Aktualijos

Kanadoje išgelbėta beveik 400 vaikų, dėl kaltinimų vaikų išnaudojimu areštuoti 348 suaugusieji

Written by Biciulystė Siūlo · 50 sec read

  Kanados policija paskelbė, kad buvo išgelbėta beveik 400 vaikų, o 348 suaugusieji areštuoti po atlikto plataus masto tyrimo dėl vaikų pornografijos. Trejis metus trukęs projektas, pavadintas „Projektas špaga“, prasidėjo, kai Toronto policija 2010 m., spalio mėnesį kartu su Vaikų išnaudojimo tarnybos pareigūnais užmezgė ryšius su vyru iš Toronto, tariamai pasidalinusiu „labai sukrečiančiais vaizdais“ susijusiais su seksualine prievarta prieš vaikus, sakė Toronto policijos tarnybos viršininkas Viljamas Blairas.Policija teigė, kad jų tyrimas susekė visą filmų kūrimo ir platinimo įmonę Toronte, veikiančią per internetinę svetainę azovfilms.com.

Pasak policijos, svetainę valdė 42 metų Brian Way, kuris visam pasauliui pardavinėjo ir platino vaizdus, kur išnaudojami vaikai.

Toronto Seksualinių nusikaltimų skyriaus vadovė, inspektorė Joanna Beaven-Desjardins teigė, kad jie pasitelkė JAV pašto inspekcijos pagalbą ir kartu ėmė nagrinėti bylą, nes daugelis vaizdo įrašų buvo siunčiami į JAV.

Per septynis mėnesius trukusio tyrimo pareigūnai vykdė kratas visame Toronto mieste, įskaitant vietą vakariniame miesto krašte, kurioje buvo vykdomas verslas.

Tyrėjai katalogavo šimtus tūkstančių vaizdų ir vaizdo įrašų, kuriuose vaizduojami „siaubingi seksualiniai veiksmai, nukreipti prieš labai mažus vaikus – vieni blogiausių, kokius jie kada nors yra matę“, – spaudos konferencijoje sakė inspektorė J. Beaven-Desjardins.

Policija konfiskavo daugiau nei 45 terabaitus duomenų iš 4 milijonų dolerių vertės verslo, kurie buvo išplatinti daugiau nei 50 šalių, įskaitant Australiją, Ispaniją, Meksiką, Švediją ir Graikiją.

minfo.lt