Aktualijos

Iš propagandos frontų. LRT ir E. Jakilaitis pratrūko: kodėl koalicijoje „Garliavos rėksniai“?

Written by admin · 3 min read

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis šį antradienį LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ mėgino kalbinti išrinktąjį Vilniaus merą Remigijų Šimašių.

Pastaruoju laiku nevengęs viešo melo, anksčiau ne vienerius metus dirbęs garsaus advokato Gintaro Černiausko, Laimutės Stankūnaitės ir Andriaus Ūso atstovu spaudai, 2003-aisiais TV laidose garbinęs Rolandą Paksą ir įtikinėjęs žiūrovus, kad jis per šimtą prezidentavimo dienų iš bjauriojo ančiuko tapęs nuostabia gulbe, ponas E. Jakilaitis ir šį kartą nesusivaldė. Spjovęs į deklaruotą LRT misiją „tarnauti visuomenei teikiant šalyje ir užsienyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms tikslią, objektyvią, kokybišką informaciją“, žurnalistas savo laidą skyrė primityviai propagandai – nomenklatūrai neparankių žmonių niekinimui.

 

 

Ponas E. Jakilaitis, kaip aukščiausių valdžios rūmų atstovas, laidoje barė merą R. Šimašių, kodėl šis Vilniaus koaliciją drįsęs suteršti rūmų nemalonėn patekusiais asmenimis. LRT televizija, piliečių lėšomis išlaikomas „visuomeninis transliuotojas“, savo mieliems žiūrovams paskelbė, kad vilniečių į sostinės tarybą išrinkti Lietuvos Sąrašo atstovai ekonomistė Aušra Maldeikienė, aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus, aktorius ir pedagogas Gediminas Storpirštis, kultūros istorikas Darius Kuolys esą „piliečiais besivadinantys Garliavos rėksniai“, „Garliavoje prie tvoros matyti asmenys“.

Beje, pati LRT E. Jakilaičio laidą „Dėmesio centre“ pristato kaip ypatingo profesionalumo ir ilgametės patirties dirbinį: „Norint giliau suvokti svarbiausius įvykius, procesus, reiškinius, tendencijas būtinas profesionalesnis ir gilesnis požiūris. Rimtai analizei bei profesionaliems klausimams reikalingas ne tik kasdienis pasirengimas, įsigilinimas į visą viešai prieinamą medžiagą, bet ir ilgametė patirtis. Laidos vedėjas žurnalistas Edmundas Jakilaitis, turintis 17-os metų patirtį naujienų žurnalistikoje, kas vakarą studijoje kalbina svarbiausio dienos įvykio herojus.“

Su visu E. Jakilaičio ir R. Šimašiaus „pokalbiu“ supažindina ir LRT portalas lrt.lt (žiūrėti ČIA  http://www.lrt.lt/mediateka/laidos/D/1870/demesio_centre):

Apie naują koaliciją, postų dalybas ir būsimas naujoves – pokalbis su R. Šimašiumi.

Pone Šimašiau, žadėjote naują kokybę, bet kur ji? Sudarytoje koalicijoje – ir piliečiais besivadinantys Garliavos rėksniai, ir Rolando Pakso, Petro Gražulio bei Juozo Imbraso partija?

Dažnai sulaukiu klausimo, kam reikėjo tokios plačios koalicijos, kurioje net penkios partijos – 35 mandatai iš 51, kai būtų užtekę ir trijų partijų turimų mandatų. Galiu atsakyti: nuo pirmos dienos, kai pradėjome lipdyti koaliciją ir kelti klausimus, ką reikia padaryti, kaip pakeisti savivaldybės veikimo stilių, supratome, kad su dviem partijomis – Artūro Zuoko partija bei Lenkų rinkimų akcija bendros kalbos nebus. O visų kitų partijų požiūris į miesto valdymą, administracijos depolitizavimą, nepriklausomas valdybas savivaldybės įmonėse ir kitus dalykus sutapo su mūsų partijos nuostatomis. Džiaugiuosi, kad penkių partijų koalicija liko iki galo.

Tačiau kompanija, kurioje esate, neatrodo pati garbingiausia. Yra toks posakis – pasakyk, kas tavo draugai, pasakysiu, kas tu. Kaip susiję su Jūsų šūkiais ir nuostatomis Rolandas Paksas ar Petras Gražulis, jau nekalbant apie Garliavoje prie tvoros matytus asmenis?

Vienintelis kriterijus, kuris tariantis man buvo aktualus – kad būtų įmanoma pasiekti tikslus, kuriuos sau išsikėliau.

Ar nemanote suklaidinęs rinkėjus? Ar už Jus būtų tiek daug žmonių balsavę, jei žinotų, kad dirbsite su minėtomis organizacijomis?

Belieka spėlioti. Manau, kad būtų balsavę, nes rinkėjau nori rezultatų. Esu nusiteikęs padaryt viską, kad tie rezultatai būtų pasiekti. Didesnė koalicija yra ir didesnė atrama. Reikės priimti sudėtingus sprendimus, reikės daugumos. Ir ta dauguma turi išlikti per visas audras. Net jeigu kažkas pavargs ar palūš, man svarbu, kad dauguma būtų tvirta nuo pat pradžios.

Buvimas valdžioje ir valdžios stabilumas Jums didesnė vertybė už valdžios kokybę?

Stabilią ir didelę koaliciją lipdžiau tam, kad pavyktų pasiekti tikslus. Taip, valdžiai išlaikyti būtų užtekę ir trijų partijų daugumos, tačiau svarbiems pokyčiams reikia labai stabilios daugumos.

Jūs iš anksto nepasitikite socialdemokratais ir Tėvynės sąjunga?

Taip nėra. Su visomis penkiomis partijomis mes pirmiausia susitarėme dėl pokyčių programos. Tai labai svarbu, kad galėtume įvykdyti pažadus rinkėjams.

Tačiau koks argumentas turėti daugiau, negu reikia? Kad būtų stabiliau nei stabilu? Juk ir trijų partijų balsai yra daugiau nei pusė, kam gadinti kokybę?

Jokio kokybės gadinimo nėra, yra tik dar aukštesnis standartas, kaip tą kokybę dar geriau įdiegti. Aš esu išrinktas meras ir imuosi atsakomybės, kad darbai būtų atlikti. Tai mano pagrindinis rūpestis. Nenoriu rizikuoti turėdamas silpnesnę koaliciją. Tikiuosi, kad ši koalicija išliks iki kadencijos pabaigos.

Bet kokia kaina?

Ne. Tikiuosi, kad nervai visiems išlaikys, koalicijos partneriai nepradės siūlyti savo kadrų ir panašiai. Tam tikras koalicijos rezervas leidžia tai pasiekti ir užtikrinti.

lrt.lt
* * *

Portalo Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė kitą dieną po propagandinės laidos pamėgino poną E. Jakilaitį pakalbinti telefonu.

Laba diena. Jums skambina portalo Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė. Ar galėtume pasikalbėti?

Bandykime. Labai greitai.

Aš dėl Jūsų vakarykštės laidos „Dėmesio centre“. Norėjau paklausti, kodėl Jūs klaidinate savo žiūrovą?

[po pauzės] Ką jūs turite omeny?

Savo klausimuose ponui R. Šimašiui keletą kartų pakartojote, kad į naująją koaliciją įtrauktos „organizacijos“, kurios „gadina valdžios kokybę“. Vieną iš jų įvardijate taip – „piliečiais besivadinantys Garliavos rėksniai“. Kaip Jūs pagrįstumėte tokį savo įvardijimą?

Aš, žinokite, viską, ką norėjau pasakyti, uždaviau savo klausime. Aš daugiau neturiu ką čia grįsti. Kiekvienas žurnalistas, kaip nori, pagal savo suvokimą, įvardija. Yra laisvė Lietuvoje skelbti mintis, idėjas. Klausimas nuskambėjo, nuskambėjo atsakymas. Ką dar čia turiu pasakyti?

O kaip tai suderinama su objektyvia žurnalistika?

Klausykite, ponia brangioji. Aš, tiesą sakant, net nežinau tokio portalo, net nežinau su kuo aš kalbu. Ir labai atsiprašau. Iki malonių.

Pasiteirauti, kuriuos Lietuvos Sąrašo asmenis ponas E. Jakilaitis matė „Garliavoje prie tvoros“, nespėta. LRT žurnalistas išsijungė telefoną.
* * *