Aktualijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Kažkaip net gaila G.Nausėdos – visus metus lyderis blaškosi, duodasi kaip pasiutęs po eketę dėl tos savo lyderystės. Jo šauniajai vidutinybių ir apsidraudėlių komandai ne tiek svarbu, kas su ta Lietuva bus, kaip ją prikelti ir kaip šalis pasaulyje atrodys. Svarbu ar lyderis lyderiu atrodys.

G.Nausėdos lyderystė dabar svarbiausia Baltųjų rūmų problema. Vis kokią nors nesąmonę padaro ir žiūri – ar jau randasi lyderystė, ar padarom dar ką lyderiško? Visokie girniai ir šiaip eiliniai skanduoja – reikia vienąkart mūsų lyderiui lyderiauti, jau truputėlis lyderystės atsirado, įsipilam dar! Va tada su lyderiu tai Lietuvoj bus gyventi gera!

Pamenat, kaip D.Grybauskaitė, kurią kadaise buvo nunešę į laikiną, rotacinę ES lyderystę, pradžioj Korėjoje pasmerkė „abi konflikto puses“ Maidane? Kaip raukėsi ir po nemigo nakties persigalvojo, kai užuodė, į kur permainų vėjas? Tai dabar G.Nausėdos mąstytojai nusprendė, jog nevalia laukti, Dievas numetė progą – prasideda antra Ukraina ir dėl šviesios baltarusių ateities reikia imtis pasaulinės lyderystės.

Koks buvo džiaugsmas, kad CNN lyderį pastebėjo ir trumpai paminėjo! Vaikinai įsivaizdavo – pasaulio lyderiai puola kaimynų lyderį versti, o čia, kaip sykis – Lietuvos lyderis štai susipratęs, jau verčia, lyderiauja, kaip mums be jo? Ir kaip patapšnos ir pagirs, pro visus galus mūsų lyderį rodys, pirmuose puslapiuose įsitaisiusį prieš mikrofonų mišką!

O gal duos kokių dovanų, gal net paskirs lyderišku taikos derybų tarpininku ar kovojančios demokratijos vėliavnešiu! Visa Prezidentūra susijaudinusi naktimis nemiegojo, langai švietė, vis galvojo, ką čia su ta lyderystės našta reikės dėl gerovės nuveikti.

Bet nesiseka žmogui, nors tu ką – vėl prašovė pro šikšnelę. Šiaip kolegos prezidentai prieš ką tokio darydami diplomatiniais kanalais pašniukštinėja, kas bus, ką tikrieji pasaulio savininkai ir lyderiai galvoja, ar neapsijuoksi vienas nuogas įšokęs į dilgėles? Gal mūsų pripučiamas, daugkartinio naudojimo LKP CK ministeris su faktinio šalies vadovo palaiminimu truputį ir padezinformavo laikinai einantį pareigas lyderį – argi pirmas kartas?

Žodžiu, vaikučiai, pasaka apie lyderystę mūsų lyderiui baigėsi. Nes, o varge, paaiškėjo, kad tikriesiems lyderiams ant Baltarusijos nusispjaut iš aukštos varpinės – kaip netikėta! Ir kad baltarusiai atiduoti tiems, kuriems priklausė ir priklauso, ir verti tik globaliųjų lyderių susirūpinimų. Ir jie patys pas mus nesiveržia, beje, jiems ir rusiškajame pasaulyje gerai, todėl pasaulio demokratijos lyderiams tokių nelabai ir reikia. Nes tikri lyderiai moka skaičiuoti ir privatizuoti.

Beliko per nacionalinį manipuliuotoją valdiškos žurnalistikos lyderiui su faktine kaimynų prezidente apie jos lyderystę ir Naujuosius Vasiukus pakalbėti, kad neužmirštume, kur gyvenam – beje, kodėl ji man taip užneša į L.Stankūnaitę? Na, tai nesvarbu.

Svarbu, kad lyderystė susapnuotų Baltarusijos maidanų paunksmėje praeina kaip sloga po kauke, todėl Baltųjų rūmų strategai ūmai pakeitė plokštelę – dabar vaikučius nuo šešerių metų į mokyklas varys. Gal politinėj rinkoj gerai pirks, gerovės dar padaugės?

Žodžiu, tokia mūsų akyse rutuliojasi vidinė drama. Sunkus tas etatinio lyderio darbas, palinkėkim sėkmės.