2010 m. liepos 31 d., Šeštadienis
Logo
 
 
Aktualijos
Tėvynė mūsų
Lietuviai pasaulyje
Kultūra ir menas
Sportas
Jaunimo svetainė
Gyvenimiškos istorijos
Šalis, kurioje gyvename
Šeima
Religija
Redakcijos langas
Šis bei tas
Kalendorius ir renginiai
Mums rašo
Skelbimai
Informacija
Reklama
Redakcija
 

Jaunimo svetainė

 

Jaunojo akordeonisto Martyno Levickio koncertas

Maloniai kviečiame į jauno ir talentingo akordeono atlikėjo Martyno Levickio koncertą liepos 5 d., sekmadienį, 12:30 val. popiet, Pasaulio lietuvių centre, Dailės muziejuje (14911 127th St., Lemont, IL 60439). Koncerto metu devyniolikmetis Londono Karališkos muzikos akademijos studentas atliks keletą originalių bei barokinių kompozicijų, o taip pat pramoginės akordeono muzikos kūrinių.

Apie atlikėją

Martyno Levickio pažintis su akordeonu prasidėjo trečiaisiais gyvenimo metais, mokytis juo groti pradėjo būdamas aštuonerių, o sulaukęs dvylikos M. Levickis jau dalyvavo įvairiuose konkursuose bei festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Jaunasis akordeonistas yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas. 2004 m. tapo pirmuoju akordeonistu – Lietuvos Karalienės Mortos Premijos laureatu. Keliskart apdovanotas LR Prezidento, LR Seimo pirmininko, Šiaulių apskrities viršininko, Šiaulių savivaldybės ir konservatorijos premijomis. Martynas grojo kartu su Šiaulių konservatorijos ir Šiaulių miesto kameriniais orkestrais bei styginių kvintetu, o labiausiai didžiuojasi kvietimu groti su Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniu orkestru.

Martynui Levickiui teko garbė pasaulinės premjeros metu atlikti kompozitoriaus A. Bružo trijų dalių koncertą akordeonui, kameriniam orkestrui ir ksilofonui „Kalnų akmens nėriniai“. 2009 m. Martynas paruošė ir pasaulinės premjeros metu pristatė London City University kompozitorės Samantha Jellett sukurtą pjesę „After the fire“. Taip pat šiais metais dalyvavo projekte, kuriame kartu su „London Sinfonietta“ orkestru atliko „BBC“ muzikos kritiko Paul Morley eksperimentinį kūrinį "Eventually, as if toward paradise". Pasirodymą nufilmavo „BBC“ televizija.

Martynas Levickis aktyviai dalyvauja ir kamerinės muzikos ansamblių projektuose. Vieni sėkmingiausių – kamerinis ansamblis ‚GaMa‘ ir akordeonų kvintetas ‚Acco-Team“ . Jaunasis atlikėjas pats yra organizavęs šiuos muzikinius projektus : „Acco-Misija“ (2007); „accoExperimentai“ (2008); „AccoKalėdos“ (2008). Visų renginių tikslas buvo populiarinti profesionalų akordeono meną ir keisti instrumento įvaizdį, panaudojant novatoriškas idėjas ir sukuriant muzikos ir teatro menų sintezę.

Nors akordeono meno žinių ir įgūdžių gilinimą tęsia Karališkoje muzikos akademijoje Londone, vis dėlto, baigęs studijas planuoja grįžti ir savo veiklą tęsti Lietuvoje.

Martyno Levickio nuotrauka iš asmeninio albumo.



 
 
 
 
Redakcija Reklamuokitės Archyvai Idėkite nemokamą skelbimą