Aktualijos

Ignas Vėgėlė. Už apklausą (ne)kultūros propaguotojai užsipuolė Vilmorus vadovą Vladą Gaidį

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Vakarykštis (lapkričio 30 d.) Sveikatos teisės institutas STI renginys Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka , kurio metu pristatyta STI išleista knyga „Baimės metai“, buvo kupinas nuoširdžios bendrystės emocijos, besišypsančios rezistencinės pergalės už Žmogų ir Tiesą.

Ačiū už kvietimą ir galimybę bendrauti su knygos autoriais, kalbėjusiais apie covid infekcijos valdymą ir Lietuvoje taikytus pandeminius suvaržymus, apie visuomenės suskaldymą, paniką, mokyklų uždarymą, galimybių pasą ir žmogaus teises, laisvės ir demokratijos užtemimą, prarają tarp žmonių ir valdžios.

Knygos autoriai – medikai, filosofai, teisininkai, ekonomistai ir vadybininkai, aktoriai ir rašytojai – kviečia prisiminti dvejų metų juodžiausią laikotarpį nepriklausomoje Lietuvoje. Joje faktais kalba istorija.

Knygoje iš naujo prabyla 2020-ųjų veidmainiški politikų pažadai daugiau laisvės, nuožmiai kritikuojant politinių oponentų taikomus suvaržymus, ir drakoniški laisvės suvaržymai laimėjus rinkimus, kurių kulminacija – 2021-ųjų ruduo ir žiema. Stipri knyga, stiprūs Žmonės, argumentuoti faktai ir nepamirštamos pandemijos valdytojų citatos.

Pristatant knygą spaudos konferencijoje, žiniasklaidos dėmesį labiausiai patraukė STI užsakymu Vilmorus atlikta apklausa, kurios rezultatas – didelės dalies visuomenės įsitikinimas, kad pandeminiai ribojimai padarė žalą, už kurią turi atsakyti politikai ir valstybės pareigūnai. „Cancel“ (ne)kultūros propaguotojai tuojau pat užsipuolė Vilmorus vadovą Vladą Gaidį – kaip šis galėjo tokią apklausą atlikti, strėlės lėkė ir į Martyno Mažvydo biblioteką – kaip galima leisti tokias konferencijas rengti!

Ne, čia ne Kinijoj. Čia demokratinėje Lietuvoje. Nepriklausomoje. Pliuralistinėje. Vertybinėje.

Nuoroda tiems, kurie pageidauja įsigyti knygą:
Knygos.lt
https://www.knygos.lt/lt/knygos/baimes-metai/
Patogupirkti.lt
https://www.patogupirkti.lt/knyga/baimes-metai.html

pozicija.org