Aktualijos

D. Kameronas įtūžęs: Nepažadu, kad Britanija liks ES

Written by admin · 52 sec read

Britų ministras pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron) perspėjo, kad jis nebegali užtikrinti, kad Jungtinė Karalystė liks Europos Sąjungoje, jeigu Europos Komisijos vadovu bus išrinktas prancūzas Žanas-Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker), rašo „Spiegel“.

Europos Komisijos pirmininką renka ES valstybių vadovai, tačiau jų sprendimą turi patvirtinti Europos Parlamentas. Praėjusią savaitę Europos Parlamento partijų lyderiai sutarė paremti buvusio Liuksemburgo premjero Ž. K. Junkerio kandidatūrą.

 

Anot „Spiegel“, D.Kameronas grasina, kad jeigu Ž.K.Junkeris taps Komisijos pirmininku, Jungtinė Karalystė gali pasitraukti iš ES. Britų premjeras Briuselyje praėjusią savaitę pareiškė, kad tokiu atveju jis nebegalėtų užtikrinti, kad jo vadovaujama šalis išliks Sąjungoje.

Vokiečių žurnalas rašo, kad D.Kamerono žodžius girdėję ES pareigūnai suprato, jog Ž.K.Junkerio išrinkimas galėtų destabilizuoti britų vyriausybę iki tokio lygio, kad šalyje būtų surengtas referendumas dėl išstojimo iš ES. D.Kameronas taip pat leido suprasti, kad britai tikriausiai pasisakytų už pasitraukimą.

D.Cameronas nuo pat pradžių atvirai nepalaikė Ž.K.Junkerio, kurį jis laiko senojo tipo Europos federalistu. Britas esą pareiškė, kad „žmogus iš devintojo dešimtmečio negali išspręsti būsimų penkerių metų problemų“.

D.Kameronas yra pažadėjęs persitarti dėl šalies narystės ES sąlygų, ir kad jeigu jo vadovaujami konservatoriai laimės 2015-ųjų rinkimus šalyje, jis iki 2017-ųjų surengs referendumą, kuriame žmonės spręs, ar jie nori likti ES.

anglija.lt