Aktualijos

Fransua Hollandas NATO susitikime: Rusija – partnerė, o ne grėsmė

Written by Redakcija · 48 sec read

Prancūzija laiko Rusiją partnere, o ne grėsme, pareiškė Prancūzijos prezidentas Fransua Hollandas, atvykęs į NATO aukščiausiojo lygio susitikimą Varšuvoje, praneša BBC.

„NATO neturi jokių įgaliojimų aiškinti, kokiais turi būti Europos santykiai su Rusija. Prancūzijai Rusija ne priešas, ne grėsmė“, – pasakė Hollandas.„Rusija – partnerė, kuri, tiesa, kai kada gali – ir mes tą matėme Ukrainos atveju – panaudoti jėgą, kurią mes pasmerkėme, kai ji (Rusija) aneksavo Krymą“, – papildė jis.

NATO susitikimo metu, pirmą kartą bus paskelbtas sprendimas dislokuoti Baltijos šalyse ir Lenkijoje karinius sąjungininkų dalinius siekiant atgrasyti Rusiją. Tai bus stambiausias gruopuotės pajėgų sustiprinimas Europoje nuo Šaltojo karo laikų.

Prancūzija ir keletas kitų europietiškųjų NATO narių, tame tarpe Vokietija ir Italija, ragina aljansą išsaugoti atvirus komunikacijos kanalus su Maskva, siekiant išvengti Šaltojo karo situacijos pasikartojimo.

Truputį anksčiau penktadienį, Vokietijos, Prancūzijos ir Rusijos lyderiai telefoninio pokalbio metu aptarė situaciją Ukrainos rytuose.

Kaip pranešė vokiečių vyriausybės atstovė, visos pusės sutiko, kad priemonių, numatytų Minsko susitarimuose realizacija, turėtų vykti greičiau.

Ir ukrainiečių kariškiai, ir DLR bei LLR ginkluoti šalininkai pranešdavo apie daugybę karinių smūgių į savo pozicijas pastarosiomis dienomis. Du Ukrainos kariškiai žuvo per pastarąsias 24 valandas, buvo pranešta penktadienį šalies prezidento administracijai.

Sarmatai.lt