Aktualijos

A.Kvasnevskis: stiprėja įsitikinimas, kad ES išplėtimas buvo klaida

Written by Biciulystė Siūlo · 34 sec read

Vakaruose stiprėja įsitikinimas, kad Europos Sąjungos išplėtimas 2004 metais buvo klaida. Tai penktadienį interviu radijo stočiai TOK FM pareiškė buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnevskis (Aleksander Kwasniewski).

“Lenkija ilgai buvo pavyzdys ir rodė, kad naujų šalių priėmimas buvo teisingas sprendimas. O dabar mes keliame problemų. Prarasdami savo pozicijas (Europos Sąjungoje), mes keliame abejonių dėl plėtros prasmės”, – teigė politikas.
Anot jo, dabartiniai Lenkijos lyderiai “neturi nei kompetencijos, nei žinių apie ES”. Kreipdamasis į Lenkijos ministrę pirmininkę Beatą Šydlo (Beata Szydlo), A. Kvasnevskis pareiškė: “Svarbu, kad ponia premjerė žinotų, jog Vakaruose stiprėja įsitikinimas, kad didžiausia ES klaida – ne “Brexit” ar migracija, o Bendrijos išplėtimas 2004 metais”.

A.Kvasnevskis Lenkijos prezidento pareigas ėjo dvi kadencijas paeiliui – nuo 1995 iki 2000 metų ir nuo 2000 iki 2005 metų.

2004 metų gegužės 1 d. į ES iškart buvo priimta 10 valstybių – Čekija, Estija, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Malta, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.

respublika.lt