Aktualijos

Gediminas Merkys: Oligarchinė-nomenklatūrinė sistema matuojasi titano šarvus

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Toliau, Konstitucinio teismo pirmininkas D. Žalimas aktyviai propaguoja mintį, kad Seimo narių rinkimas vienmandatėse apygardose, esą, prieštarauja Konstitucijai.

Manote, jog tai dvi nesusiję iniciatyvos? Labai klystate. Oligarchinė sistema išsigando visokių rinkimų komitetų ir pan. Tiesą sakant, išsigando savo rinkėjų, išsigando suvereno – Tautos..  Todėl yra siekiama išrauti visus atstovaujamosios demokratijos likučius. Visuose įmanomuose rinkimuose bus palikti tik sisteminių partijų sąrašai. Lietuvoje norima negrįžtamai įtvirtinti bernatonizmą-kirkilizmą-kubilizmą.

Partiniai „žiurkėnai“, nelaimintys vienmandatėse apygardose, gali dešimtmečiais, faktiškai „iki grabo lentos“ bujoti aukščiausioje valdžioje, stabdydami bet kokį politinį atsinaujinimą net savo partijos viduje. Ruošiamasi įstatymiškai panaikinti bet kokias kliūtis tokiai išsigimusiai santvarkai, ruošiamasi ją negrįžtamai užšaldyti, užbetonuoti visiems laikams.

Kreipimasis į KT dėl merų yra tik preliminarus pasitikrinimas, žvalgyba nedideliu išpuoliu. Bus žiūrima, jei pasipiktinusi liaudis „nesistos ant blakstienų“, tada netrukus bus kreipimasis ir dėl vienmandatinių rinkimų naikinimo, formuojant Seimą.

KT pirmininkas D. Žalimas jau atvirai kviečia tokiam veiksmui: mielieji, kreipkitės, mes Jūsų laukiame, juk sprendimą jau žinote.  Aš, KT pirmininkas, tą sprendimą be jokio konstitucinės justicijos proceso Jums jau įvardinau. Čia tas pats kaip civilinių bylų teisėjas pasakytų savo sėbrui: „Petrai, skirkis griečiau, negaišuok, juk byla išspręsiu tavo, o ne bobos naudai….“.

D. Žalimas ne pirmą kartą kišasi į momentinę politinę konjunktūrą, jos partinį diskursą. Konstitucinio teismo teisėjui tai nevalia daryti. Dar iškęstume dantis sukandę, jei tai darytų eilinis KT narys, kokiame nors akademiniame, niekieno neskaitomame leidinyje, prisidengęs tarsi figos lapeliu akademine laisve. Dabar viešai kalba pats Konstitucinio teismo pirmininkas, maža to, ne problemos vidines kolizijas ir alternatyvas modeliuoja, bet atvirai įvardina būsimą paties aukščiausio valstybės teismo konkretų sprendimą. Čia yra dugnas. 

Normalioje valstybėje tokiam, atsiprašant „pirminykui“ iš karto apkalta ir vilko bilietas iki gyvenimo galo. Į teisininko profesiją toks grįžtų nebent tik po reinkarnacijos… Bet čia Lietuva, Čia Lietus lyja. Koks Žalimas, toks ir Konstitucinis teismas. Koks Teismas, toks ir Žalimas… Manau, laikas būtų referendumo būdu tą, atsiprašant, teismą uždaryti. Juk tai teismas, kuris pas sau algas pasididina ir nuolat pasišluoto į mūsų Konstituciją.  

minfo.lt