Aktualijos

Antanas Kulakauskas. Kalba, ginanti protą, teisingumą ir padorumą

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Antanas Kulakauskas. Kalba, ginanti protą, teisingumą ir padorumą PROTĄ, TEISINGUMĄ IR PADORUMĄ ginanti, aukščiausios prabos teisininko kalba, kokių itin reta, nedaug šiais laikais ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Ši kalba, tiksliau – reakcija į ją, ir bus lakmuso popierėlis, leisiantis atskirti proto ir padorumo imitacijas, dažnai grindžiamas mokslu vadinamom manipuliacijom, nuo tikrų dalykų. O jei teisininkų bendruomenėje protą, teisingumą ir padorumą vertinančių labiau nei utilitarumą bus ne vienetai, o pakankamai daug, tai ir piliečiams, pirmenybę teikiantiems šioms žmogaus savybėms, atsiras galimybės ne tik protestuoti mitinguose, bet teisingumą ginti su viltimi apginti teismuose.

Norisi tikėti, kad ir tarp valdžios žmonių atsiras tokių, kurie pajėgūs susimąstyti dėl vykdomos politikos padorumo… ir paieškoti, pasitelkus ne pritarėjus, o tikrai nepriklausomus įvairių reikalingų sričių ekspertus, protingingesnių ir teisingesnių sprendimų.

Beje, tai liečia ne tik sveikatos politiką ar krizę, iššauktą nelegalių migrantų, bet ir kitas viešosios politikos sritis. O pripažinti klaidas ir jas taisyti labai protinga ir padoru, nors ir be galo sunku.

Būtų labai gerai, jei Lietuvos advokatų bendruomenės pirmininko prof. IGNO VĖGĖLĖS kalba taptų slenksčiu, stabdančiu politiką, kuri veda į nelaisvę, nelygybę ir susipriešinimą.

 ***********************

KOMENTARAI:

Atsakymas Sindeikiui LR laikrastyje       2021-08-23 16:12

Apie Zalima isvis nera kalbos -jis Dulkio,Povilionio ir pan lygyje.Sindeikis gudresnis-tokia zodziu misraine sukure,kad nieko nesuprasi.Aiskina ,kokios proporcingos ir teisingos musu valdzios krizes valdymo priemones,kaip panasios su kitu demokratiniu valstybiu…Deja.JK ,pavyzdziui,tereikia kaukiu viesajame transporte ir izoliavimosi grizus is ypac paveiktu viruso saliu.Danijoj,kiek teko girdeti,greit nuims visus apribojimus.Visur kova pries pasu ivedima.O ka bendro su teise turi vaiku viliojimas skiepytis pries tevu valia ?Jis aiskina,kad farmacijos firmos tokios puikios,taip greit sukure mums gelbejimo rata-skiepus,beje neturedamos jokios atsakomybes uz pasekmes pasiskiepijus-mat eksperimentinis tas skiepas.O kaip su ES sutartim su tom firmom ,uzpirkus po ne maziau 6 skiepus kiekvienam ES gyventojui ?Ar ne aukso kasyklos,jau dabar sukurusios eile nauju miliardieriu ?Na o profesoriaus Vegeles klausimo i didele disproporcija tarp abiem-sveikatos ir migracijos problemu sprendimui skirtas lesas -isvis nutyleta.Linkiu ,kad gerbiamas Ignas Vegele nuvykes i Siaures saliu ir Baltijos valstybiu advokaturu vadovu konferencia rastu palaikymo ir supratimo is kitu atstovu.

Smugis       2021-08-23 15:09

P. Vėgelės kalba sukėlė sprogusios bombos efektą. Valdantieji ir jų simpatikai ne iš karto atgavo žadą. Dabar bando paprieštarauti, atsieit kalba skaldo visuomenę, palanki Lukašenkai. Bet jokio konkretaus atsakymo į aiškaiai suformuluotas problemas.

Raimundas       2021-08-23 9:01

Tai kur dabar po tokio Vėgėlės tiesos sakymo protrūkio dėtis šindeikiams, žalimams, sinkevičiams, katauskams, tapinams ir net raskevičiams? Ar ir toliau prisimetę avangardistais sysiosite prieš vėją? O kelnių klešnės tai šlapios….

Gabrielė       2021-08-23 8:53

Prof. Vėgėlė lyg ledlaužis praplaukė per Lietuvos neteisingumo, melo, neadekvatumo ledą. Gera išgirsti tokias mintis. Nes klausant valdančiųjų jautiesi lyg beprotnamyje ar iš ekrano į realybę prasiskverbusiame siaubo filme. Jei nenorime būt idiotais – turime nutraukti šį vyksmą, jie nesustos, nes jie serga nepagydomai.

Puiku       2021-08-23 8:51

Ačiū gerb. prof. Antanui Kulakauskui už labai teisingas pastabas išsakytas šiame straipsnyje. Jūsų kaip garbaus istoriko, gilaus politologo įžvalgos šiandien ypač reikalingos. Iš tiesų, mūsų visuomenė suskaldyta ir ta praraja gilinama…Advokato prof.dr. Vėgėlės kalba labai teisinga, padori ir verčianti susimąstyti kas mūsų visuomenėje, valstybės politikoje yra ne taip….Dėl kokių priežaščių atsirado “Šeimų sąjūdis”, kiti judėjimai ir kodėl tokia Vyriausybės reakcija į protestus, Visų pirma reikia įžvelgti priežastis ir daryti išvadas… o aršus puolimas (kas tą vykdys buvo iš anksto nuspėjama:))prieš TEISINGUMĄ, prieš gerbiamo advokato išsakytas pastabas, tik dar kartą parodo “kas yra kas”… Kalbėkimės visi padoriai, be įžeidinėjimų ir tikrai susikalbėsime…Problemas reikia bandyti spręsti išmintingai o ne “bizūnu”, spaudimu, gąsdinimais. Taip, Vyriausybei yra nelengva, bet su žmonėmis kad ir kokie jie skirtingi bebūtų, reikia gebėjimų ir noro surasti bent jau kažkokį “sugyvenimą”.