Aktualijos

Italija, Austrija prieš vienalytes ,,santuokas”

Written by admin · 1 min read

Romoje – didžiausia Italijos istorijoje demonstracija prieš vienalytę partnerystę

Šeštadienį Romoje šimtai tūkstančių žmonių susirinko į didžiausią Italijos istorijoje demonstraciją prieš vienalytes partnerystes. Tai reakcija į Italijos Ministro Pirmininko siūlymus priimti įstatymą, kuris įteisintų tos pačios lyties partnerystes.

 

Šv. Jono aikštė, talpinanti maždaug 300 tūkst. žmonių, buvo visiškai pilna, daug žmonių į ją nebetilpo ir todėl demontracija išsiplėtė į gatves. Organizatoriai teigia, kad demonstracijoje dalyvavo net milijonas žmonių, tarp kurių ir 100 Italijos parlamentarų. Demontracijos dalyviams palaiminimą teikė akrivyskupas Vincenzo Paglia, Vatikano popiežiškosios šeimos tarybos prezidentas.

Nors minią sudarė daugiausia katalikai, demonstracijoje galima buvo sutikti ir evangelikų, musulmonų bei žydų. Tarp kitų, dalyviai laikė ir plakatus su užrašais „Apginkime savo vaikus“ ir „Šeima išgelbės pasaulį“.

Ši už šeimą pasisakanti demonstracija sekė po praeitą savaitę Romoje vykusio LGBT parado, kuriame dalyvavo keli tūkstančiai gėjų aktyvistų, tarp kurių galima buvo pamatyti ir pusnuogių vyrų bei ryškiai išsidažiusių transvestitų.

Italija yra vienintelė valstybė Vakarų Europoje, nelegalizavusi tos pačios lyties „santuokų“ ar partnerysčių. Tačiau nepaisydamas šalies įstatymų, Romos meras registravo tos pačios lyties poras iš kitų šalių. Civilinės partnerystės įstatymo projektas dabar atsidūręs Italijos senate, Ministras Pirmininkas Matteo Renzi tikisi, kad už jį balsuojama bus dar iki liepos pabaigos.

tiesos.lt

******

Austrijos Nacionalinė asamblėja beveik vienbalsiai balsavo prieš vienalytes „santuokas“

Austrijos Nacionalinė asamblėja beveik vienbalsiai – net 110 balsų prieš 26 – balsavo prieš Žaliųjų partijos siūlymą įteisinti tos pačios lyties „santuokas“.

Prieš šį siūlymą balsavo net koalicijoje su konservatyvia Austrijos žmonių partija esanti Socialdemokratų partija, anksčiau pasisakiusi už homoseksualų „teises“.

Primename, jog šis sprendimas priimtas šalyje, kurios sostinėje homoseksualumas propaguojamas net šviesoforais.

Parengta pagal Agendaeurope.wordpress.com informaciją

propatria.lt