Aktualijos

Andrius Švarplys. Ar Prezidentas ryšis telkti tautą rimtai, tikrai reformai?

Written by Redakcija · 1 min read

Šiandien VDU vyko konferencija apie gerovės valstybę, kurią atidarė ir skaitė pranešimą ir prezidentas G.Nausėda.

„Valstybėje šeimininkauja galingieji. Jokio kontrakto, jokios derybos tarp turčių ir vargšų nevyksta, nes silpnesnioji pusė yra pastumta į šalį. Ekonominė, mokestinė, socialinė sistema su ilgamete politinių partijų „pagalba“ įtvirtino atskirtį, stabdo valstybės vystymąsi, mažina socialinį teisingumą, politinį pasitikėjimą. Ekonomika auga, atskirtis didėja. Atėjo metas padaryti tam galą.“Abejonių nelieka – Prezidentas mato aiškiai ir konkrečiai.

Namas Pūčkorių atodangoje, ilgametis dirbimas bankinei sistemai, nekilnojamo turto bumo skatinimas, galingjų darbo kodekso stūmimas?

Taip, abejonių buvo, ir jos buvo pagrįstos. Tačiau kai šitaip aiškiai įvardijama Lietuvos valstybės karieso šaknis, negali nepalaikyti. Dar nei vienas Prezidentas nematė ir neformulavo taip aiškiai. (Adamkaus „oligarchija“ buvo smerkiama iš idealistinių aukštumų be jokio plano, Grybauskaitės „oligarchai“ buvo konkretūs ir jai pakenkti norintys em dži baltiko tipo veikėjai, o ne valstybės raidai kenkianti sistema). Gali būti, kad valstybės istorijos ir atsakomybės už vastybingumą pajautimas braukia brūkšnį individualiai savanaudiškai karjerai ir ateina sąvivoka, kad reikia grąžinti skolą Tėvynei.
Tik „gyvulių ūkis“ yra plačiau išsikerojęs nei tik mokestinėse lengvatose. Tai ir LRT, ir platesnė viešoji erdvė, ir teisėsauga, ir atskiri sektoriai kaip notarai, antstoliai, odontologai; vaistų/bankų/maisto/kuro mažmena.

Vienintelis likęs kelias Prezidentui yra telkti visuomenės pasitikėjimą, eiti ir burti „apačių“ sektorius su Planu. Tai vienintelis būdas pralaužti oligarchines barikadas. Kitas variantas – likti „normaliu“ Prezidentu, t.y. oportunistiškai mėginti išlaikyti reitingus, kada reikia pakalbėti apie gerovės valstybę ir taip irtis link antros kadencijos, t.y. tapti dar vienu valdžios konfigūracijos subjektėliu.

Ar ryšis Prezidentas telkti tautą rimtai, tikrąjai reformai?

veidaknygė