Aktualijos

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Written by Biciulystė Siūlo · 4 min read
Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui PūnavalaiIndijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui, Adarui Pūnavalai [Kiran Yadav Vs. State and ors.Criminal Writ Petition (St.) 18017 of 2021 ].

Peticijos pateikėjas pareikalavo AstraZeneca (Covishield) gamintojo Bilo Geitso, jo partnerio Adaro Pūnavalos ir kitų vyriausybės pareigūnų bei vadovų, dalyvavusių nužudant 23 metų vyrą, kuris neteko gyvybės dėl skiepų, patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Mirusysis sutiko gauti Covishield vakciną, tikėdamas klaidingu pasakojimu, kad vakcina yra visiškai saugi, taip pat dėl geležinkelių keliamo atitikties reikalavimo, kad keliauti bus leidžiama tik du kartu skiepytiems žmonėms.

Indijos vyriausybės AEFI (nepageidaujamų įvykių po imunizacijos) komitetas neseniai pripažino, kad dr. Snenalas Lunavatas (Snehal Lunawat) mirė dėl Covishield vakcinos šalutinių poveikių. Minėta ataskaita atskleidė vakcinų sindikato teiginio, kad vakcinos yra visiškai saugios, klaidingumą.

Pareiškėjas reikalavo 10 000 000 000 Indijos rupijų (134 mln. JAV dolerių) kompensacijos ir paprašė laikinos 1 000 000 000 Indijos rupijų kompensacijos (13,4 mln. JAV dolerių). Pareiškėjas taip pat siekė kaltinamuosius Bilą Geitsą ir kitus ištirti melo detektoriumi bei atlikti jiems narkotikų analizės testą.

Amerikos teisme nagrinėjamoje byloje dėl MR vakcinų (tymų vakcinų) šalutinio poveikio Teismas sutiko su 101 milijono JAV dolerių (apie 7 520 000 000 Indijos rupijų) kompensacijos suma nukentėjusiajam.
Kitoje byloje Amerikoje Centrinė žvalgybos valdyba, Maisto ir vaistų agentūros kriminalinių tyrimų biuras iš Farmacinės kompanijos GlaxoSmithKline (toliau GSK) išieškojo apie 10,2 milijardo JAV dolerių  už įvairius nusižengimus, įskaitant vaistų šalutinių poveikių nuslėpimą ir grėsmės amerikiečių gyvybėms sukėlimą.

Bendrovės neteisėtas tam tikrų receptinių vaistų reklamavimas, tam tikrų saugumo duomenų nepranešimas ir civilinė atsakomybė už įtariamai klaidingą kainų pateikimo praktiką.

Jungtinės Valstijos taip pat tvirtina, kad GSK rėmė vakarienių programas, pietų programas, SPA programas ir panašią veiklą, skatinančią Paxil vartojimą vaikams ir paaugliams. GSK mokėjo pranešėjams už kalbėjimą gydytojų auditorijai bei mokėjo už maitinimą ar SPA procedūras atvykusiems gydytojams.

2001–2007 m. GSK neįtraukė tam tikrų saugumo duomenų apie Avandia, vaistą nuo diabeto. Tarp trūkstamos informacijos buvo duomenys apie kai kuriuos tyrimus po pateikimo į rinką, o taip pat duomenys apie du tyrimus, atliktus reaguojant į Europos reguliavimo institucijų susirūpinimą dėl Avandia saugumo širdies ir kraujagyslių sistemai. Nuo 2007 m. Maisto ir vaistų agentūra į Avandia etiketę įtraukė du juodai apvestus ir stambiu šriftu išspausdintus įspėjimus, kad informuotų gydytojus apie galimą padidėjusią (1) stazinio širdies nepakankamumo ir (2) miokardo infarkto (širdies priepuolio) riziką.

Jame taip pat teigiama, kad GSK mokėjo „padėkos mokesčius“ sveikatos priežiūros specialistams, kad paskatintų juos reklamuoti ir skirti šiuos vaistus, taip pat vaistus Imitrex, Lotronex, Flovent ir Valtrex. Jungtinės Valstijos tvirtina, kad dėl šio elgesio federalinėms sveikatos priežiūros programoms buvo pateiktos neteisingos paraiškos.

Indijos Aukščiausiojo Teismo Konstitucinė kolegija Anitos Kušnavahos (Anita Kushwaha) byloje 8 SCC 509 (2016 m.) aiškiai parodė, kad indų teisės yra ne mažesnės nei žmonių visame pasaulyje. Tikimasi, kad netrukus Indijoje bus pateikta šimtai tūkstančių kompensacijų reikalavimų.

Iš sprendimo Montgomerio byloje UKSC 11 (2015 m.), Airdale Nacionalinės sveikatos tarnybos fondo prieš Bland 1 All ER 821 (1993 m.), Bendrosio bylos prieš Indijos sąjungą 5 SCC 1 (2018 m.)ir Bendrųjų registrų prieš. Meghalajos valstiją SCC OnLineMegh 130 (2021 m.), o taip pat iš Visuotinės deklaracijos, skirtos bioetikai ir žmogaus teisėms (2005 m.), aišku, kad prieš skiepijant ar gydant žmogų, jis turi būti informuotas apie šalutinius vaisto poveikius ir apie kitus prieinamus vaistus.

Jeigu kuris nors asmuo yra paskiepytas nuslėpus faktus arba meluojant, kad minėtos vakcinos yra visiškai saugios, tai reiškia, kad sutikimas gautas apgaulės būdu. Indijoje skiepijimas, paremtas apgaule, jėga/prievarta arba tam tikromis suvaržymo sąlygomis yra civilinės ir baudžiamosios teisės pažeidimas. [Bendrieji registrai prieš Meghalajos valstiją SCC OnLineMegh 130 (2021 m.)].

Remdamasis aukščiau išdėstyta teisine padėtimi, pareiškėjas paprašė įregistruoti pirminį informavimo pranešimą pagal Indijos baudžiamojo kodekso 52, 115, 302, 409, 120(B), 420, 34, 109 ir t.t. bei 2005 m. Nelaimių valdymo akto 51(b), 55 straipsnius prieš susijusius oficialius asmenis, kurie reklamavo vakcinas kaip visiškai saugias .

Bilas Geitsas ir Adaras Pūnavala, Covishield (AstraZeneca) vakcinos gamybos partneriai, apkaltinti dalyvavimu sąmoksle.

Indijoje asmuo, leidžiantis klaidingai reklamuoti savo produktą, taip pat laikomas kaltu dėl savo veiksmų ar neveikimo. Šiuo atžvilgiu Indijos baudžiamojo kodekso 120(B), 34, 109 ir kitų skyrių nuostatos leidžia apkaltinti Billą Gatesą ir Adarą Pūnavalą kaltais dėl masinių žmogžudysčių, t. y. remtis Indijos Baudžiamojo kodekso 302, 115 ir kt. skyriais.

Taigi šiame pareiškime išdėstyti prašymai:

„i) Indijos Konstitucinė kolegija turėtų imtis šią peticiją traktuoti kaip pirminį informavimo pranešimą ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn pažeidėją, kaip tai padarė Gerbiamasis Aukščiausiasis Teismas Noida verslininkų asociacijos byloje 6 SCC 508 prieš Noidą (2011 m.) ir vėliau šio garbingojo Teismo byloje tarp Param Bir Singh ir Maharaštros valstijos SCC OnLineBom 516 (2021 m.);

ii) Tyrimas turi būti kreipiamas į nedelsiant pradedamą kaltinamojo tardymą laisvės atėmimo sąlygomis ir mokslinių testų, tokių kaip melo detektoriaus testas, smegenų kartografavimo testas ir narkotikų analizės testas, atlikimą, siekiant atskleisti visą sąmokslą ir išgelbėti Indijos piliečių gyvybes;

iii) Nurodymas atsakovui Nr. 1, t.y. Maharaštros valstijai, nedelsiant sumokėti 1 000 000 000 Indijos rupijų laikiną kompensaciją ieškovui ir po to ir išieškoti ją iš kaltų pareigūnų, atsakingų už pareiškėjo piliečio mirtį dėl tyčinių ir neteisėtų veiksmų ar neveikimo. Remiantis ekspertų nuomone, atsižvelgiant į pilnaverčius įrodymus, Bilas Geitsas ir Adaras Pūnavala gaus mirties bausmę.“

Ieškovas taip pat rėmėsi ankstesniais kriminaliniais Bilo Geitso veiksmais, kai Indijoje neteisėtai išbandant ŽPV vakcinas nužudyti 8 moteriškos lyties vaikai, ir Aukščiausiojo Teismo Konstitucinės kolegijos sprendimu Kalpana Mehta byloje 7 SCC 1 (2018 m.), kuris yra tvirtas įrodymas prieš Bilą Geitsą ir jo vakcinų sindikatą.

Ieškovas taip pat rėmėsi grėsmingo Bilo Geitso kovos su poliomielitu plano, Indijoje sudarkiusio gyvenimą 4 500 000 vaikų, patyrusių naujo tipo paralyžių, įrodymais. Tai taip pat yra papildomas Bilo Geitso iškrypėliško ir nusikalstamo mąstymo liudijimas.

Ekspertų teigimu, Billui Gatesui nėra šansų gauti užstatą byloje, o visas kaltinamojo kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas netrukus bus konfiskuotas.

Įvairios visuomeninės organizacijos ir paprasti žmonės nusprendė pasinaudoti piliečio teise suimti kaltinamąjį pagal Baudžiamojo proceso kodekso 43 str. Kaip nurodyta minėtame skyriuje, bet kuris pilietis gali suimti Bilą Geitsą, Adarą Pūnavalą ir kitus kaltinamuosius bei perduoti juos policijai.

Pastaruoju metu Australijoje pateikta apie 10 000 ieškinių žalai atlyginti dėl sužalojimo vakcina.

Indijoje netrukus bus iškelta šimtai tūkstančiai bylų, informavo Advokatas Išvarlalas Agarvalas (Ishwarlal Agarwal), Indijos advokatų asociacijos Nacionalinio koordinavimo komiteto vadovas.

Šaltinis: indianbarassociation.in

tiesos.lt