Aktualijos

Algimantas Rusteika. Sveikinu visus brangius Lietuvos žmones atvykus į 1939-uosius!

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read
Algimantas Rusteika. Sveikinu visus brangius Lietuvos žmones atvykus į 1939-uosius! (papildyta) Už viską tenka mokėti, už mūsų nieko neveikimą ir abejingumą – taip pat. Susirinkit daiktus, artėja galutinė stotelė. Sveikinu visus brangius Lietuvos žmones atvykus į 1939-uosius!

Dujų direktyvos pakeitimai, galutinai atveriantys kelius Nordstream-2, priimti visų ES šalių atstovų balsais. Lietuvos – taip pat, prieš buvo tik viena Bulgarija.

Šį kartą paktą pasirašėme patys ir staiga visos kaukės nukrito. Visus šiuos metus grybauskaitės ir linkevičiai, juknevičienės ir kubiliai, landsbergiai, bakai ir kiti nesuskaičiuojami „kovotojai“ su Kremliumi ir Ukrainos „gelbėtojai“ mums paprasčiausiai melavo.

Šis dujotiekis atims ukrainiečiams iš tranzito gaunamas pajamas ir sužlugdys šalį, finansuos V.Putiną ir jo ekspansiją, galutinai sukiršins ES su JAV ir suartins Vakarų Europą su Rusija .Apie kokias nors sankcijas po to iš viso juokinga bus net kalbėti. Kaip ir apie tai, kad šioje būsimoje Europoje be JAV su mumis dar kas nors ką nors iš viso teiksis kalbėtis.

Ir eurofederaliniai „kovotojai“ su Rusijos įtaka, ir šiaip mūsų „specialistai“ teigia (naujausias pavyzdys – per infotv R.Švedas): pritaikysim 3-jį paketą, dujų direktyvos pataisos nustatys, kad Nordstream 2 negalėtų priklausyti vienai šaliai, t.y. Rusijai ir Gazpromui, ir tai yra labai gerai!

Iš tikrųjų, dabar Nordstream-2 akcininkas yra vienas Gazprom, tuo tarpu Nordstream-1 statė ir pelną dalijasi įmonių konsorciumas. Tačiau Norsdstream-2 dalyvauja ir 50 % statybos finansuoja dar 5 europietiški pinigų maišai (tarp jų – ir šiukšlių deginimo monstrus Lietuvoje statantis „Fortum“, nusipirkęs vokiečių „Uniper“, finansuojantį Nordstream-2). Būtent jų pelno interesus ir tik juos gina A.Merkel ir co.

Pataisius direktyvą, Gazprom būtų spaudžiamas už Vakarų investuotojų įdėtas į dujotiekio statybą lėšas kokią nors akcijų dalį pirmenybės teise parduoti tiems investuotojams ir užtikrinti jiems galimybę dalyvauti pelno dalybose. Ir nieko daugiau – jokių politinių garantijų, kaip teigiama, nėra ir nesiekiama. Kaip tik yra priešingai.

Nordstream-2 kontrolė bet kokiu atveju liktų Gazpromui. Dujas vis tiek pardavinėtų Gazpromas ir Rusija. Dar daugiau, atsirastų galimybė Rusijai prižiūrėti visą dujotiekį. Ir „atsiradus grėsmėms“ Kremlius galėtų tam naudoti visokias priemones, nekreipdamas dėmesio į tai, kieno teritorijose ar teritoriniuose vandenyse tos „grėsmės“ atsirastų.

Pasigėrėkime, dėl ko norima susitarti: „… šalys susitarė užtikrinti, kad dujotiekio priežiūra būtų vykdoma iš „teritorijos ir teritorinių vandenų tų šalių, kuriose prasideda dujotiekio atšaka“, teigiama įstatymų pataisose. Pataisomis pakeičiama ES taisyklių formuluotė, kur buvo teigiama, kad ES taisyklės dujų importui taikomos pagal „valstybių narių teritorijas ir teritorinius vandenis.“

Labiausiai man patiko daugiskaita apie priežiūrą – „iš tų šalių, kuriose prasideda dujotiekio atšaka“. Kiek gi tų šalių, kuriose prasideda atšaka Nordstream-2, yra? Tokios visaapimančios kontrolės galimybės juridiškai iki šiol Rusija neturėjo. O dabar gali turėti – tiesiog nusipirktų iš ES šalių, perleisdama jų kompanijoms dalį akcijų. Taip pat dujų perdavimas per ES šalių teritorijas ir teritorinius vandenis nebebūtų laikomas importu.

Ir kaip gražiai visi tarp savęs pelnelį pasidalintų! Ir Emmanuelis Macronas, naktelę pasilaužęs ir, be abejo, gavęs dovanų, nusileido ir vėl viskam gražiai pritaria! Todėl TV dėžėse ir matom Angelą Merkel, po pasitarimo einančią ratu ir su visais karštai besiglėbesčiuojančią.

Šlykštu ir gėda stebėti mirštančių Europos „lyderių“ pastangas, kol dar neišmesti iš žaidimo, kuo brangiau parsiduoti V.Putinui. Kaip ir mūsų politikus, Rusijos grėsmę pavertusius verslo planeliu kitaminčiams persekioti ir tuo pat metu pasirengusius už savo karjerą europiniuose raudonųjų žibintų kvartaluose parduoti savo šalies interesus ir ateitį.

Pasikartosiu – kam užkariauti šalį, jei gali ją pigiai už blizgučius nusipirkti?

Pati didžiausia grėsmė mūsų valstybės nacionaliniam saugumui yra valstybės valdžia, dieną naktį lojanti apie grėsmes nacionaliniam saugumui.