Aktualijos

Daugiausia elektroninių parašų šiuo metu surinko D. Grybauskaitė, V. Lašas ir N. Puteikis

Written by admin · 1 min read

Kandidatas į prezidentus, mokslininkas ir verslininkas Vladas Lašas spaudoje teigia, kad jo rinkimų komandos tikslas – „20 tūkst. palaikymo parašų vien tik internetu“. Pasak kandidato, jis siekiąs prikelti „Lietuvoje gyvenantį miegantį milžiną, kurio iki šiol niekas nesugebėjo pažadinti. Tai – jėga, kuri slypi po Baltijos kelio gimusioje e-kartoje.“

Linas Balsys, kandidatuojantis į prezidentus ir taip pat siekiantis kuo daugiau rėmėjų parašų surinkti internetu, viešai išsakė pagrįstą priekaištą Vyriausiajai rinkimų komisijai, kuri nesupažindina piliečių su galimybe pasirašyti už kandidatus internete.

 

„Kai pasikalbame su žmonėmis rinkdami parašus gatvėje, tai, deja, žmonės yra labai menkai informuoti apie galimybę pasirašyti elektroniniu būdu. VRK to nereklamuoja ir galbūt žmonės nežino, nors tai patikimas ir greitas būdas surinkti parašus. Žmonės nežino, kad galima pasirašyti už ne vieną kandidatą. Kažkas yra paskleidęs informaciją, kad galima tik už vieną, nors tai nėra balsavimas, o tik teisės suteikimas tapti kandidatu. Pasigendame platesnio visuomenės informavimo iš VRK pusės. Niekas juk specialiai neskaito VRK interneto svetainės, o norėtų išgirsti apie šią galimybę per radiją ar televiziją, o to nėra“, – naujienų portalui Alfa.lt dėstė L. Balsys.

Taigi kiek elektroninių rėmėjų parašų šiuo metu yra surinkę kandidatai į prezidentus?

Antradienio, kovo 25-osios, rytą daugiausia internete buvo pasirašiusių už dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę – 20 814 parašai.

Antroje vietoje pagal surinktų elektroninių parašų skaičių buvo Vladas Lašas – 6 099 parašai.

Trečioje – Naglis Puteikis su 3 793 parašais.

Kiti kandidatai į prezidentus pagal parašų skaičių internete yra išsirikiavę taip:
Artūras Zuokas – 3 338 parašai,
Zigmantas Balčytis – 3 081 parašas,
Linas Balsys – 2 784 parašai,
Rolandas Paulauskas – 1 966 parašai,
Bronis Ropė – 1 321 parašas,
Artūras Paulauskas – 1 107 parašai,
Kristina Brazauskienė – 415 parašų,
Valdemaras Tomaševskis – 246 parašai,
Jonas Lašinis – 165 parašai.

Daugiau informacijos šia tema galite rasti čia: http://www.freedata.lt/aikis/.

Elektroniniu būdu pasirašyti už kandidatus galima iki šios savaitės ketvirtadienio – kovo 27 dienos – vakaro. Kaip galima pasirašyti už Naglį Puteikį internete:

 http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/naglio-puteikio-stabas-plecia-remeju-tinkla-ir-kviecia-pasirasyti-uz-demokr