Aktualijos

Dobilas Sinkevičius. „Didysis šeimos gynimo maršas 2022″ pasibaigė: visuomenininkai kviečiami vienytis

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Šiandien (Gegužės 15-oji) „Didžiojo šeimos gynimo maršo” diena. Lygiai prieš metus daugiatūkstantinė minia sudrebino visą Lietuvą.

Pernai susivieniję visuomenininkai Vilniaus Vingio parke sugebėjo surengti didžiausią protesto akciją per visus nepriklausomybės metus. Įvairių šaltinių duomenimis, 2021 metais į Vilnių sugužėjo nuo 30 iki 50 tūkstančių mitinguotojų. 

Šiais metais mitingas bus kitoks

Šiemet Kauno rajone, Jadagavo kaime įsikūrusioje poilsiavietėje vyks pernai įvykusio maršo paminėjimas. Anot renginio organizatorių, didžiulio mitingo, kuris įvyko pernai Vingio parke, nepavyko pakartoti dėl valdžios baimės. „Didžiojo šeimos gynimo maršo valdžia akivaizdžiai bijo, šiemet Laisvės partijos atstovas, Vilniaus meras R. Šimašius užsispyrusiai nedavė leidimo, o teismai specialiai vilkina sprendimą. Tai puikiai atspindi Vilniaus mero ir Vyriausybės politiką, kada gėjų ir lesbiečių eitynėms leidimas duodamas žygiuoti sostinės centre, o absoliučią sveikų žmonių daugumą atspindintis šeimų mitingas galimybės susitikti Vilniuje neturi. Tai yra apgailėtina. Tačiau renginys vis tiek įvyks, galbūt ne toks, koks pernai, tačiau sisteminės žiniasklaidos atstovams teks nusivilti, nes nepaisant visų trukdžių, žmonių bus ženkliai daugiau, nei bandoma nupiešti per užvaldytą žiniasklaidą.”,- pareiškė vienas renginio organizatorių. 

Tiksli renginio vieta buvo paskelbta tik prieš pat reginį. Tokį sprendimą renginio organizatoriai motyvuoja tuo, jog taip bus užkirstas valdžios struktūrų persekiojimas, kuris galėjo įvykti, jei būtų tiksli vieta paskelbta anksčiau. 

Pirmosios kolonos jau čia

Saulėtą gegužės 15-osios rytą pirmieji į Didžiojo šeimos gynimo maršo vietą Jedagonių kaime jau atvyko Marijampoliečių kolona. Būtent iš šio krašto ir yra Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininkas Raimondas Grinevičius. Mitingas prasidės 13:00.

Sisteminė žiniasklaida nepageidaujama

Kiekvieną, atvykstantį į renginio vietą, pasitinka budintys savanoriai, kurie padeda pasistatyti automobilį ir padeda rasti pagrindinę mitingo vietą. O žiniasklaidos atstovai yra praleidžiami tik per griežtą apsaugos patikrą. Lietuvos šeimų sąjūdžio lyderis R. Grinevičius šį sprendimą argumentuoja taip: „Ši  žiniasklaida pridarė daug nuostolių mums ir visai valstybei.  Net šiandien, desperacijos vedami, paskelbė, kad visi „šeimų maršą” minės atskirose savivaldybėse. Tai yra eilinis akivaizdus melas, siekiant sumažinti renginio dalyvių skaičių. Nepaisant to, šiandien Kauno rajone susirinks tūkstančiai žmonių, o sisteminė žiniasklaida į mitingą tiesiog bus nepraleista.”

Respublikos korespondentai buvo pasitikti plojimais bei šypsenomis bei galės tiesiogiai transliuoti maršo eigą.

respublika.lt