Aktualijos

Algimantas Rusteika. Naujojo Šeimos įstatymo gairės

Written by Biciulystė Siūlo · 3 min read

Algimantas Rusteika. Naujojo Šeimos įstatymo gairės

Konstitucinis Teismas patvirtino, kad šeimos sąvoka yra neutrali lyties atžvilgiu? Patvirtino. Na, tai pirmyn, o jei kam nepatinka, tai juk reikia rauti sovietines piktžaizdes su šaknimis, pradėti nuo ištakų! Štai, sakot, smurtauja, o kodėl, kada buvo pradžia, ką valstybė padarė, kas kaltas? Kur artimos aplinkos profilaktika, po galais? Ar mokesčiai sumokėti? Kaip įstatymu spręsime teisės daryti ką nori klausimus?

Viskas labai juk paprasta. Norite kurti naują namų ūkį, tuoktis naujoviškai, nuotoliniu būdu ar santuokoje keičiant lytį – prašom. Atvyksta socialiniai darbuotojai, patikrina sąlygas, užpildo galimų grėsmių aktus, patikrina skiepų pasus, nurodo privalomus pašalinti trūkumus ir terminus. Po to komisija nuotoliniu būdu patikrina įvykdymą, kaukių dėvėjimą per miesto kamerų įrašus, pirkimo čekius – ar pakako pajamų, ar mokesčiai sumokėti?

Pajamų deklaracija būtina – ar gali pragyventi, ar Sodrai sumokėta? Ir automatiškai, be jokios abejonės, patikrinimas, iš kur pajamos mokesčiams sumokėti ir ar nuo jų mokesčiai sumokėti? Suprantama, visos paslaugos mokamos, jas teikia nuotoliniu būdu nevyriausybinės organizacijos VMI, FNTT, LGBT ir STT nustatyta tvarka. Peržiūrimos banko išklotinės už 3 metus.

Tada – sveikatos patikra. Ar reprodukcinės galios pakankamos, ar visi skiepai laiku padaryti, ar ne psichinės sveikatos centro įskaitoje, ar tinkamai vartoji narkotikus ir kiek – tai savaime aišku. Psichologinio suderinamumo testas ir seksualumo poreikių anketa, ar požiūris į lytis atitinka PSO rekomendacijas, pažyma iš LGBT. Jei pavyksta viskas – išduodama atitinkama pažyma, jei ne – socialiniai mokymai nuotoliniu būdu ir patikra pradedama iš naujo už atitinkamą žyminį mokestį. Atliekama vienkartinė PAY PAL mokėjimų kontrolė ir netikėti patikrinimai namuose, suskaičiuojami grynieji.

Po to, be abejo, failų patikrinimas VSD duomenų bazėje, vykdoma feisbuko įrašų ir komentarų peržiūra. Ar nesimpatizuoja Rusijai ir Lukašenkai, kaip žiūri į Donbasą, Astravo AE ir „Independence“, ar dalyvavo Garliavoje, žemės referendū-ū-ūme, ką kalba apie konservatorius, ar skaito Delfi, Vytauto Landsbergio poeziją ir žiūri LRT? Patikrinami pirmos eilės giminaičiai bei susiję namų ūkio asmenys, artimiausi bendradarbiai, pristatoma pažyma iš VRM ir VSD įrašų duomenų bazių, ar nenustatyti neapykantos kalbos ir karantino pažeidimų atvejai. Savaime suprantama, peržiūrimos pajamų ir turto, PVM ir GPM deklaracijos, ar mokesčiai laiku sumokėti.

Jei pavyksta, būsimieji sutuoktiniai nukreipiami į kursus – kodėl visą biznį atiduoti konkuruojantiems, priešiškiems kunigams? Pozityvios daugialytės šeimos, pozityvaus sekso, pozityvios tėvystės, motinystės ir vaikystės paskaitos ir pratybos, laikomi sveikos mitybos, kūno rengybos ir anglų kalbos egzaminai, rašomas Konstitucijos diktantas. Testai ir licencijuoti sekso treneriai mokami, paslaugas nuotoliniu būdu teikia nevyriausybinės organizacijos poįstatyminių aktų nustatyta tvarka. Sumokami mokesčiai, atliekama dokumentinė ir kaukių dėvėjimo registracijos žurnalų revizija. Socialinėms lytims taikomos nuolaidos, kompensuojama iš biudžeto.

Išlaikius egzaminus ir testus, išduodamas diplomas ir daugkartinis leidimas tuoktis, galiojantis vienerius finansinius metus, vestuvines arkas ir kupolus išduoda panaudai savivaldybės. Per nurodytą terminą nesusituokus, įgūdžiai prarandami ir turi būti ta pačia tvarka atnaujinami. Susituokus socialiniai darbuotojai nuolat savo iniciatyva pagal patvirtintus grafikus, o taip pat ir pagal operatyvinę informaciją iš skundimo linijų atlieka patikras vietose, neatitinkančius nustatytų reikalavimų sutuoktinius paima, uždeda apykojes ir atiduoda globėjams panaudai. Tokiu atveju privalomai vykdomas viso namų ūkio mokestinis patikrinimas.

Norint turėti vaiką, nuotoliniu būdu pildomas nustatytos formos prašymas (galima internetu per elektroninę bankininkystę) ir papildomai kontrolei visos nurodytos sąlygos patikrinamos pakartotinai. Organizuojami seksualinio suderinamumo ir genetiniai testai, pozityvaus nėštumo ir gimdymo technikos mokymai nuotoliniu būdu, socialinėms lytims nemokamai surandamos nėštumo donorės. Būtina psichologo konsultacija, kurią nuotoliniu būdu teikia nevyriausybinės organizacijos. Išlaikius egzaminus išduodamas sertifikatas, galiojantis devynis mėnesius. Patikrinamos mokesčių deklaracijos už pastaruosius 5 metus.

Tuo atveju, jeigu nėštumo prašymas atmetamas, mokesčių mokėtojai (-jui), sumokėjusiai (-iam) visus mokesčius, suteikiama galimybė pirkti galimybę aukciono tvarka iš Europos Sąjungos spermos banko, o socialinėms lytims – įsivaikinti iš atimtų vaikų duomenų bazės, apmokant iš biudžeto be PVM arba imant iš Norvegijos nevyriausybinių organizacijų fondo lengvatinę paskolą, garantuojamą Lietuvos banko. Sumokami sveikatos draudimo ir socialiniai mokesčiai, pajamų mokesčiui taikomos lubos.

Savavališko nėštumo atveju nelegalus produktas konfiskuojamas. Embrionas subrandinamas ekologiškuose, nustatyta tvarka sertifikuotuose nevyriausybinių organizacijų inkubatoriuose be GMO ir skiepijamas prieš gimstant nuo koronaviruso. Vaiko gerovei užtikrinti jis realizuojamas įvaikinimo aukciono būdu, kurio išlaidos išieškomos iš kaltojo asmens ir pervedamos į nevyriausybinių organizacijų skatinimo fondą. Socialinėms lytims išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Sumokami mokesčiai, delspinigiai, dienpinigiai, nakvynpinigiai ir baudos.

Įregistravus nėštumą, du kartus per parą tikrinamos buitinės sąlygos su išvykimais į vietą, pradedama atvejo vadyba. Šeimoms, kurios paskiepytos, mokesčiai sumokėti ir pajamos patikrintos, nevyriausybinės organizacijos teikia pagalbą nuotoliniu būdu ir atlieka kontrolinius reidus. Jeigu visos nustatytos sąlygos vykdomos pagal tvarkas, kūdikis registruojamas ir išmokama vienkartinė pašalpa. Sumokami mokesčiai.

Po to kontrolę perima kitos atitinkamos tarnybos ir nevyriausybinės organizacijos, nustatyta tvarka vykdomi netikėti patikrinimai ir nuotoliniu būdu teikiama būtina gerovės pagalba, kaltieji baudžiami nustatyta tvarka. Mokesčiai mokami lengvatiniai, su 9 procentų PVM, kuris taikomas malkoms, socialinėms lytims kompensuojama iš sanglaudos su Europos Sąjunga fondų. Ir viskas, juk taip paprasta.