Aktualijos

Prezidentė apie antiskalūninius protestus: juos finansuoja partneris, nenorintis, kad į Lietuvą ateitų skalūnų dujos

Written by admin · 37 sec read

Tokiomis žiniomis su žiūrovais pasidalijo Respublikos prezidentė rugsėjo 9 d. duodama interviu LNK Žinių tarnybai (http://www.youtube.com/watch?v=xvE9cTMnsmo).

Prezidentė nė kiek neabejoja – pilietinis judėjimas prieš skalūnų žvalgyboje ir gavyboje taikomas taršias technologijas kilo norint apsaugoti ne Lietuvos žemę ir jos gelmes, o „Gazpromo“ interesus ir yra jo finansuojamas. Prezidentės žodžiais tariant, skalūnų dujų gavybai Europoje priešinasi „tas partneris, kuris nelabai nori, kad skalūnų dujos ateitų į Europą, kuris yra monopolistas ir dominuoja Europoje dujų tiekimo klausimais“.

 

Tačiau prezidentė reikšmingai nutylėjo, kas finansuoja „skalūninę revoliuciją“ Lietuvoje. Kad tuo akivaizdžiai suinteresuotas aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir jį į koalicinę vyriausybę delegavusi partija „Tvarka ir teisingumas“, daugelį metų buvo nekukliai remiami korporacijos „Chevron“ atstovų Lietuvoje, atskleidė Tiesos.lt tyrimas (skaityti ČIA). Deja, LNK žinių tarnyba taip ir nepaklausė, ką prezidentė mano apie tokį akivaizdų interesų konfliktą, vertintiną kaip politinė korupcija? Ar ši sutartinė tyla reiškia, kad Lietuva, pasak prezidentės, jau galutinai tapo „oligarchų ir nusikaltėlių valdoma valstybe“?

Tiesos.lt