Aktualijos

Generolų suokalbis?

Written by admin · 1 min read

aillarionov.livejournal.com

Galimas dalykas, jog būsimieji istorikai šiuos įvykius pavadins „generolų suokalbiu“. Iš tikrųjų: iš vienos pusės – papulkininkis.

O iš kitos – vien generolai: du generolai pulkininkai, trys armijos generolai.

Po beveik dvi savaites trukusios įnirtingos kovos „po kilimu“ vakardienos (kovo 11 d.) pavakarę visuomenės žvilgsniui atsivėręs mūšio lauko paveikslas nepalieka abejonių dėl jo rezultatų. „Kraujo ir pinigų“ partija (pagal A.Piontkovskio terminologiją) patyrė sunkių nuostolių ir atsitraukia visu frontu spaudžiama „didelio kraujo“ partijos.

 Nuo vasario 27 d. niekaip nepasireiškęs Sergejus Ivanovas (Rusijos politikas, žvalgybininkas, valstybės veikėjas, Rusijos prezidento administracijos vadovas, atsargos generolas pulkininkas – vert. past.) pasirodė viešoje erdvėje, sutvirtinęs sąjungą su Rusijos stačiatikių bažnyčia, arba mažų mažiausiai garantavęs jos neutralią poziciją. Konstantinas Remčiukovas (rusų žurnalistas, verslininkas) iš Didžiojo teatro ložės pranešė apie būsimą Igorio Sečino (Rusijos valstybės veikėjas, valstybinės naftos kompanijos „Rosneft“ prezidentas – vert. past.) atsistatydinimą. Panašu, jog nepaisant anksčiau skleistų gandų paneigimo nuspręsta atstatydinti ir Vladimirą Kolokolcevą (RF Vidaus reikalų ministras, generolas pulkininkas – vert. past.). Kitaip tariant, parama „nacionaliniam lyderiui“ iš jėgos ir finansų struktūrų pusės yra galimai paralyžiuota.

Skirtingai nei „atsiradęs“ S.Ivanovas, netikėtai „prapuolė“ Putinas. Prezidento vizito į Kazachstaną atšaukimas ir visuomenės erdvėje aktyviai skleidžiama informacija apie jo „ligas“ priverčia susimąstyti apie tai, kur iš tikrųjų jis šiuo metu yra ir kokia būtent yra jo būklė.

Jeigu pateikiama analizė teisinga, tuomet artimiausiomis dienomis reikėtų laukti Dmitrijaus Medvedevo atstatydinimo iš premjerų ir S.Ivanovo paskyrimo į šį postą. S.Naryškino vadovaujama Valstybės dūma užtikrins teisingą jos narių balsavimą.

O jau po to visuomenė greičiausiai bus informuota apie tai, jog nacionaliniam lyderiui reikalingas užtarnautas poilsis.

Manantys, jog suokalbyje dalyvauja (sąmoningai ar nesąmoningai) tik generolai arba tik jėgos struktūrų atstovai, šiek tiek supaprastina situaciją. B.Nemcovo nužudymo išvakarėse penkiolikai parų į saugią vietą buvo nusiųstas kitas potencialus kandidatas „sakralinės aukos“ vaidmeniui – populiarus tinklaraštininkas, specializavęsis publikacijose, nukreiptose prieš „kraujo ir pinigų“ partijos atstovus, o tokios informacijos nutekinimą reguliariai tiekė „didelio kraujo“ partija. Kitas žinomas opozicinis publicistas visai neseniai paskelbė gana drąsią prielaidą, jog „artimiausiu laiku po Nemcovo nužudymo Putinas bus nuverstas“.

Skaitytojams, kurie klaidingai mano, jog šių eilučių autorius jaučia kokią nors simpatiją kuriai nors iš tų mirtinai susigrūmusių pusių, atsakysiu klasikine sentencija apie „marą abiems jūsų namams“ (rus. „чума на оба ваши дома“)

Vis dėlto sunku būtų neprisiminti ne tik šios sentencijos, bet ir atminty neišvengiamai iškylančių istorinių analogijų:

– apie korumpuoto [Irano] šacho Rezos Pechlevio (Reza Pahlavi) režimą, palaikomą SAVAK (Irano nacionalinė informacijos ir saugumo organizacija – vert. past.), ir apie jį pakeitusį ajatolų režimą – jau be SAVAK specialiųjų tarnybų, bet užtat su Islamo revoliucijos sargybinių korpusu;

– apie [Kinijos] Čiang Kai-ši režimą su specialiosiomis tarnybomis ir baudžiamosiomis ekspedicijomis prieš komunistus ir apie jį pakeitusį maoistinį režimą – jau be specialiųjų Guomindang’o tarnybų, bet užtat su kuo tikriausiu nežabotu teroru.

aillarionov.livejournal.com

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas