Aktualijos

Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Artėjant 2023 metais vyksiantiems merų rinkimams, Nacionalinis susivienijimas iškėlė partijos vicepirmininką Vytautą Sinicą kandidatu į Vilniaus mero postą. Priverstinė lietuviška elektros energijos tiekimo liberalizavimo tvarka, elektros biržos veikimo algoritmas ir kiti faktoriai sąlygoja neįtikėtiną elektros energijos kainų kilimą ir besitęsiančią krizę šiame sektoriuje. Nacionalinio susivienijimo nariai aktyviai gvildena šią temą, siūlo galimus problemos sprendimus bei 2022.09.08 d. Vilniuje organizuoja protesto akciją dėl valstybinio energetikos sektoriaus žlugdymo. Kviečiame sudalyvauti ir išsakyti savo nuomonę dėl susiklosčiusios energetinės situacijos. 

Nacionalinis susivienijimas į Vilniaus mero postą kelia Vytautą Sinicą

Nors informacinė blokada aižėja, tikrai nė iš tolo negalime lygintis žiniasklaidos dėmesiu su didžiųjų partijų atstovais. Tai lemtingai svarbus jų pranašumas ir sunkumas mūsų kelyje. Dėl šios priežasties mums ypač svarbūs socialiniai tinklai ir galimybė juose skleisti savo idėjas. Kviečiame kiekvieną, mumis besidomintį, sekti mus Facebook socialiniame tinkle:Nacionalinis susivienijimas Jaunimo sambūris „Pro Patria“Prof. dr. Vytautas Radžvilas Vytautas SinicaTaip pat pakvieskite savo pažįstamus ir artimuosius sekti šiuos profilius. Padėkime žiniai sklisti.
Nacionalinis susivienijimas. Kviečiame į protesto akciją del valstybinio energetikos sektoriaus žlugdymo Kadangi kaip Nacionalinis susivienijimas pirmi kalbėjome apie šias problemas (iš ekspertų pirmas kalbėjo, ko gero, Kuodis), visais būdais aiškinome jas visuomenei, jaučiame teisę ir dar labiau pareigą pakviesti į protestą prieš valdžios veiksmus, o dar labiau visišką neveikimą, sprendžiant elektros sektoriaus krizę.
Rugsėjo 8 dieną 18 valandą susirinkime prie Vinco Kudirkos paminklo Vilniuje ir pateikime reikalavimus Vyriausybei. Atostogos bus pasibaigusios. Nebūkime abejingi savo pačių gyvenimui. Labiau tiesiogiai visų pažiūrų žmones liečiančių klausimų retai pasitaiko. Situacija elektros rinkoje tik atspindi tą valstybės parceliavimo ir valdžios nusišalinimo požiūrį, kuris persmelkęs visas viešojo gyvenimo sritis. Problema platesnė ir gilesnė nei vien elektros kaina.
Trys pirmi būtini žingsniai:
1) mažmeninės elektros rinkos imitacijos atšaukimas, galimybė visiems vartotojams laisvai rinktis pigiausią tiekėją be bausmių, antkainių ir kitokios prievartos.
2) gamintojams pasakiškus pelnus vartotojų sąskaita garantuojančių ES taisyklių elektros biržai atšaukimas (Lietuva negali jų atšaukti, bet gali ir privalo to reikalauti)
3) asmeninė atsakomybė iškreiptos Lietuvoje įvykdytos „liberalizacijos“ autoriams. Už ją balsavo visas Seimas, bet ją atnešė ir suprojektavo konkretūs žmonės.
Protesto akcijos reikalavimai bus išsamesni ir jų bus daugiau. Liberalizavimu pavadinta elektros tiekimo „reforma“ iš tikrųjų yra ne civilizuotas ir skaidrus privatizavimas, o dar viena didžiulio masto ir neregėtai įžūli vagystė.
Ši „reforma“ galutinai atskleidė prichvatizuotos Lietuvos valstybės esmę – valdžia leido spekuliantams prichvatizuoti ne tik elektrą kaip išteklių, bet pačius savo šalies žmones. 25 procentų antkainiu ir apskritai nutraukiamu garantiniu tiekimu jie brutaliai verčiami pirkti elektrą iš jiems nereikalingų „nepriklausomų tiekėjų“ lygiai taip pat, kaip baudžiauninkai buvo verčiami eiti į lažą, o pokario valstiečiai – į kolūkius.
Valstybėje atėjo laikas tokiems pokyčiams, kurie leistų panaikinti nesibaigiančio piliečių apiplėšinėjimo gelmines priežastis.
Ateikite ir pakvieskite kitus. Piliečiai gali apsiginti tik kartu.