Aktualijos

Ar K. Škirpos alėja bus pervadinta į Trispalvės, bus sprendžiama po dviejų savaičių. Politikės Kamilės Šeraitės replika

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Ar K. Škirpos alėja bus pervadinta į Trispalvės, bus sprendžiama po dviejų savaičių. Politikės Kamilės Šeraitės replika Liepos 10 dienos sostinės tarybos posėdyje buvo apsvarstytas prašymas inicijuoti Vilniaus tarybos sprendimą dėl K.Škirpos alėjos pervadinimo į Trispalvės alėją.

Ar tarpukario diplomato Kazio Škirpos alėja turės naują pavadinimą – Trispalvės, Vilniaus miesto taryba spręs jau kitame savo posėdyje. Ji įvyks po dviejų savaičių – liepos 24-ąją. Vakar, trečiadienį, sostinės taryba balsavo, ar pritarti šia klausimui po pateikimo.

Šį siūlymą parengė Laisvės partijos frakcijos narys Renaldas Vaisbrodas, išsakęs tokius argumentus: „Iniciatyva pavadinti alėją Trispalvės vardu gimė neatsitiktinai: tiesiog antisemitizmui nėra vietos šiuolaikiniame Vilniuje. Siūlome ištaisyti politinę klaidą padarytą dar 1998 metais kuomet alėja įgijo Kazio Škirpos pavadinimą. Kontraversiškos istorinės asmenybės vardu pavadinta alėja nepriimtina daliai mūsų miesto gyventojų ir ne kartą tapo neigiamo užsienio žiniasklaidos dėmesio priežastimi. Šis sprendimas geriausiai atspindėtų siekį vienyti miestiečius ir kalbėti apie drąsius žygdarbius, kaip Kazio Škirpos vedamų savanorių vėliavos iškėlimas 1919 metų sausio 1-ąją“.

Kaip argumentas, buvo pateiktas ir faktas, kad šis klausimas jau svarstytas ir Vilniaus miesto savivaldybės pavadinimų, paminklų ir memorialinių lentų komisijoje ir kad šios komisijos inicijuotoje internetinėje apklausoje pasisakė daugiau nei 600 respondentų, iš kurių 70 proc. buvo už alėjos pavadinimo keitimą. Tiesa, kaip vilniečiai buvo informuoti, kad tokia apklausa vyksta, informacijos savivaldybės interneto puslapyje nepavyko rasti.

Visą klausimo svarstymą galite pasižiūrėti Vilnius.lt puslapyj:

Balsavimo rezultatai: 15 pritarė šiai iniciatyvai, 13 – prieš, 2 susilaikė, 5 tarybos nariai balsavime nedalyvavžl ČIA.

Jūsų dėmesiui siūlome Kamilės Šeraitės (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija) replika apie klausimo svarstymo skubą Vilniaus savivaldybės tarybos posėdyje (išsamesnį jos komentarą šiuo kalusimu skaitykite DELFI.lt portale ČIA).

Šiandien Vilniaus savivaldybės taryboje svarstėme klausimą dėl Kazio Škirpos alėjos pervadinimo į Trispalvės vardo alėją. Diskusija taryboje buvo ilga ir tai rodo tik tai, kad atsakymų turime mažiau nei klausimų.
Panaikinti K. Škirpos alėjos pavadinimą mažų mažiausiai yra skubota iniciatyva, kelianti įtampą, skaldanti visuomenę ir skatinanti jos susipriešinimą.
Mes šiandien bandome atsakinėti į klausimus, į kuriuos patys istorikai dar nėra pateikę galutinių atsakymų. K. Škirpos autorystei priskiriami dokumentai nėra nei jo vardu rašyti, nei jo pasirašyti. Taip pat niekas nėra įrodęs, kokią įtaką šie LAF dokumentai turėjo (ir ar išvis turėjo) ar kaip nors paskatino žydų genocidą Lietuvoje, kas rašoma ir pačioje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išvadoje.

tiesos.lt