Aktualijos

A.Juozaitis ir jo vadovaujamo judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Written by Redakcija · 1 min read

vokietija grupe400  vokietija veliavel Balandžio 1-3 dienomis kandidatas į Lietuvos Prezidentus Arvydas Juozaitis kartu su jo vadovaujamo sambūrio „Lietuva yra čia“ atstovais lankėsi Berlyne ir dalyvavo Vokietijos parlamento – Bundestago  frakcijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) surengtoje tarptautinėje  konferencijoje „Europos vertybės“. Šioje konferencijoje globalizmo iššūkius Europos vertybėms aptarė keliolika Vokietijos parlamentarų, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Latvijos, Slovakijos ir kitų Europos šalių nacionalinių judėjimų atstovai. A. Juozaitis perskaitė pranešimą „Europos vertybės ir nacionalinė pažanga“.

Savo pranešime A. Juozaitis atkreipė dėmesį į tai, kad neoliberalai globalioje erdvėje mėgina save pateikti taip, tarsi turėtų pažangos ir laisvės monopolį. Šitaip jie klaidina ir Lietuvos jaunąją kartą, skatindami nesitapatinti su savo Tėvyne. Arvydas Juozaitis teigė: „Jokia tvari pažanga yra neįmanoma be to, kas sudaro nekintamą pagrindą – be esminių kiekvienos tautos, kuri eina istoriniu keliu, pamatinių vertybių. Tačiau eurofederalistai mėgina paneigti Europos tautines valstybes ir jų nacionalines kultūras. Einant šiuo klystkeliu, Europa neturės ateities, o vadinamoji pažanga virsta destrukcija. Nukirtus kiekvienos tautos medžio kamieną, jokių vaisių nebus.“

vokietija du  vokietija 2019 04Konferencijos dalyviai pritarė Arvydo Juozaičio tezėms, kad bet kokia pažanga neša bendrąjį gėrį, tik jeigu ji įsišaknijusi nacionalinėje terpėje. Todėl vadinamieji Europos „nacionalistai ar populistai“ gali būti vadinami ne tik „tikraisiais konservatoriais“, bet ir nacionalinės pažangos, demokratijos ir laisvės judėjimais. Konferencijos dalyviai konstatavo, kad politinė neoliberalizmo sistema laisvės, demokratijos ir pažangos šūkiais dangsto stagnaciją ir mėginimus suvaržyti piliečių saviraišką. Pasak jų, vienas iš būdingiausių šios sistemos bruožų – tiesos baimė, todėl Latvijos tautininkų atstovai pasiūlė juos įvardinti „veritofobais“.  

Konferencija priėmė nutarimą dėl nacionalinės pažangos judėjimų tarptautinio bendradarbiavimo gairių, ginant Europos nacionalines valstybes ir Europos Sąjungą, kaip Tėvynių sąjungą. 

Po konferencijos A. Juozaitis susitiko su AfD vadovu, Bundestago nariu Aleksanderiu Gaulandu (Alexander Gauland) bei kitais Bundestago nariais atsakingais už ekonomikos, švietimo, gynybos, tarptautinę politiką.

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo Arvydą Juozaitį kandidatu į Lietuvos Respublikos Prezidentus. Vyriausoji rinkimų komisija konstatavo, kad pagal surinktų piliečių parašų skaičių Arvydas Juozaitis yra trečias, aplenkęs Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.

Sambūrio „Lietuva yra čia“ informacija 

Daugiau žinių:

Gintaras Songaila

8-650 70601

Algis Avižienis

algisavizienis1900@hotmail.com

Tel.: +37068648156