Aktualijos

Andrius Švarplys. Apie žiniasklaidos tuštumą

Written by Redakcija · 4 min read

Dalijamės sociologo dr. Andriaus Švarplio veidaknygėje paskelbta replika apie LRT televizijos laidos „Dėmesio centre“ vedėjo Edmundo Jakilaičio taikomus dvigubus standartus ir Lietuvos viešosios erdvės tuštumą.

Po šio vakaro E.Jakilaičio laidos (žr. įrašą ČIA – Tiesos.lt) galima suprasti, kodėl D.Trumpas pasiunčia CNN žurnalistus tolyn be teisės užduoti klausimą.

Koks žurnalisto uolumas! „Kiek nuoma kainuoja?“, „Tai juk įmonės kyšis Seimo nariui!?!“, „Privati įmonė perka Seimo narį!!!“.Palyginkite šią žurnalisto laidą su pagautu Eligijumi Masiuliu. MG Baltic už milijardus laiminėjo Susisiekimo ministerijos kontraktus, kai E.Masiulis buvo jos vadovu, dabar buvo pagautas su 100 000 eurų tiesiog rankose – ir jokio žurnalisto uolumo, tiesiog labai mandagus pokalbis. Dabar, anot E.Jakilaičio, Seimo narės G.Kildišienės automobilio nuomos byla yra aukščiausio valstybinio lygio korupcija…

Dar žurnalistas sako: „Uždenkite privačius duomenis ir pateikite sutartį!“

O kodėl jis tokio teisinio ir technologinio išmanymo nepademonstravo, kai Seimo narės N.Venckienės imunitetas buvo generalinio prokuroro grindžiamas įrodymu, kurio jis negalėjo pateikti dėl to, kad ten yra nepilnamečio atvaizdas? Kodėl nė necyptelėjo apie veido uždengimą-užtušavimą? Juk čia buvo Seimo nario imuniteto instituto klausimas. Imunitetas buvo panaikintas remiantis nepateiktu įrodymu. Nes nemokėjo užtušuoti.

Šiaip niekas neparodo lietuviškos žiniasklaidos tuštumo ir politinio angažuotumo kaip situacija, kai Seimo narės automobilio nuomos epizodas tampa pagrindine valstybės politine naujiena.

Ei, Jakilaiti, tik laiko klausimas, kada tave ir tavo co. ištiks toks likimas:

https://www.facebook.com/lauren.southern.589/videos/1798074237110791/

tiesos.lt

Komentarai:

       2017-01-18 23:14

Superinis straipsnelis.Nepykime ant jakilaicio,nes jis nelabai zino ka daro.Nepavyksta zmogeliui bent trumpam isvesti gerb.Karbauski is kantrybes.Mokykis zurnaliste,mokykis.Tenka daug su kuo pasikalbeti,tai po sito juokingai slykstaus ispuolio,Karbauskio reitingai smarkiai kyla i virsu.Jeigu jo nesues gyvo,tai ateinanciais rinkimais vietos kitoms partijoms mazai liks,o del to jie ir draskosi,negali susitaikyti su pralaimejimu.Pagaliau dauguma zmoniu pradejo atskirti mela,puolima nuo tiesos.Kad ir kaip butu Karbauskas smeiziamas,mes nepatikesim,nors tai ir tiesa butu,nes zmones nebenorejo matyti konservatoriu,liberiu ir t.t.

Vitutis       2017-01-18 18:26

Graudu dėl tų kurie išrinko tituluočiausiu vedėju.Man ,jau gerai pagyvenusiam,šiurpai eina per nugarą rytais klausant ,,girdėjote Rimvydo Valatkos komentarą”.Kaip patyčias galima vadinti komentaru ir dar per valstybinį radiją?Koks psichologas galėtų bepaaiškinti kas darosi mūsų mažūjų galvelėse?Kam ta beprasmė kova su patyčiomis mokyklose?Tas pats Rimvydas Valatka yra citavęs Freudą,kad gėdos praradimas veda į nukvailėjimą.Tad gėdikimės nors vaikų.

ruta       2017-01-18 15:47

..na , jakilaiciai , miliutes , pumpreckaites ir kita sistemos ‘sobla’ TIK aptarnauja siaurus grupinius interesus .. , prakutusi runkelina / kuris pats save ivardijo ‘elitu’ / ir senosios nomenklaturos liekanas / vaikus , anukus , marcias ../.Kodel tiek metu nepajudinimai tupi sitie subjektai televizijoje ,ka , nera jaunu gabiu , tik sitos liekanos su neobjektyvia , nekulturinga retorika , bet taikoma TIK selektyviai / ar pagal skambuti , ar , kaip iprasta susitinka kavinese , kad duoti nurodimus , ka galima dergti , ka ne ../ ? Sistemai patogu tureti tokius savo interesu patarnautojus , bet kodel tada juos islaikome mes , tegul sliauzia i privacias televizijas ir ziuresime po kiek laiko juos is ten ismes ..

Tarabilda       2017-01-18 15:41

Nusibodo piktintis ir piktintis Jakilaičiu ir co. Ne personalijose reikalo esmė, o tam tikru veikimu, ne paties Jakilaičio sugalvotu. Jei stebėjote pvz. CNN ar BBC laikyseną Trampo adžvilgiu, turėjote pamatyti beveik sinchroną su mūsų žiniasklaidos nuostatomis ir veikimu prieš Karbauskį. Ne prieš jų siūlymus ir idėjas, o prieš asmenis.
Pirmoji tema ir kasama vilkduobė asmeniui Trumpui buvo jo simpatijos ir menami ryšiai su Rusija. Pas mus lygiai tas pats.
Subliuškus rusiškajam scenarijui, nes nieks neįrodė tų ryšių, imtasi kasti kitą vilkduobę. Vėl asmenims, pamėginant juos paimti per intymiąją vietą, vienam prisiuvant Maskvos prostitutes, kitam – slaptą partinę meilužę. Taikyta į geltonosios literatūros skaitytojų segmentą. Kam tas neįdomu, kur tokie reikalai?..
Tai va. Kokia užsakyta tema, toks ir lygis.

O.G       2017-01-18 14:52

Aš vietoj Ramūno būčiau atsistojusi ir išėjusi, o šis pasiutęs pitbulis galėtu sau tuos popierius kaišioti sau panosėj ir uostyti ką yra pasirašęs. Nuo kada žurnalistai tapo tardytojais. Policijoje jų trūksta, tai gal Jakilaičio vieta už minimumą butu ten, o ne televizijoje, kurią išlaiko mokėtojai.Pas mus žurnalistika dabar kaip parsidavusi prostitutė. Kiekvieną dieną šmeižtas, nekaltų žmonių puolimas.

mama iš kaimo       2017-01-18 13:48

  Jau seniai negaliu be bejėgiško įsiūčio klausyti jakilaičio, bet šita laida “perspjovė viską. Tai ne žmogus, o stačiai Viešpaties Dievo klaida. Negirdėti pašnekovo atsakymų, nepaisyti jokios logikos, o tik pulti kaip šuniui, kartojant tą pačią vieną frazę “Jūs privalot pasakyt”, neturint supratimo, kad niekas ir nieko jam neprivalo, neturint jokio padorumo…
  Kažkada internete buvo renkami parašai reikalaujantys įertinti tokį jakilaičio ir visos skydinės televizijos stilių, gal kas nors žinote, koks jų likimas? Ar jie buvo kam nors pateikti, bet į šią televiziją iųlaikančių nuomonę nusispjauta, ar parašų rinkimas tebuvo farsas?

Pagaliau,       2017-01-18 11:49

nors vienas straipsnis normaliai įvertinantis tokias klapčiukų laidas. Dėl vaikų patyčių jaudinamasi – o kas jiems duoda toną? Ar ne tokia patyčių televizija? laikraščiai? Dabar geras tonas tyčiotis iš Karbauskio, ir Trampo. Ak, mat tie, kurie jautėsi esą padėties šeimininkai – staiga pralaimėjo. Tai tokie jakilaičiai – klapčiukai ir amsi, ir vizgina uodegėlę, žiūrėdami į šeimininką po savo laidelių, laukia užmokesčio….

nieko šlykštesnio niekada nemačiau, tai tikras Lie       2017-01-17 23:25

ir baisiausia, kad niekas jo negali pastatyti į vietą. Ar jis save matė kada nors iš šalies. Tampėsi konvulsijose kaip bjauriausias Šikšnosparnis iš Pragaro gelmių. plasnojo savo griaučiais. Vertas savo šefo iš elektros skydinės.

nieko šlykštesnio niekada nemačiau,        2017-01-17 23:26

tai tikras Lietuvos FANTOMASAS. ir baisiausia, kad niekas jo negali pastatyti į vietą. Ar jis save matė kada nors iš šalies. Tampėsi konvulsijose kaip bjauriausias Šikšnosparnis iš Pragaro gelmių. plasnojo savo griaučiais. Vertas savo šefo iš elektros skydinės.

Paste       2017-01-18 5:48
Manyciau,jog reikia kaip nors jai sutrukdyti nusipirkti automobili, isigyti diploma ir isvaziuoti i NY. Nes jei to neivyks,visi lietuviski filadelfijai ( zr. nuotrauka virsuje) panirs i kurybine koma ir niekados is jos neisplauks. Be to vyr. filadelfijui Džakilaičiui gali vel pradeti augti plaukai ne tik is ausu,nosies ir šiknos,bet ir ant jo durnos makaules. O tai ivaizdzio krachas.

“Šventųjų karvių” žiniasklaida       2017-01-18 9:25

“mato” tik tai, kas dvasiškai naikina atskirus žmones (puolimai prieš Paksą,Venckienę, a.a.Patacką,Garliavos mergaitės gynėjus… Tai ne žurnalistai,tai tik ruporai.Manau, kad Lietuvoje dar yra su neapnuodytom smegenėlėm žmonių, kurie moka matyti ir galvoti,kodėl vieniems leidžiami
žymiai didesni nusižengimai ( įdomi statistika būtų, kiek seimo vyrų pakeitė žmonas, Bilotaitės kelionės sesijos metu, teisuolio Anusausko žmonos įdarbinimo Panevėžyje, pono Razmos meilės istorija…) o kitiems už nereikšmingus – purvas ir patyčios. Kol iš ekranų liejasi tokie neva aktualūs pokalbiai – patyčios mokyklose tik gausės. Stiprybės ir sveikatos visiems, kuriuos kalbina ruporai.

gailesta       2017-01-18 9:51

įdomu šitas operos fantomas kvies Bilotaitę į savo bagadielnią pasidalint safario įspūdžiais.