Aktualijos

Irma JURKEVIČIŪTĖ. Turi trauktis ir meras, ir ministrai

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus vestuvės susuko galvą net šventėje nedalyvavusiems politikams. Jo kolegos iš Vilniaus miesto tarybos ragina merą trauktis iš pareigų. O kol vilniečiai verčia savo vadovą, šešėlinė Vyriausybė kreipėsi į prezidentą dėl kur kas svarbesnių personų – ministrų Gabrieliaus Landsbergio ir Agnės Bilotaitės – tinkamumo eiti pareigas.Pradėkime nuo mero

Vilniaus miesto tarybos frakcija „Laisvė ir teisingumas” kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariais kreipėsi į savivaldybės Etikos ir Antikorupcijos komisijas, prašydami pradėti tyrimus dėl Vilniaus mero R.Šimašiaus veiksmų laiku nedeklaruojant artimų santykių su architekte, kurios įmonės gaudavo pelningus užsakymus iš Vilniaus miesto savivaldybės, bei galimų protekcijų ir korupcijos.

„Nevertiname R.Šimašiaus asmeninio gyvenimo peripetijų, tačiau jis eina Vilniaus mero pareigas ir dėl to kyla rimtų įtarimų dėl jo netinkamo viešųjų ir privačiųjų interesų laikymosi, elementarių sąžiningumo ir skaidrumo principų negerbimo bei dėl galimų korupcinių schemų, proteguojant savo sutuoktinę Gilmą Teodorą Gylytę ir jos įmonę UAB „DO architects”.

Pirma, niekam nekyla abejonių, kad santykiai neatsiranda per vieną dieną, kaip ponas Šimašius bandė aiškinti. Taigi kyla natūralūs klausimai – kiek laiko buvo slepiami mero R.Šimašiaus santykiai su nauja žmona bei kokia įtaka buvo daroma jo dabartinės žmonos įmonei, laimint viešuosius pirkimus Vilniaus miesto savivaldybėje? Gana akivaizdu, kad R.Šimašius pastaraisiais metais gyveno nuolatiniame interesų konflikte, nedeklaruodamas artimų santykių ir tokiu būdu galėjo daryti netiesioginę įtaką dabartinės žmonos naudai.

Antra, mūsų frakciją pasiekė informacija, kad savivaldybėje galimai vešėjo korupcinė schema, kurios pagalba galėjo būti piktnaudžiaujama tarnyba, proteguojant savo pasirinktus projektuotojus, sudarant jiems išskirtines sąlygas laimėti neskaidrius konkursus, todėl tokiomis aplinkybėmis išsamus tyrimas būtinas.

Trečia, pažymėtina, kad ir R.Šimašiaus naujos sutuoktinės pusbrolis Benediktas Gylys per savo paramos fondą BGF taip pat turėjo ryšių su Vilniaus miesto savivaldybe ir jos kontroliuojama VšĮ „Go Vilnius”. Nors ir gerokai pavėluotai, bet ryšys su nauja žmona jau deklaruotas, tačiau apie sutuoktinės pusbrolį Benediktą Gylį dar niekur neužsimenama, kai tuo metu jis buvo didžiausias R.Šimašiaus rinkiminės kampanijos rėmėjas. Panašu, kad R.Šimašius yra įsivėlęs į giminystės verslo UAB, kuriame buvo sudarytos palankios sąlygos galimai naudotis mokesčių mokėtojų pinigais asmeninei naudai per būsimą sutuoktinę gauti, bet ir gauti naudą rinkimų metu”, – sako Ž.Šilgalis.

O dabar dėl ministrų

Ką ten vienas meras, kad ir sostinės. Dabar svarbu patraukti dirbti nesugebančius ministrus. Todėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinis Ministrų kabinetas ketvirtadienį nusprendė raštu kreiptis į prezidentą Gitaną Nausėdą su raginimu įvertinti vidaus reikalų ministrės A.Bilotaitės ir užsienio reikalų ministro G.Landsbergio tinkamumą eiti pareigas.

„Tokį sprendimą priėmėme, atsižvelgdami į Lietuvoje susidariusią padėtį, kai Vyriausybės vykdoma užsienio politika valstybei neduoda jokių apčiuopiamų vaisių, o nelegalios migracijos problema nesprendžiama iš esmės – su Baltarusijos hibridinės atakos veiksmais sukelta nelegalių migrantų krize dirbama tik epizodiškai, reaguojant tik į pasekmes, nesiimant savalaikių veiksmų, o užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministrai vengia prisiimti atsakomybę bei paaiškinti savo sprendimus Lietuvos žmonėms”, – LVŽS pranešime sako šešėlinis premjeras Ramūnas Karbauskis.

LVŽS pirmininkas laikosi pozicijos, kad ministrų nekompetencija didina pasienio savivaldybių gyventojų baimes.

„Matome daug chaoso, nekompetencijos, kuri kelia visuomenės nepasitikėjimą ir kursto įvairias baimes bendruomenėse, ypač tose, kurios gyvena netoli pasienio su Baltarusija”, – tikino R.Karbauskis.

respublika.lt