Aktualijos

Aurelija Stancikienė. Apie teisingumą dėžutėse

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Aurelija Stancikienė. Apie teisingumą dėžutėse Iš 39 lietuviškos teisėsaugos pareikštų N. Venckienės „nusikaltimų“ po JAV teisingumo filtro beliko 4 (ir tie 4 kelia labai rimtų abejonių, jei prisiminsime, kad mergaitės atėmimo metu N. Venckienė dar turėjo teisėjos neliečiamybę ir kad teismas buvo nurodęs vaiką perimti be prievartos). 

Skaitau: „Kodėl dingo sunkieji kaltinimai, kodėl JAV teismo sprendime nėra nė žodžio, generalinis prokuroras E.Pašilis negalėjo paaiškinti.

 „Negaliu atsakyti. Yra skirtingos valstybių (JAV ir Lietuvos) teisinės sistemos. Ir JAV vertina, ar tos veikos yra nusikalstamos. Kol kas negaliu leistis į detales“, – atsakė generalinis prokuroras“.

Ar tikrai JAV teisinė sistema taip esmingai skiriasi nuo mūsų, ar tie 35 kaltinimai buvo iš piršto laužti, kas buvo jau seniai akivaizdu ir čia, Lietuvoje? Kaip po tokio teisinio virsmo šią bylą galime vadinti teisine, o ne politine? 

„Moralinę atsakomybę už šią tragediją turėtų prisiimti politikai, kurie kišasi į teisėsaugos darbą“, – šiandien aiškina tuometis Kriminalinės policijos viršininko pavaduotojas ir šiuometis Joniškio meras bei Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Vitalijus Gailius.

Ar šiuos žodžius jis taiko savo buvusiems partijos kolegoms, buvusiems Liberalų sąjūdžio vadams E. Masiuliui (tuomečiam susisiekimo ministrui) ir R. Šimašiui (tuomečiam teisingumo ministro), taip drąsiai rėžusiems kaltinimus N. Venckienei iš Seimo tribūnos? Ar ne jų kišimosi dėka ir buvo pagimdyta tiek absurdiškų (39!) kaltinimų, kurių dabar negali paaiškinti net generalinis prokuroras? Gal V. Gailius, kaip patyręs kriminalistas, buvęs ir esamas įtakingas Liberalų sąjūdžio narys, galėtų paaiškinti, kodėl taip budriai N. Venckienės „nusikaltimus“ iš politinės varpinės tyręs Liberalų sąjūdis, taip nevykusiai pražioplino korupcines „dėžutes“ savo partijos viduje – negi niekam nekilo net įtarimų, kad partija gyvena ne pagal pajamas? 

Po N. Venckienės bylos pavyzdžio akivaizdu, kad jei nemanome, jog lietuviška teisėsaugos sistema yra tobulesnė nei JAV, ją būtina iš esmės keisti.

Kitaip vis dažniau Lietuvos piliečiai skris į JAV pasitikrinti lietuviškų kaltinimų teisingumą.