Aktualijos

2 Mitingo prieš cenzūrą LRT rezoliucija

Written by Redakcija · 55 sec read

Rytoj, spalio 22 d. 12 val. prie LRT pastato (Konarskio g. 49) įvyks Tautos forumo steigėjų ir kitų visuomeninių organizacijų rengiamas mitingas prieš cenzūros įsigalėjimą nacionalinio transliuotojo laidose. Mitinge bus priimta rezoliucija, kurioje raginama iš esmės pertvarkyti LRT veiklą. Supažindiname su numatomos priimti rezoliucijos projektu. Dar kartą kviečiame atvykti į mitingą ir pareikalauti nacionalinį  transliuotoją tapti iš tiesų nepriklausoma, atskaitinga visuomenei, savo šaliai — Lietuvai — moraliai ir politiškai įsipareigojusia bei jai tarnaujančia žiniasklaidos institucija.Rezoliucija: 

http://www.vilniausforumas.lt/2018/10/visuomeniniu-organizaciju-mitingo-prie.html

Kvietimas į mitingą:

http://www.vilniausforumas.lt/2018/10/visuomenines-organizacijos-kviecia-i.html  

Būtinoms permainoms LRT bus įnirtingai priešinamasi. Sąjūdinio atgimimo laikais joms priešinosi tironiški komunistiniai partiniai ir žiniasklaidos funkcionieriai, padedami komjaunimo aktyvo. Komjaunimas buvo vadinamas ,,partijos rezervu ir pamaina”. Šio mitingo išvakarėse tokio LRT savivaliaujančių ir juos nuosavu dvaru laikančių partinių ir verslo grupuočių „rezervo ir pamainos“ vaidmens ėmėsi  liberalusis jaunimas, nežinia kaip spėjęs gauti leidimą kontrmitingui. Jų kvietime mitingo prieš cenzūrą organizatoriai apibūdinami visiškai tokiomis pat ideologinėmis smerkiančiomis etiketėmis, kuriomis kadaise komunistinėje „Tiesoje“ ir „Komjaunimo tiesoje“ buvo plūstami Sąjūdžio žmonės.

Tiesioginiu „liberaliojo“ jaunimo išpuolio ir smerkiančios retorikos taikiniu tapo patriotinio jaunimo sambūris ,,Pro Patria”, kuris paskelbė pareiškimą dėl mitingo motyvų ir tikslų: 

http://www.propatria.lt/2018/10/pro-patria-pareiskimas-del-cenzuros-lrt.html  

Vytauto Sinicos straipsnis apie propagandos anatomiją LRT eteryje:

http://www.propatria.lt/2018/10/vytautas-sinica-propagandos-anatomija.html 

Vilniaus forumo koordinatorius 

El. paštas: info@pilieciai.lt  

www.vilniausforumas.lt