Aktualijos

Algimantas Rusteika. Milijardo dalybos po koronaviruso dūmų uždanga

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read
Toje eilutėje pirmoji, aišku, ta pati žiniasklaida, privati ir didele dalimi priklausanti užsienio kapitalui, bet už mūsų pinigus pelningai protus dulkinanti mums. Dangus griūva, sumažės jų pelnai! Nebegalės „brangių Lietuvos žmonių teisingai informuoti“!
Nors nuėjus portaluosna straipsnio nematai per judantį krutantį reklamų mišką, nespėji skaityti Soroso fondų finansuojamų tekstų, parašytų Soroso firmos – Lietuvos žurnalistikos centro – rašeivų ir kalbeivų. O popierinius laikraščius, žurnalus, lengvų panoraminių kryžiažodžių, išbraukymų brošiūrėles neturinti ką veikti karantinuose tauta tai šluote šluoja, nespėja spausdinti.
Štai, pavyzdžiui, 137 DELFI darbuotojai juk vargiai suduria galą su galu – vidutinis atlyginimas 3306,51 €, kitos atlygio formos 274,99 €. Metinės portalo šeimininkų pajamos 69 mln., pelnas 4,2 mln.
Prašo vargšai žurnalistai nei mažai, nei daug – atleisti nuo visų mokesčių, subsidijuoti atlyginimus, t.y. valstybei išmokėti jiems jų algas, duoti reklamos ir viešinimo užsakymų, sukurti net specialią juos remiančią kontorą, su kuria bus paprasčiau susitarti.
Reikalaujama praktiškai dykai spausdinti ir išnešioti popierinius leidinius. Žodžiu, vos ne visas išlaidas valstybė ponams privataus, didžiojo indoktrinacijos verslo atstovams turi padengti, o mūsų pinigais išlaikomi nuomonių formavimo prekybcentriai tik viską kaip reikiant rašys ir pinigus dalinsis. Jei liks keli centai, tai dėl formos gal provincijos laikraštukams pames.
Ir prezidentas, ir premjeras nuolankiai suskubo pritarti tokiam atvirai siūlomam sandėriui. Nors krizės atvejui valstybė pati turi nacionalinį, visuomeninį transliuotoją su portalu, kurį išlaikome mes visi. Mat, kitaip neišeina – reitingus reikia užsitarnauti ir privatų šantažuotojų biznį, kuris veikia kaip pseudoelito politinės reklamos agentūra, finansuoti. Jie tik kitus moka mokyti diržus susiveržti.
Karonavirusas – likimo dovana, bus galima visą valstybinį bardaką dūmų uždangom paslėpti arba paprasčiausiai atidėti. Juk savaitę patylės – ir tikrai, užmiršim VSD skandalą. Užmiršim ir mums ruošiamą žvalgybos įstatymą, privalomus prevencinius pokalbius, sulaikymus ar banko paslapties atskleidimus be teismo ir kitus policinės valstybės atributus.
Jau kalba ir apie Seimo rinkimų atidėjimą – ar kas bent pastebėjot? Pirmyn, ponai, auksinė proga susitvarkyti reikaliukus! Net neabejoju, kad bankai greit ims inkšti, kad reikia uždrausti grynuosius – ir mokesčius, niekšai, nusukam, ir kovai su koronavirusu neužtenka. Juk banknotais koronavirusą platinam kaip pasiutę!
Prekybcentriai neužilgo siūlys uždrausti kioskus ir mažas krautuves, juolab turgus – ten neturi dezinfekantų, kuriuos spekuliantai ir patys prekybcentriai ir supirko. Juk mažiukai, tie neapkenčiami, niekaip neišnaikinami konkurentai, platina koronavirusą!
Niekas ir nepastebėsim, kad mažiausiai susirgimų pas mus nustatyta todėl, kad mažiausiai pasaulyje daryta testų. Ir kad masinės vidinės pandemijos sklaidos „dar nėra“ ir visi atvejai atvežtiniai tik todėl, kad vienus tik tuos atvažiavusius ir tyrėm. Ir kad jokių apsaugos priemonių net gydytojams nepakanka, nors iš visų tribūnų sakė, kad pakanka.
O kiek bus vykdoma viešųjų ekstra skubių pirkimų be konkurso, nes labai kovai su koronavirusu reikia! Kiek tarpininkų atsiras be tų etatinių, kurie jau yra, turi firmeles iš 3 darbuotojų ir gyvena pušynuose su apsaugos kameromis aplink Vilnių.
Dramblių išdalinimas prasidėjo. Pasiruoškit kasdien skaityti ir klausytis, kaip mes netaisyklingai ir neatsakingai čiaudėjam ir esam už viską kalti. Tai feisbuke reziduojantiems deputatams (-ėms) ir rentininkams(-ėms) labai patiks.