Aktualijos

60 000 mokslininkų reikalauja nutraukti masinę vakcinaciją

Written by Biciulystė Siūlo · 3 min read

60 000 mokslininkų reikalauja nutraukti masinę vakcinaciją

Emilien Lacombe

Mokslininkų bendruomenė kyla prieš valdžios sanitarinę politiką: Didžiojo Baringtono (Great Barrington, JAV) deklaraciją prieš masines RNR injekcijas pasirašė 870 000 žmonių.

Nors Prancūzijos Respublikos Prezidentas pirmadienį, gruodžio 6 d., sukvietė Naująją gynybos tarybą kovai su Coviv-19 epidemijos plitimu, kyla vis daugiau ir daugiau balsų prieš visiškai neprotingą valdžios institucijų sveikatos politiką, siekiančią suvakcinuoti vis daugiau gyventojų. Po to, kai įpareigojama skiepytis trečiąja doze, grasinant nutraukti sanitarinio paso galiojimą! Štai jums klausimas dėl vaikų nuo 5 iki 11 metų vakcinavimo. Sprendimas, daugelio gydytojų ir tyrėjų, nuomone, kurią atspindėjome čia, bus labai sunkus.

Sunkūs pašaliniai poveikiai

Masinė vakcinacija vis dar eksperimentine RNR vakcina jau ilgą laiką neramina mokslininkų bendruomenę. 2020 spalio 4 d. trys aukšto lygio mokslininkai, prof. Martinas Kuldorfas (Martin Kulldorff), Harvardo universiteto medicinos profesorius, biostatistikas ir epidemiologas, besispecializuojantis epidemijų nustatyme ir kontrolėje bei vakcinų efektyvumo vertinime, dr. Sunerta Gupta, Oksfordo universiteto profesorė, epidemiologė, besispecializuojanti imunologijoje ir vakcinų plėtroje bei matematiniame infekcinių ligų modeliavime ir dr. Džei Batačiarija (Jay Bhattacharya), Stanfordo universiteto medicinos fakulteto profesorius, gydytojas, epidemiologas, sveikatos ekonomikos specialistas ir visuomenės sveikatos politikos ekspertas infekcinių ligų ir pažeidžiamų gyventojų grupių klausimais, rekomenduoja alternatyvų požiūrį į Covid-19 dokumente, vadinamame Didžiojo Baringtono deklaracija. Nes jie yra labai susirūpinę masinės vakcinacijos nepageidaujamais poveikiais gyventojams.

Ką jie rekomenduoja? „Fokusuotą“ apsaugą. Tai yra, kiek įmanoma saugoti vyresnius žmones, paliegusius, pažeidžiamus asmenis, o kitais pasirūpinti leidžiant gyventi normaliai iki kol visuomenė įgis kolektyvinį imunitetą. Nes masinė vakcinacija RNR vakcinomis tokį kolektyvinio imuniteto susiformavimą daro neįmanomą.
Vienas iš pirmųjų greta pasirašiusiųjų buvo dr. Simonas Tornli (Simon Thornley), epidemiologas ir biostatistikas iš Oklando (Auckland) universiteto. Vis labiau ir labiau žinomą pasaulyje Didžiojo Baringtono deklaraciją nuo tada jau pasirašė 60 000 gydytojų ir mokslininkų. Iki šios dienos peticija sulaukė 870 000 pasirašiusiųjų palaikymo.

Didžiojo Baringtono deklaracija

„Kaip infekcinių ligų epidemiologai ir mokslininkai, besispecializuojantys visuomenės sveikatos srityje mes esame susirūpinę dėl dabartinės prieš Covid-19 nukreiptos politikos fizinio ir psichinio poveikio ir rekomenduojame alternatyvų požiūrį, kurį vadiname fokusuota priežiūra“ (Focused Protection), rašo trys pirmieji signatarai.

„Ar mes būtume kairieji, ar dešinieji, ir kokia bebūtų mūsų kilmės šalis, mes paskyrėme savo karjeras gyventojų apsaugai. Dabartinė ribojimo politika sukuria pražūtingą poveikį visuomenės sveikatai trumpuoju, vidutinės trukmės ir ilgalaikiu laikotarpiu. Tarp pasekmių galima paminėti paskiepytų vaikų dalies sumažėjimą, širdies ir kraujagyslių ligų atvejų pasunkėjimą, tyrimų dėl galimo vėžio sumažėjimą, o taip pat bendrą psichikos sveikatos pablogėjimą. Tai sukels didelį perteklinį mirtingumą ateityje, ypač tarp darbininkų klasės atstovų ir jauniausių žmonių. Laikyti moksleivius už mokyklos ribų yra didžiai neteisinga.

Šių priemonių tęsimas laukiant, kada bus prieinama vakcina, sukels nepataisomą žalą. Labiau bus paliesti žemesni socialiniai sluoksniai.

Liga menkai pavojinga vaikams

Laimei, gerėja mūsų supratimas apie virusą. Mes žinome, kad pažeidžiamumas mirti nuo Covid-19 yra daugiau nei tūkstantį kartų didesnis vyresnio amžiaus žmonėms ir sergantiems lėtinėmis ligomis nei jauniems. Iš tikrųjų vaikams Covid-19 yra mažiau pavojingas nei daugelis kitų ligų, įskaitant gripą.

Didėjant imunitetui visuomenėje mažėja infekcijos rizika visiems, įskaitant ir labiausiai pažeidžiamus. Mes žinome, kad visiems gyventojams tai baigsis kolektyvinio imuniteto susidarymu, t. y. pasiekus tašką, kai naujų infekcijų skaičius taps stabilus, ir kad šį procesą gali lydėti (nuo jo nepriklausydamas) vakcinų egzistavimas. Taigi mūsų tikslas turėtų būti minimalizuoti mirtingumą ir visuomenei daromą blogį iki kol bus pasiektas kolektyvinis imunitetas.

Požiūris, tuo pat metu užjaučiantis ir atsižvelgiantis į riziką ir naudą, būtų leisti tiems, kurių rizika mirti nuo viruso nedidelė, gyventi normalų gyvenimą, kad jie suformuotų imunitetą per natūralias infekcijas, tuo pat metu saugant tuos, kurių rizika mirti yra didžiausia. Mes tai vadiname Fokusuota apsauga.

Gryname ore, o ne patalpose

Priemonių, skirtų apsaugoti labiausiai pažeidžiamus asmenis, priėmimas turėtų būti pagrindinis visuomenės sveikatos atsakas į Covid-19. Pavyzdžiui, įstaigos, kur gyvena vyresni žmonės, turėtų būti aprūpintos imunitetą įgijusiu personalu, o kitiems personalo nariams ir lankytojams turėtų būti atliekami testai. Be to, personalo rotacija turėtų būti kiek įmanoma mažesnė. Pensinio amžiaus žmonės, gyvenantys namuose, turėtų gauti pirkinius į namus. Kai tai įmanoma, su artimaisiais jie turėtų susitikti atvirame ore, o ne namuose.

Gali būti paruoštas pilnas ir detalus sąrašas priemonių, įskaitant ir rekomendacijas namų ūkiams, kuriuose gyvena kelios kartos. Tai didžiąja dalimi yra visuomenės sveikatos specialistų prerogatyva ir gebėjimų sritis.

Tiems, kurie nepriklauso prie pažeidžiamų, turėtų tuoj pat būti leista grįžti į normalų gyvenimą. Paprastų higienos priemonių, tokių kaip rankų plovimas ir likimas namuose susirgus turėtų laikytis kiekvienas, kad būtų sumažintas kolektyvinio imuniteto slenkstis. Mokyklos ir universitetai turėtų atsiverti kontaktiniam mokymuisi. Jauni suaugę, kuriems rizika yra menka, turėtų dirbti normaliai, o ne iš namų. Restoranai ir parduotuvės turėtų atsidaryti. Turi vėl vykti meno, muzikos, sporto ir kitos kultūrinės veiklos. Žmonės, kuriems rizika didesnė, gali dalyvauti šiame procese, jei jie to nori, nes visuomenei kaip visumai naudinga suteikti apsaugą labiausiai pažeidžiamiems per tuos, kurie sukūrė kolektyvinį imunitetą.“

Šaltinis: infodujour.fr

tiesos.lt