Aktualijos

Apklausos rezultatai stulbina: ar Jungtinė Karalystė liks Europos Sąjungoje?

Written by admin · 43 sec read

Naujienų portalas express.co.uk atliko tyrimą, kurio metu apklausė Jungtinė Karalystės (JK) žmonės, turinčius teisę balsuoti dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos (ES). Gauti rezultatai atskleidė kad vos 55 proc. apklaustųjų pasisakė už tai, kad JK liktų ES nare.

74 procentai 18-24 metų apklaustųjų į klausimą: „Ar JK turėtų likti ES nare?” atsakė teigiamai, tačiau tik 42 proc. vyresnių nei 65 metų amžiaus balsuotojų pritarė šiam sprendimui. Londone apklausai pritarė net 60 proc., tuo tarpu Yorkshire ir The Humber regionuose šis skaičius siekė vos 37 proc.

Škotijos pirmosios ministrės ir nacionalinės partijos (angl. Scottish National Party; SNP) lyderės, Nicola Sturgeon, teigimu, nors šiaurinėje šalies dalyje rezultatai siekė 57 proc. pritariančiųjų, tai visgi rodo tvirtą paramą ES narystei. Politikė siekia, kad referendume būtų priimtas sprendimas, jog jei Škotijos balsai neantrins JK gautiems rezultatams, pastaroji neturės teisės išstoti iš ES.

Kitą savaitę N. Sturgeon dalyvaus susitikime Briuselyje, kuriame savo kalboje pateiks ekonominės naudos aspektus JK liekant ES nare. Tuo tarpu Europos konservatorių ir reformuotojų frakcijos narys, Daniel Hannan, teigė, kad JK ekonomika stipriai nenukentės, nes kiekviena šalis nepaisant ar ji priklauso ES ar ne, dalyvauja bendroje rinkoje.