Aktualijos

Danas NAGELĖ. Aiškėja, kam kenkė A.Skardžius

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read
Parlamentaras Artūras Skardžius, kurio atžvilgiu sudaryta komisija svarsto, ar jam pradėti apkaltą, sako sužinojęs puolimo organizatorius ir puolimo priežastis. Tiesa, tai dar turės patvirtinti teisėsaugos institucijos, į kurias kreipėsi apkaltos komisija. Tačiau panašu, kad labiausiai kyšo „Lietuvos energijos“, „MG Baltic“ ir kelių fizinių asmenų ausys.Vakar Seimas svarstė, ar nevertėtų iš A.Skardžiaus apkaltos komisijos pašalinti konservatorių Andrių Kubilių, laiku nedeklaravusį savo sūnaus verslo interesų Baltarusijoje. Kadangi viena iš apkaltos A.Skardžiui priežasčių esą yra jo verslo ryšiai toje pačioje šalyje, manoma, kad komisijoje A.Kubilius negali dirbti. Juo labiau kad jo sūnaus ir A.Skardžiaus interesai vienodi – atsinaujinanti energetika. Todėl A.Kubilius turi interesų pakenkti sūnaus konkurentui. Tačiau parlamentarai šiuo klausimu nusprendė padaryti pertrauką iki kito plenarinio posėdžio.

Pats A.Skardžius A.Kubiliaus klausimo nesureikšmina, tačiau sako, kad, jei laimės sveikas protas, apkaltos iš viso nebus.

„Komisija veikiausiai laiku nebaigs darbo, nes STT metus mane „dūrina“ su savo tyrimu. Komisija lauks, kol STT pabaigs tyrimą. O tada paaiškės, kad prieš A.Skardžių visa tai organizavo Vitalijaus Gailiaus (liberalo, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko, – aut. past.) „gauja“. Komisijos posėdžiai vyksta, tačiau vakar ji mano prašymu kreipėsi į teisėsaugos institucijas, kad būtų ištirti asmenys, kurie organizavo mano persekiojimą arba terorizavimą. V.Gailiaus „gauja“ mane metus terorizuoja ir neleidžia vykdyti pareigų. Kokie čia V.Gailiaus interesai? To reikėtų jo paties paklausti. Arba žurnalisto Tomo Dapkaus. Bet aiškėja visi jų ryšiai su „MG Baltic“, „Lietuvos energija“ – iš tų pažymų, kurias Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas išviešino“, – teigė A.Skardžius.

Pasak politiko, dauguma apkaltos komisijos narių mato, kad jam metami kaltinimai yra cirkas.

„Vieni organizatoriai jau paaiškėjo: buvęs premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas energetikos klausimais Tomas Gerasimavičius, „Lietuvos energija“ veikiausiai bus mokėjusi pinigus „Alfa Media“ grupei. V.Gailiaus draugas T.Dapkus mane terorizavo. Sakė: jei teiksi pataisas, ginančias viešąjį interesą, tai mes tau organizuosime apkaltą. „Alfa Media“ nuo 2017-04-24 iki 2017-09-20 parengė ir paskelbė 18 publikacijų ir TV laidų, nukreiptų prieš mane, kaip Seimo narį, ir siejamų su minėtomis pataisomis. T.Dapkus Seimo nariams iš anksto anonsuodavo būsimas publikacijas ir jų temas, nukreiptas prieš mane, siekiant daryti poveikį man, kaip Seimo nariui, einančiam savo pareigas. Kas parašus prieš mane rinko? Eugenijus Gentvilas pirmajai apkaltos komisijai, V.Gailius antrąją komisiją organizavo. T.Dapkus mane terorizavo, o veikiausiai paaiškės, kad pinigus mokėjo „Lietuvos energija“ per viešinimo kompanijas, kurios yra ir jos klientai“, – svarstė A.Skardžius.

Kuo svarbios tos pataisos, kad galimai dėl jų organizuota apkalta?

„Pataisos – dėl vėjo energetikos Baltijos jūroje. Įstatymas priimtas 2011 m. Jame pasakyta, kad valstybė organizuoja konkursą ir tik Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos konkursas dėl vėjo energetikos plėtros turi teisinį pagrindą. Tačiau „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos narys, A.Butkevičiaus patarėjas T.Gerasimavičius, kurį premjeras Saulius Skvernelis dabar išmetė, kartu su „Lietuvos energija“ parengė projektą, kad galima būtų su vėjo jėgainėmis į Baltijos jūrą ateiti be konkurso. Dėl tokio projekto S.Skvernelis kreipėsi į teisėsaugą ir atleido patarėją. Baisus projektas. Būtų maždaug tas pats, jei „Lietuvos energija“ atveda „Fortum“ ir visus kitus šilumos ūkio rinkos dalyvius išspardo. Lygiai tą patį norėta padaryti jūroje“, – teigė Seimo narys.

Pasak parlamentaro, jo pataisos kliudė pasiimti garantuotą šimtamilijoninį pelną.

„Todėl prasidėjo spaudimas, kad atsiimčiau pataisas, pagrasinta komisija, apkalta. Bet aš tų pataisų neatsiėmiau. Toks įstatymas su mano pataisomis pernai buvo priimtas, prezidentė jį pasirašė“, – priminė A.Skardžius.

Parlamentaras mano, kad būtent minėtos pataisos ir lėmė apkaltos inicijavimą, nors politikas kaip aktyvus kritikas reiškėsi ir kitais energetiniais klausimais – kėlė į viešumą Ignalinos AE uždarymo, dujų terminalo bei kitas aferas.

respublika.lt