Aktualijos

Aušra Maldeikienė: „Einu į rinkimus, nes Lietuvai reikia sugrąžinti politiką“

Written by admin · 1 min read

Rinkimuose į Seimą Žirmūnų apygardoje planuoja dalyvauti ekonomistė Aušra Maldeikienė. Ji sako neturinti tikslo būti išrinkta, tačiau nori šalyje grąžinti politiką, kuri, pasak A.Maldeikienės, šiuo metu yra išvirtusi į ekonominių reikalų tvarkymą.

„Aš ketinu eiti į Seimą, nes manau, kad Lietuvai reikia grąžinti politiką. O politika – ne ekonomikos reikalų tvarkymas. Politika – visuomenės susitarimas apie tai, kaip ji supranta, kas yra teisinga toje visuomenėje, kas toje visuomenėje yra svarbu jos piliečiams, kas yra bendras gėris. Politika niekada ir niekur, išskyrus marazmą kokiose nors kvailose šalyse, kokia tapo Lietuva, nėra ekonominių reikalų tvarkymas. Biudžetas nėra skaičių suvestinė. Biudžetas yra tai, kur aiškiai matome, kas duoda ir kas pasiima. Dabar mažiausiai įneša tie, kurie turtingiausi, ir daugiausiai turi kentėti tie, kurie dirba viešajame sektoriuje, kurių algos mažėja ir mažėja. Absurdo teatras. Ir reikia apie tai kalbėti“, – BNS sakė A.Maldeikienė.

 

Ji tvirtino, jog paskutiniu akstinu eiti į politiką tapo premjero Algirdo Butkevičiaus kritika mokslininkams, rengiantiems Lietuvos socialinio modelio sukūrimo projektą.

„Nusibodo, kaip tyčiojamasi iš bet kokio žmogaus, ypatingai kuris dirba viešajame sektoriuje. Aš noriu nueiti ir pasakyti rinkėjui: kol jūs leisite, kad kiekvienas butkevičius leistų tyčiotis iš mokslininkų, rašinėtų nesąmones… A.Butkevičius buvo ta paskutinė inspiracija, kai jis pradėjo šūkauti ant aukščiausio lygio mokslininkų. Tiesiog atsibodo, reikia vieną kartą atsistoti ir pasakyti, kad šitaip negalima“, – kalbėjo A.Maldeikienė.

Seimo nario rinkimai sostinės Žirmūnų apygardoje vyks kitų metų kovo 1 dieną. Konservatoriai Žirmūnuose kelia buvusios europarlamentarės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnaitės, socialdemokratai – Algirdo Raslano, „tvarkiečiai“ – Vandos Birutės Ginevičienės, liberalai – Šarūno Gustainio, Lietuvos laisvės sąjunga – Algio Čapliko, Darbo partija – ekspremjero Gedimino Vagnoriaus kandidatūras, kaip nepriklausomas kandidatas rinkimuose registravosi buvęs Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovas Žydrūnas Plytnikas.
tiesos.lt