Aktualijos

Generalinis prokuroras spjovė į veidą valstybei ir kovotojams už šalies Nepriklausomybę

Written by admin · 57 sec read

Lietuvoje vykęs „eksperimentas“ su generalinio prokuroro Dariaus Valio paskyrimu į atsakingas pareigas baigėsi skaudžiausiu smūgiu Lietuvai ir šalies žmonėms, – „omonininkų“ išteisinimo istoriją vertina Seimo narys Vitalijus Gailius.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko nuomone, už valstybės interesų gynimą atsakingas generalinis prokuroras, nesugebėjęs užtikrinti tinkamai suformuluotų kaltinimų byloje dėl vieno iš pačių sunkiausių nusikaltimų mūsų tautos istorijoje, pažemino ir diskreditavo visą teisinę sistemą, garbingai ir sąžiningai dirbančius kolegas bei į „kaltųjų“ poziciją nubloškė teisėjų bendruomenę.

„Visą generalinio prokuroro D. Valio kadenciją žymėjo ir tebelydi skandalai – nuo galimai nusikalstamų veikų, dėl kurių jis pripažintas kaltu ir taikytos baudžiamojo kodekso nuostatos, iki nesuvokiamais sprendimais padarytos žalos Lietuvos valstybei. Būtent šio generalinio prokuroro vadovavimo metais įsivyravo chaosas ir betvarkė generalinėje prokuratūroje, buvo padarytos grubios personalo atrankos politikos klaidos, dirbtinai sukurta neva puikiai tiriamų nusikaltimų statistika. O tai, kaip matome, „vainikavo“ beprecedentis ir gėdą užtraukiantis „omonininkų“ V. Razvodovo ir B. Makutynovičiaus išteisinimas“, – teigia Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius.

V. Gailius primena, kad dar 2010-aisias metais, duodamas generalinio prokuroro priesaiką, D. Valys būtent „omonininkų“ Lietuvai padarytą nusikaltimą įvardino kaip vieną svarbiausių savo darbo prioritetų. „Tačiau įsitikinome, kad „prioritetas“ buvo tik veiklos ir skaidrumo imitacija – realiai dirbta priešinga kryptimi. Šiandien tiesiog spjauta į veidą kovojusiems už mūsų šalies Nepriklausomybę, Nepriklausomybės akto signatarams ir visiems Lietuvos žmonėms. Kartu Lietuvai priešiškoms valstybėms buvo pasiųstas labai prastas signalas“, – sako Seimo narys V. Gailius, buvęs Lietuvos sieną puldinėjusių „omonininkų“ įvykių liudininku.
tiesos.lt