Aktualijos

Dalia Grybauskaitė pabūgo debatų su Nagliu Puteikiu

Written by admin · 1 min read

Vyriausiojoje rinkimų komisijoje traukti burtai lėmė, kad šiandien, gegužės 7-ąją, 11 valandą, LRT radijuje vykusiuose rinkimų debatuose turėjo dalyvauti trys kandidatai į Prezidentus: Dalia Grybauskaitė, Naglis Puteikis ir Bronius Ropė. Būtent apie tokius debatus iš anksto skelbė visuomenei Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapis.

Deja, numatyti trijų kandidatų debatai neįvyko. Išsigandusi debatų su Nagliu Puteikiu ir Broniumi Rope, prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė diskutuoti su jais tiesioginėje LRT radijo laidoje ir į debatus neatvyko.

 

Atvažiavusi į LRT radiją valandą vėliau ir leidosi kalbinama vienos žurnalistė Agnės Skamarakaitės. Taip ponia D. Grybauskaitė pažeidė savo pačios pasirašytą deklaraciją dėl garbingų ir sąžiningų rinkimų.

Tiesos.lt supažindina su Naglio Puteikio rinkimų štabo šiandien išplatintu pareiškimu.
* * *

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui
LRT direktoriui Audriui Siaurusevičiui
Pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ iniciatoriui Tadui Langaičiui

Kandidato į LR prezidentus Naglio Puteikio štabo PAREIŠKIMAS
2014-05-07

2014 m. balandžio 9 d. visi kandidatai į Lietuvos prezidentus viešai pasirašė deklaraciją „Dėl garbingų ir sąžiningų Respublikos Prezidento rinkimų“. Dokumentas buvo pasirašytas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko ir šį įvykį nušvietusios žiniasklaidos akivaizdoje, jo kopija su parašais skelbiama VRK tinklalapyje (žiūrėti ČIA).

Vienu iš deklaracijos punktų kandidatai įsipareigojo: „dalyvauti, išskyrus atvejus, kai dėl einamų pareigų nėra galimybių, valstybės lėšomis finansuojamuose viešuose debatuose žiniasklaidos priemonėse, siekiant proporcingai mažinti reklaminių klipų ir užsakomosios žiniasklaidos poveikį rinkėjų apsisprendimui“.

Tačiau Dalia Grybauskaitė, turėjusi gegužės 7 d. 11 val. dalyvauti Lietuvos Radijo debatų laidoje su Nagliu Puteikiu ir Broniu Rope, vietoje debatų pasirinko būti studijoje su žurnaliste viena.

LRT atstovas Arvydas Urba patvirtino, jog D. Grybauskaitė atsisakė diskutuoti su Nagliu Puteikiu ir Broniu Rope, tačiau teigė negalįs paaiškinti tokio atsisakymo motyvų.

Iš viešai skelbiamos prezidentės gegužės 7 d. darbotvarkės matyti, kad tuo metu, kai D. Grybauskaitė turėjo dalyvauti debatuose su N. Puteikiu ir B. Rope, nėra numatyta jokių kitų su jos pareigomis susijusių renginių.

Prašome:
– įvertinti, ar D. Grybauskaitė nepažeidė deklaracijos dėl garbingų ir sąžiningų rinkimų, kurią patvirtino savo parašu
– jei D. Grybauskaitė pažeidė šią deklaraciją, informuoti apie tai LRT klausytojus ir žiūrovus