Aktualijos

Kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydo Juozaičio rinkimų štabo INFORMACIJA Dėl rinkimų pažeidimų

Written by Redakcija · 54 sec read

Kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus
Arvydo Juozaičio rinkimų štabas
INFORMACIJA Dėl rinkimų pažeidimų
2019-05-12

Gegužės 12 d. ryte prasidėjus Lietuvos Prezidento rinkimams ir dvejiems referendumams pranešėme, kad VRK neteisėtai riboja rinkimų ir referendumų stebėjimą Jungtinėje Karalystėje. Jungtinėje Karalystėje rinkimai ir referendumai vyksta keturiuose balsavimo punktuose, du iš jų nutolę kelis šimtus kilometrų, tačiau stebėtojų A. Juozaičio štabui VRK
leido įregistruoti tik du, motyvuodami, kad pagal įstatymą vienoje apylinkėje gali būti ne daugiau kaip du stebėtojai.VRK sugalvoti, įstatyme nenumatyti “balsavimo punktai” veikia kaip rinkimų apylinkės, tačiau stebėti balsavimą sąlygos nesudarytos (pilną pranešimo tekstą pridedame atskirai).

Pagal supaprastintą išankstinio balsavimo tvarką Jungtinėje Karalystėje balsavo virš 17 tūkst. piliečių. VRK nustatyta tvarka nenumatė stebėtojams galimybės patikrinti, ar vokai su balsavimo biuleteniais atitinka konkrečius Lietuvos Respublikos piliečius.

1. Ryte Širvintų 1 apylinkėje balsavimo urna buvo neplombuota.
2. Grigiškių 27 apylinkėje (Šviesos g. 16) netvarka – seifas atidarytas, patalpos tuščios, mėtosi dokumentai. Pridedamos nuotraukos, video žr. čia:
https://www.facebook.com/watch/?v=450572409043363Juozaitis rinkimai grigiskes
3. Išankstinio balsavimo vokai atvežti į apylinkes labai netvarkingai, su dideliu laiko skirtumu.
Baltupių 203 apylinkėje išankstinio balsavimo vokai atvežti 13.10 val., o tame pačiame mokyklos pastate į 55 apylinkę išankstinio balsavimo vokai atvežti 17.17 val. Maišai neplombuoti, vokų skaičius su tuo skaičiumi, kuris buvo praneštas iš anksto nesutampa.

Gintaras Songaila, A. Juozaičio štabo inf.
Plačiau galite pasiteirauti tel. 8-650 70601