Aktualijos

Arvydas Juozaitis. Pasaulis Lietuvai pražus, kai Lietuvos pasaulyje nebus

Written by Biciulystė Siūlo · 11 min read

Pirma tezė. Apie dvigubą pilietybę prikalbėti kalnai žodžių ir išlietos jūros jausmų. Ponai, o kodėl tik apie dvigubą pilietybę? Kodėl jau kelis dešimtmečius Globalios Lietuvos aktyvistai tik jos ir reikalauja? Juk kalba turi būti erdvesnė, rimtesnė. Reikia atidengti visas kortas, ponai, nes jūs juk norite daugiau. Nebe už kalnų metas, kai pasauliniam jaučiui teks kibti už ragų ir turėti kišenėje nebe du, o tris, keturis ir daugiau pasų. Kaip loterijos bilietų. Arba kaip daugpatystę liudijantį sąrašą.

Antra tezė. Globalios Lietuvos aktyvistai reikalauja švarios pilietinės sąžinės? Nepavyks – jie ją jau prarado. Savo valia prarado. Kai tampi kitos šalies piliečiu – argi tampi kaip vergas? Ar kas su bizūnu vargšelį atvedė prie langelio, pro kurį tau iškišo svetimą pasą? Ir paėmei jį, ir pasirašei pats, ir priesaiką ištarei pats. Ypatingais atvejais (taip nutinka JAV) prisiekei netgi atsisakyti visų kitų valstybių pilietybės. Atsisakei savo tėvynės. Tad kokios švaros nori? Dviguba pilietybė – dviguba sąžinė; triguba – triguba. Žodžiu, Lietuvos savižudybė tavyje jau įvyko.

Trečia tezė. Globalios Lietuvos aktyvistai nori gyventi visame pasaulyje, o Lietuvoje, jeigu čia kažkas sukurs tinkamą poilsio „idustriją“, jie atvyks pailsėti. Pasilinksminti, pamosuoti Lietuvos pasu. Net tautiška vėliavėle. Esą – turiu teisę. O jeigu jau visai atvirai, atvyks pasiimti dividendus už įsigytą-paveldėtą Lietuvos žemelę arba turtą. Viskas. Su vaikais jie jau nebekalba lietuviškai, o ir patys – su akcentu.

Ketvirta tezė. Globalios Lietuvos aktyvistai iš tikrųjų siekia Lietuvos išpilietinimo. Sąmoningai tai daro ar ne, bet vaisius turi būti šis – Lietuva be Lietuvos piliečių. Keisčiausias paradoksas. Aršieji liberalai, kurie nori matyti ne „lietuvių Tautos sukurtą Lietuvą“ (kaip skelbia Lietuvos Respublikos Konstitucija), o „Lietuvos piliečių Lietuvą“ – būtent jie, kartu su konservatoriais, reikalauja dvigubos pilietybės. Svetimtaučių imigrantų antplūdžių. Jiems tikra „lietuviška pilietybė“ nebesuprantama. Nes ji juk labai „neeuropietiška“. Čia kaip su ta kiaule, kuri ieškodama gilių išrausia ąžuolo šaknis.

Penkta tezė. Mitas, kad suteikus dvigubą pilietybę nuo Tėvynės nenusisuks išvykę ir mus palikę, jau tapę kitų valstybių piliečiais. Deja, deja. Patirtis liudija visai ką kita: turėdamas kišenėje Lietuvos pasą kitos valstybės pilietis pajunta psichologinę paguodą – štai aš vis dar „savas“, lietuvis, suprantate, nepraradęs ryšio su ta, kaip ja… Jis dar šiaip taip sudainuoja du posmelius „Ant kalno mūrai“, pasižiūri Lietuvos krepšinį. Tačiau kam to paties reikalauti iš savo vaikų? Vaikai – jau visiški „užsieniukai“, „angelskas“ mokyklas lanko, ir jų draugai tokie pat.

Šešta tezė. Globaliame pasaulyje šiuo metu (ir iki pasaulio pabaigos) vyks lokaliniai konfliktai ir lokalinės katastrofos. Transpasaulinės kompanijos ir valstybės-galiūnės naikins silpnesnes valstybes ir tautas. Išliks tik tie, kas bus sumanesni ir daugiau gimdys. (Lietuva gali išlikti tik susikibusi rankomis su Latvija.) Dar esančios, bet jau nykstančios valstybės, tokios kaip mūsų, sparčiai bus valdomos iš užsienio centrų (kol kas – Briuselio)… Visi, kas pasiduos, – emigruos. Ir slėpsis saugesnėse vietose. Taip šiuo metu jau elgiasi kone visi lietuviai emigrantai. Jie pasmerkia Lietuvą išnykti. Beje, tai sako atvirai: „Ne tokios Lietuvos laukėme!“ Jie bėga į naujas tėvynes ir ieško naujų pamočių. O kokių epitetų Lietuvai pažeria – baisiau už buvusius okupantus.

Septinta tezė. Ši tezė – banaliausia, nes prekybinė. Dviguba pilietybė leidžia prekiauti savo kūnu. Tai yra ginti tą „tėvynę“, kurią ginti labiau apsimoka; tarnauti toje armijoje, kurioje patogiau tarnauti; keliaujant po pasaulį eiti į tas ambasadas ir konsulatus, kuriuose skanesnė kava ir malonesnės sekretorės. Pagaliau atstovauti Olimpinėse žaidynėse tai šaliai, kurioje… Žodžiu, aišku.

Šios tezės – Globalios Lietuvos aktyvistams. Kurie bijo ištarti sakralinę frazę: PASAULIS MUMS VISIEMS PRAŽUS, JEI LIETUVOS PASAULYJE NEBUS.

2017 metų kovo 27 d.

Komentarai:

šaukiu aš tautą       2017-03-28 21:29

perskaičiau šį straipsnį ir ausyse skamba B.Brazdžionio posmai –

Šaukiu aš tautą, GPU užguitą
ir blaškomą it rudenio lapus,
į naują vieškelį, į nauja buitį,
kur niekad šiaurūs vėjai neužpūs.

Šaukiu lietuvį burtis prie lietuvio
ir gyvą širdį prie gyvos širdies,
kad tamsiame vidurnakty nežuvę
pakiltų rytmečiui gyventi ir žydėt.
http://dainutekstai.lt/r275/vytautas-kernagis-saukiu-as-tauta.html

Dviguba       2017-03-27 21:57

pilietybė, kaip daugpatystė, einu ten, kur barščiai šiandien skanesni. Et, jei valstiečiai ir žalieji pasirašys, tai toki jie ir patriotai. Ir iš viso, svarbius valstybei dalykus sprendžiant, reikia atsiklausti tautos. Štai už tokią mes Lietuvą, kur tautos valia yra aukščiau už aukšiausia sėdinčius.

Liepa       2017-03-27 22:30

Pagarba Arvydui už smūgį niekšams ir Lietuvos naikintojams.//
Nereikia nė tų visų tezių- į  frazę -PASAULIS MUMS VISIEMS PRAŽUS, JEI LIETUVOS PASAULYJE NEBUS- sutelpa visa esmė.// Nebepamenu, kuris autorius neseniai pareiškė: arba Lietuva yra čia,Lietuvoje , arba jos nėra niekur kitur.//
Prisiminkim kad ir paskutinius svarbius istorinius įvykius. Kas įsiūbavo Sąjūdį? -Vietiniai intelektualai ar vokietijose, anglijose, amerikose saugiai įsikūrę ir pasiturinčiais, bet nutautėjusiais vaikais besididžiuojantys išeiviai? Kas stovėjo Baltijos kely, saugojo seimą, TV bokštą -vietiniai rusinti Lietuviai, ar pilnais plaučiais vakarietiška Laisve kvėpuojantys lietuviai-išeiviai?//
Apmaudu, kad užsieniuose atsidūrę tautiečiai užsiliūliuoja patogių , skanių ir gražių daiktų akivaruose ir į savo Tėvynę žiūri kaip į kokį eilinį supermarketą.//
Toji brukama dviguba pilietybė yra reikalinga tik Lietuvos naikintojams. Kiek”lietuvų” atsirado pasaulyje? Trys? Šešios? Juk jau tos vienintelės nebe kas beliko: greit tebus milijonas ir tas pats be savo Žemės, be savo Kalbos, nes per mažai joje raidžių ir hieroglifų, be savo Papročių,nes visa,kas lietuviška-neeuropietiška, nemodernu ir nepažangu, be savo lietuviškos Tvarkos, nes reikia atsiklausti ponų iš maskvų arba briuselių.//

kas tiki komunistu juozaičiu?       2017-03-28 5:32

komunistai – pagal Kremliaus planą – padarė viską, kad lietuviai bėgtų (nors ir labai myli Lietuvą) iš Tėvynės.
——-
dabar komunistas juozaitis reikalauja, kad pabėgę nuo komunistų lietuviai net negalvotų grįžti.
——
ir kiek reikia nusiristi, kad tokias šlykštybes publikuoti kaip vedamąjį straipsnį, a tiesos.lt ?

  1. Vatnikienė2017-03-28 5:55

Teisingai, ir taip per daug Lietuvos piliečių pasaulyje.

Klausimas       2017-03-28 8:08

Ar čia rašo “Istorinės klaidos” autorius ?

Stalker        2017-03-28 8:16

I si reikala reikia ziuret paprasciau ir be tautisku emociju.
Jeigu tikras lietuvis tures pilietibes pasirinkima, jisai butinai atsisakis lietuvos pilietibes ir pasirinks kita.
Sitam kontekste, tam kad issaugot lietuvos pilieti, vienintele ka gali padariti valstybe tai suteikti jam dviguba pilietibe.

Dzeikas       2017-03-28 8:23

Sudponiu meisterzingerio giesmes: “emigrantai vietoj to, kad kurtu Lietuva, bega.Isdavikai!” O beretavos a la Dviguba amsi jiems i tona.
JAV LEIDZIA dviguba pilietybe.Taciau labai grieztai apibrezta , kada tu esi vienos, kada kitos pilietybes jurisdikcijoje.
Kuo save paskelbei – tuo ir esi.Isvaziavo JAV pilietis i Rusija KAIP Rusijos pilietis, t.y. pateikes pasenieciams Rusijos pasa – viskas.JAV nusiplauna rankas nuo tavo problemu, nes tu apsiskelbei Rusijos pilieciu.Atsitinka, kad tokius “JAV piliecius” Rusijos kariniai komisariatai mobilizuoja atlikt butinaja karine tarnyba.Bergzdi tada tokiu gudruciu pagalbos sauksmai JAV konsulams, “gelbekite JAV pilieti!”.Tie tik rankomis skesteli: apsiskelbei baravyku – lipk i krepsi.
Konfliktas tame, kad juozaiciai savo arsumo kazkodel nenukreipia i valdanciuosius, i politikus “in charge” – leiskite zmonems patiems susireguliuoti santykius, darbui su kapitalu, vartotojams su gamintojais. Jus arbitrai, o ne ponai. Tik pons Juozaitis puikiai suvokia, kad liks be savo “pajoko” jei ne tas giesmes giedos.
Tai ir loja apie nepatriotiskus emigrantus.

Nežinia,kas       2017-03-28 8:16

čia didesni komunistai?Ar ne liberalkonservatoriai?Ir prie kurių labiau klestėjo mokslas,švietimas,kultūra,sveikatos apsauga?Kreivų veidrodžių karalystė?Svarbu,kuo garsiau rėkti ir girtis savo vizijomis.Čia konservatoriams.

Stalker        2017-03-28 9:12

“Sudponiu meisterzingerio giesmes: “emigrantai vietoj to, kad kurtu Lietuva, bega.Isdavikai!””
Ot tas runkelis isdavikas! Valdziagyviai pastate labai grazu ir nepriklausoma terminala. Paeme paskolu, uz mazaaaaaas palukanas!!!
O tas prakeiktas runkelis nenori islaikiti, “Sudponiu” totaliai analfabetini valdyma.
——————————————————————————————————————————-
Itariu, taip yra nes runkelis yra nutautintas ir nukrikscionintas, zydais-masonais.
——————————————————————————————————————————-
Kad istaisit situacija, reikia daugiau transliut per TV zydisko(Jezaus) folklioro ir tautisku dainu apie tevyske.
Tada runkelis tikrai jaus tiesiogini rysi su valdzia ir tevyske. Ir bus pasiruoses apmoket bet kokia “Sudponiu” nesamone.

albina       2017-03-28 11:06

Galima ginčytis,galima turėti kitokią nuomonę,bet lygiai taip,su tezėmis,atremkite autoriaus nuomonę.Vargiai pavyks.Pabėgti saugu,bet kas Tu,žmogau,be šaknų,be savo vaikystės pirmosios knygos,savo upelio,savo kiemo draugų? TEN sotu,bet kodėl bent numirt čia grįžta Amerikos lietuviai?

s.m.       2017-03-28 11:16

šitose tezėse simptomatiškiausia frazė yra štai kuri: <Jie bėga į naujas tėvynes ir ieško naujų pamočių>. Įsikertat? NAUJŲ PAMOČIŲ!.
Bėga nuo pamotės Lietuvos(ne motinos Tėvynės) pas naujas pamotes, kurios įpils riebesnių barščių, kaip sakė komentatorius žemiau.
Pradėti reikia ne nuo tuščiai skambančių patriotikos lozungų kalimo į smegenis žmogučiams, katriems atimta teisė gyventi oriai ir iš savo darbo pragyventi, ne nuo pagraudenimų ir gąsdinimų dviguba pilietybe (nors aš prieš tokią kaipo reiškinį, – aha, dviguba pilietybė, dviguba priesaika, dviguba žmona, triguba “ištikimybė”…). Pradėti reikia nuo motinos Tėvynės gydymo nuo visų atmainų, įskaitant neoleberastmarksistinį, bolševikinio užkrato, iždo vagių susodinimo ilgam su turto konfiskacija. Nuo progresinių pajamų mokesčių įvedimo, nuo socialinės atskirties mažinimo. Pradėti reikia nuo “pamotės” Lietuvos tapsmo motina Tėvyne. Tada “dvigubos pilietybės” klausimas išnyks savaime kaip dūmas neblaškomas vėjo. Jei žmogui gerai namie, svetimos pilietybės, – kaip žąsiai balnas.
Niekada nepritariau tiems, kas išvykusius uždarbiauti ar studijuoti į svetimas karalystes vadina išdavikais. Dingimo visiems laikams iš Lietuvos deklaracijų, kiek žinau, bolševikai dar neįvedė. Niekas nesuskaičiavo, kiek jų išvykos suvisam, o kiek planuoja grįžti netolimoje ateityje. Asmeniškai pažįstu keletą, kurie buvo grįžę su šiokiu tokiu sukauptu kapitalėliu ir bandė Lietuvoje susikurti verslelį, gyventi iš savo pajamų, netiesdami pašalpinių rankų valstybei “duok”… Deja, deja… Jei nesi bolševikų palikuonis, neprieini prie biudžeto spenio, šitoje šalyje esi pasmerktas išgyventi, bet ne oriai gyventi. Va ir vėl sugrįžtam prie dilemos kas geriau, – ar kruopomis mintantis Lietuvą keikiantis joje gyvenantis pašalpinis “patriotas” (100 eurų lėktuvo bilietui – neregėta prabanga…), ar susikūręs savo darbu normalaus gyvenimo sąlygas emigrantas “išdavikas”, namie su vaikais kalbantis griežtai lietuviškai ir mažų mažiausiai leidžiantis į savaitgalio lietuvišką mokyklėlę… Tas, kuris nemirs prie konteinerių “laisvoje” Lietuvoje, o kada nors galbūt sugrįš su visa šeima ir svetur išmokslintais vaikais.

Raigerdas        2017-03-28 11:46

Juozaičiu netikiu, nes netikiu nei vienu, kas vartojo narkotikus ar sintetinius narkotikus, tarp kurių yra ir antidepresantai. Ar reikalinga dviguba pilietybė? Jeigu pas mus būtų normali valstybės valdymo sistema, tai jos nereikėtų. Bet dabar iškyla rimtas klausimas: ar išliks šita valstybė? Todėl tie, kurie turės dvigubą pilietybę liks geresnėje padėtyje, nei tie Lietuvos patriotai, kurių ateitis yra neaiški. Jeigu LDK laikais kitos valstybės kvietėsi mūsų kunigaikščius valdyti jų šalį, tai dabar yra visiškai atvirkščiai: dabartiniai politikai ne tik nemoka valdyti tos mažos Lietuvos, bet netgi nesugeba valdyti didesnių kompanijų, todėl daugelis vertingų valstybei objektų buvo parduota. Jeigu rusai turi problemų dėl šovinistinio auklėjimo, todėl šovinizmas ten laikosi šimtmečiais, o vokiečiai turi problemų su fašizmu, kuris jų tautoje reiškiasi nuo pat Inkvizicijos laikų, tai lietuviai turi problemų su arogancija. Įdomus reiškinys, nes mažos valstybės ponai įsivaizduoja save labai dideliais ponais, nors kur nors Vakaruose yra gėda sėdėti su mūsų ponais prie vieno stalo. Labiausiai paplitęs arogancijos virusas yra Vilniuje, o iš valstybinių institucijų tai Seime. Štai žmogus iki Seimo atrodo buvo žmogus kaip žmogus, bet patekęs į Seimą jis tampa toks arogantiškas, kad oj, oj, oj…, nes jam tu jau esi per mažas piestininkas. Ar padaugėjo protelio patekus į Seimą? Ne. Ar tapo jis doresnis? Ne. Ar išaugo jo intelektas? Ne. Ar padidėjo jo atsakomybės jausmas? Ne. Ar atsirado daugiau supratimo apie Lietuvos problemas? Ne. Ar atsirado daugiau žinojimo, kaip spręsti tas problemas? Ne. Ar jis žino, kokį pagerėjimą Lietuvos žmonėms jis atneš sėdėdamas Seime? Ne. Bet ar jis tapo ten labiau arogantiškas? Manau, atsakymas bus taip, nes Seimas, pirmiausiai, tai arogantiškumo ydas ir madas demonstruojanti organizacija, kurią maitina iš mokesčių mokėtojų pinigų. Ar kas nors išgydys Seimą nuo arogancijos? Tik revoliucija. O kas bus po revoliucijos? Vėl toks pat arogantiškumo virusu užsikrėtęs Seimas. Kodėl taip vyksta? Todėl, kad tauta gyvena melagingų verčių liūne. Vertės nulemia, kuriuo keliu nueis šita tauta. Tauta be verčių yra vedama kaip avių banda ir gyvena pusiau gyvulišką gyvenimą: dalis žmonių gyvena pusbadžiu, dalis nežino, kas bus po metų, po trejų, dalis pramogauja ir nežino, kaip dar pralinksminti ar pamaloninti savo kūniškus poreikius, dalis vagia, dalis geria, dalis daro nusikaltimus ir t.t. Toks yra pusaiugyvuliškas gyvenimas tautelės, kuri neturi verčių. Ekonomika tokioje valstybėje nėra ekonomika, nes ten vyksta tik atskirų klanų, atskirų grupių apiplėšinėjimas silpnesnių, vargesnių gyventojų sluoksnių. Vienintelę vertę tokioje valstybėje turi pinigai, todėl ten dėl jų yra draskomasi ir užmušinėjami žmonės. Sulaukėjusi ir degraduojanti Lietuva, negalės ilgai egzistuoti. Todėl dviguba pilietybė yra savotiškas išsigelbėjimas nuo gresiančio valstybės išnykimo. Jeigu mūsų ponai ar tas arogantiškas elitas atsisakytų būti arogantiškais, tai šita valstybė turi visas galimybes būti klestinčia šalimi ir sėkmingai gyvuoti dar ne vieną tūkstantį metų.

Tikrai nebus.
Pasaulyje, laikas nuo laiko, atsiranda dalykų, kurie yra netikėti, patogūs ar net madingi. Ne taip senai naudojomės, taip vadinamais “peidžeriais”. Bet… kol mobiliojo telefono dydis nesumažėjo iki kišenės matmenų.
<>
Panašus likimas laukia ir dvigubos pilietybės. JAV ne vienas tūkstantis gyventojų turi lustą po oda. Kol kas laisvanoriškai. Kai lustą turės visi ir privaloma tvarka nei vienguba, nei dviguba, nei triguba pilietybė neturės reikšmės, liks tik nostalgiškas prisiminimas.
<>
Ir technologijas vietoje nestovi. Jau yra į odą įdeginamas nematomas “barkodas”, kuri galima nuskaityti nuotoliniu būdu. “Įdeginamas” neskausmingas, jums tai gali padaryti miegant: traukinyje, lėktuve, ligoninėje.
<>
Žemėje kuriama “Pasaulio Vyriausybė”, kuri valdys (būtent, v a l d y s) visus. Ir tai nėra sąmokslo teorija. Jei anksčiau buvo akcentuojamas nevaldomas gyventojų didėjimo skaičius, tai pastaruoju metu atsirado papildoma, netikėta problema, – išaugusio gyventojų skaičiaus nevaldomas (neprognozuojamas) elgesys.
<>
Eksperimentine bazė tapo ES.

Raigerdas        2017-03-28 21:11

Pagrindiniai Lietuvos naikinimo momentai, galimai, yra tokie:
1. Kunigaikščių luomo sunaikinimas.
2. Žinių luomo sunaikinimas.
3. Tautinės religijos menkinimas, niekinimas, stengiantis ją sunaikinti ir ištrinti visiškai iš tautos kultūros.
4. Po monarchinio luomo sunaikinimo prasideda sulenkėjimas.
5. Jeigu Gedimino laikais visos religijos sugyveno tarpusavyje draugiškai, tame tarpe ir provoslavų tikėjimas buvo gerbiamas, tai įsigalėjus krikščionybei, Lietuvoje vienintele “teisinga” religija tampa krikščionybė.
6. Įsigali III-ioji Roma arba Maskovijos kunigaikštystė, kuri, pasinaudojusi provoslavija, pritraukia į savo pusę ukrainiečius ir gūdus, ir sutriuškina katalikiškąją Žečpospolitą ir padalina ją kaip tortą, o tarp tų torto gabalų atsiduria ir katalikiškoji Lietuva.
7. Lietuva laikinai atgauna nepriklausomybę, tačiau buki Lietuvos politikai nepaiso į jokius mūsų išminčiaus ir filosofo Vydūno įspėjimus ir mūsų šalis vėl atsiduria Rusijos komunistų glėbyje, kurie taip pat visus nori užburti “VIENINTELE TEISINGA”, tik dabar ne religija, o marksizmo-leninizmo filosofija. Nemaža dalis lietuvių tame uoliai darbuojasi, tačiau kultūra nebuvo sunaikinta. Nors tauta ir patyrė trėmimus į Sibirą, žmonių naikinimus, tačiau jos dvasios nepavyko palaužti ir tai atsispindėjo poezijoje, dramaturgijoje, literatūriniuose kūriniuose, tautos kultūroje.
8. 1990-ieji dar vienas bandymas išsivaduoti iš Moskovijos priklausomybės.Priklausomybė buvo atgauta, tačiau po revoliucijos susiformavo keista netoliaregių politikų masė, kuriai kultūra buvo kaip kažkoks jiems keistas ir nesuprantamas dalykas. Rezultate, kultūra buvo pradėta naikinti (ypač premjerų Abišalos ir Šleževičiaus laikais pagal TVF “protingus” nurodymus), o jos vietą užėmė “pupyčių kultūra” ir daugybė aktorių ir kultūros darbuotojų, vardan to duonos kasnio, parsidavė jau CHALTŪRAI. Kultūros liko tik trupiniai ir tai, dauguma atvejų išlikusių iš sovietinių laikų.
9.Įsigalėjo monopolinis kapitalas, daugybė žmonių buvo apiplėšti, ir beveik milijonas buvo priverstas palikti Lietuvą, nes mūsų YPATINGAI “PROTINGI” IR NUO AROGANCIJOS APSVAIGĘ POLITIKAI, pradėjo rūpintis savo, savo šeimos ir savo draugų gerove. Prasidėjo Brežneviniai savo draugų apdovanojimo laikai. Pasirodo, ne kas nors kitas, o mūsų politikai labiausiai yra nusipelnę dėl Lietuvos nepriklausomybės. Taip susiformavo Lietuvoje klanai ir prasidėjo didysis – “ranka ranką plauna” – visos tautos sukaupto turto pasidalijimas.
Visos tautos akivaizdoje buvo demonstruojami demokratiški rinkimai, susiformavo teisininkų luomas, kuris iki pat šiandien nesugeba suformuoti savo paskirties mūsų valstybėje.
10. Ankstesni poetai, rašytojai, dramaturgai paliko šią žemę ir per 25 metus nebuvo išauginta nei vieno žymaus poeto, nei vieno žymaus rašytojo, nei vieno dramaturgo. Liko tik nevykę rašytojai-žurnalistai, pvz., tokie, kaip cinikas R.Valatka. Lietuvos kultūros medis džiūsta, pupyčių kultūra klesti. Valstybėje įsivyrauja pinigų karštligė. Bankininkai trina savo letenėlėmis – tikslas pasiektas, liko visai nebe daug. Beprotiška idėja, kuri labai patinka mūsų politikams, – “Laisvoji rinka viską sureguliuos” – tapo pagrindiniu keliu, kuriuo yra vedama sėkmingai mūsų politikų nukultūrinta tauta. Įdomus reiškinys: nereikia užgrobti jokios tos tautos teritorijos, užtenka palikti ją be kultūros, pakišti žmonėms pinigų kultą dėl kurio jie pradės žudytis ir žudyti, ir tautelė pati išnyksta, pribaigta savų “protingų” ir demokratiškai išrinktų politikų. Kuo žemesnė kultūra, tuo daugiau kvailių valdžioje, išrinktų “demokratijos” keliu.

visiskas nusisnekejimas!       2017-03-28 22:09

prirase Juozaitis teziu, kaip po partijos suvaziavimo! Buvo protingas zmogus, daug padares, kad Lietuva sujudetu aktyviau. Jo Istorine klaida parode, kad yra prisitaikelis, nemokantis eiti priekyje, uzleidziantis kelia komunistams. Vadinasi, buvo priklausomas. Isleide dzina is butelio, nepatikejo, kad bus galima ji sugrazinti atgal. Toks lietuvis patriotas, o dukrele Uljana?! Lietuvoje? Antroji zmona ruse. Pilietybes projektuose minima tik lietuviu tautybes LR pilieciams gali buti suteikta dviguba pilietybe. Nenusimink, Juozaiti, naturalizacijos procese zmona gaus LR pilietybe. O gal jau ir gavo – juk toki faina vyra iskirto, docenta, rentininka, daug nedirbanti, bet pragyvenimui uztenka. Juk RENTA tamstelei padeda gyventi ne tik oriai, bet ir gerai. Tad bepigu ciausketi, kai valdiskais darbais palepintas. O tie, kurie negavo valdisko darbo ir is prichvatizuotoju gavo tik skatikus. Ka turejo daryti – laukti ir stoveti su istiesta ranka?! Beje, Zinios apie uzsienyje gyvenancius lietuvius vertos tik ironijos! – Juk ten visi tokie turtingi, nieko neveikia, tik valgo marcipanus ir t.t. Asiliski isvedziojimai tu, kurie nebande uzsidirbti svetur. Nepamirskite, kad uzsienieciai (kaip ir lietuvoje0 – pigi darbo jega. Tikri lietuviai islaiko kalba, su vaikais kalba tik lietuviskai, vezioja desimtis kilometru i sestadienines mokyklas…. Dvigubos pilietybes teise suteiktu galimybe daugeliui grizti i Lietuva O ponas Juozaitis, rentininkas, nenori gi sito, nori, kad tik jo vieno balsas eitu i dangu. Neisdegs. Seniai Tamsta esi nebegerbiamas.