Aktualijos

DĖL ŽVEJYBOS PAVASARINIO NERŠTO METU DRAUDIMO

Written by Redakcija · 1 min read

    ASOCIACIJŲ SĄJUNGA „ŽUVININKŲ RŪMAI“ 

„ŽUVININKŲ RŪMAI“ THE ALLIANCE OF ASSOCIATIONS 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto Pirmininkei Aistei Gedvilienei

LR Seimo nariams, Žvejams, Žiniasklaidai

            DĖL ŽVEJYBOS PAVASARINIO NERŠTO  METU DRAUDIMO

                      Vilnius,  2022-03-31

    Seimo Aplinkos apsaugos komitetas visais laikais stengėsi dėl žuvų išteklių gausinimo.     2020-12-11 Seimui priėmus nutarimą UŽDRAUSTI VERSLINĘ ŽVEJYBĄ  Aplinkos apsaugos komitetas dirba padidintomis apsukomis ir pristatė Žuvininkystės įstattymo pataisas su Vyriausybės išvadomis, kurios atitinka daugelio projektų siūlymų. 

Ypatingai didelio palankumo susilaukė Vyriausybės išvadų pasiūlymai: “ … numatoma uždrausti Kuršių mariose verslinę ir mėgėjų žvejybą nuo balandžio 20 d iki gegužės 31 d.“

Šie pasiūlymai atitinka visų žvejų lūkesčius, nes tai gali duoti milžinišką žuvų ieteklių pagausėjimą ir didesnius žvejų laimikius. 

KETURIŲ Žuvininkystės įstatymo  projektų su  Vyriausybės išvadomis svarstymai Seime užtruks ne vieną mėnesį ir aukščiau paminėtas Vyriausybės pasiūlymas neturės skubios praktinės naudos. Visi žino žvejų lūkesčius pagauti daugiau žuvų. 

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas atlieka labai daug darbų, bet gali pavėluoti įteisinti Vyriausybės pasiūlymus. 

ŽINOMA,  kad Jūs gerbiama Aplinkos apsaugos komiteto pirmininke Aiste Gedviliene turite labai didelę įtaką žvejų bendruomenei, todėl PRAŠOME JŪSŲ KREIPTIS Į KURŠIŲ MARIŲ ŽVEJUS, KAD JIE NEŽUVAUTŲ NUO BALANDŽIO 20 IKI GEGUŽĖS 31 DIENOS. Manytina, kad toks kreipimasis būtų paskata žvejams už Jūsų rūpinamąsi žuvų išteklių gausinimu. 

BŪTŲ GERAI tokius draudimus organizuoti  ne tik Kuršių mariose bet ir  Kauno mariose, ežeruose, nuomojamose ir privačiuose telkiniuose,  tvenkiniuose ir  upėse, nes tai ženkliai pagausintų žuvų išteklius.

BŪTŲ NUOSTABU, kad žvejai įrenginėtų didbtines nerštavietes ir sutvarkytų aplinką aplink vandens telkinius.

TURIME VILTIES, kad ir Seimo nariai gali atlikti svarbią misiją padėdami Aistei Gedvilienei ir žvejų bendruomenei gausinant žuvų išteklius.   

Pagarbiai,

Asociacijų sąjungos “Žuvininkų rūmai” prezidentas  L. Kerosierius

Tel. 8674 38 465, el. p. leonaslabora@gmail.com        www.fisheryabc.eu

us, tel+370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com