Aktualijos

JAV Kongreso narys užregistravo įstatymo pataisą, kuri leistų Neringai Venckienei teismo sprendimo laukti laisvėje

Written by Biciulystė Siūlo · 48 sec read

JAV Kongreso narys užregistravo įstatymo pataisą, kuri leistų Neringai Venckienei teismo sprendimo laukti laisvėje Birželio 26 d. žiniasklaidos agentūra „The Associated Press“ pranešė, jog vienas iš  JAV įstatymų leidėjų nori, kad Kongresas įsikištų ir sustabdytų Neringos Venckienės, buvusios Lietuvos parlamentarės ir teisėjos, ekstradiciją dėl kaltinimų, pareikštų jai dėl jos teiginių apie įtakingų lietuvių pedofilų tinklą, nuo kurio nukentėjo ir jos 4 metų dukterėčia.

JAV Kongreso narys Chrisas Smithas šią savaitę užregistravo įstatymo pataisą, kuri leistų 47 metų Neringai Venckienei JAV pareigūnų sprendimo, suteikti jai ar ne politinį prieglobstį, laukti ne Federaliniame Čikagos kalėjime, o laisvėje.

Ch. Smitas, respublikonas nuo Niu Džersio (New Jersey), vienas iš Jungtinių Amerikos įstatymų dėl vaikų išnaudojimo rengėjų, antradienio pareiškime „The Associated Press“ agentūrai pabrėžė: „Venckienė turėtų būti giriama, o ne kaltinama už drąsą pareikalauti iš pareigūnų atsakomybės ir norą apsaugoti savo dukterėčią“.

Lietuvos teisėsauga buvusią Lietuvos parlamentarę ir teisėją kaltina ir dėl nusikalstamo persekiojimo, t.y. dėl įtariamų pedofilų sekimo. 2013 m. iš Lietuvos pasitraukusi N. Venckienė iki arešto š.m. vasario mėnesį dirbo Čikagos priemiestyje floriste.

Tiesos.lt primena, kad teismas, birželio 14-ąją nusprendęs atidėti N. Venckienės ekstradicijos klausimo nagrinėjimą, prie jo sugrįš jau šį ketvirtadienį, birželio 28 d., 9:30 val. Čikagos laiku.

https://abcnews.go.com/US/wireStory/us-house-member-introduces-bill-free-lithuanian-judge-56180127