Aktualijos

Kandidato į Prezidentus Arvydo Juozaičio VIEŠAS PAREIŠKIMAS Dėl visuomeninio transliuotojo (LRT) misijos rinkimuose

Written by Redakcija · 1 min read

lietuva yra cia  Balandžio 25 dieną, dalyvaudamas LRT rengiamų „Kandidatų į Prezidentus debatuose“, pasitraukiau iš studijos ir nebematau galimybės grįžti į ją. LRT ne tiek organizuoja debatus, kiek vykdo politinės korupcijos schemą. LRT eterio dėmesys ir laikas jau seniai paskirtas keliems kandidatams (tuo nesunku įsitikinti peržiūrėjus „Panoramą“, kad ir dieną prieš debatus). Ši strategija sukūrė parinktiesiems kandidatams ir „reitingus“, ir jau kone „išrinktųjų“ statusą; dabar gi, perėjus į debatų stadiją, „reitingų“ pagrindu vertinamos visų kitų kandidatų galimybės. Tai reiškia, kad nepriklausomai nuo debatų kokybės, LRT „ekspertai“ LRT portale ir kitur toliau kurpia dviejų-trijų kandidatų pirmumo mitą. Taip einama į šalies vadovo postą.

Pareiškiu: visas šis spektaklis neturi nieko bendro su lygiomis žmogaus galimybėmis, su garbinga kova ir net pačia demokratija. Tai – pasityčiojimas. Todėl toliau dalyvauti tokioje LRT akcijoje, žeminančioje Lietuvos piliečių laisvą pasirinkimą, laikau nebeįmanomu užsiėmimu.

Visuomeninis transliuotojas (LRT) tapo šališkos propagandos tribūna, politinės korupcijos židiniu. Korupcija – tai visuomenės klaidinimas, kvailinimas, teisingumo paniekinimas. Lietuvoje ši „minkštoji įtaka“ jau tapo sisteminių partijų ir neoliberalizmo propaganda, ir veikia prieš Lietuvos valstybę, mūsų žmonių orumą.

Ši politinė korupcija nesivaržo ir šališkos, žeminančios, patyčias naudojančios dezinformacijos. Tai patyriau ir savo atžvilgiu.

Balandžio 23 d. Lietuvos radijo laidoje „Ryto garsai“ buvo transliuotas pasakojimas apie kandidatą į Prezidentus Arvydą Juozaitį. Šalia objektyvios informacijos buvo gausu priešiškos man propagandos: istorinių Sąjūdžio vertybių gaivinimas pateiktas kaip mėginimas grįžti prie „nacionalistinių nuotaikų“ (man, kaip Sąjūdžio pirmeiviui tai ypač skaudu), tyčiojamasi iš mano šeimos; politiniai mano ryšiai su viena iš didžiausia Vokietijos Bundestago partija pateikti kaip palankūs Rusijai, esą pasisakantys už Krymo aneksiją, neatitinka oficialios partijos pozicijos. Pagaliau nusikalbėta tiek, kad apie mano vadovaujamą judėjimą „Lietuva yra čia“ pasakyta visiška nesąmonė: esą judėjimas „visuomenės komiteto pavidalu stengsis patekti į Europos Parlamentą“. Jau seniai surengta spaudos konferencija šiuo klausimu, bet LRT to nenori žinoti.

Ir dar, kovo 15 d. Lietuvos Radijas per žinias kone pusę dienos kartojo, kad VRK esą priėmė nutarimą panaikinti piliečių parašus, kurie buvo rinkti savivaldybių rinkimų agitacijos draudimo dieną (kovo 2-3 d.). Tačiau to VRK nenusprendė. Ji nusprendė kaip tik priešingai. Kilus teisiniam ginčui dėl piliečių teisės rinkti parašus už kandidatą į Prezidento rinkimus, visuomeninis transliuotojas LRT laikėsi pabrėžtinai šališkos pozicijos, nepristatė kitos pusės argumentų. Tyčia žemino mane.

Reikalavimus paneigti dezinformaciją jau pateikiau, apie tai viešai informavau. Jei visuomeninio transliuotojo vadovybė artimiausiu metu nesureaguos, nepripažins piktybinių klaidų bei nekorektiško veikimo, nematysiu galimybių dalyvauti taip pat ir Lietuvos Radijo organizuojamuose „debatuose“. Ieškosiu galimybių su kitais kandidatais diskutuoti ten, kur laidos dalyviai yra gerbiami.

Taip gyventi nebegalima. Į politiką reikia sugrąžinti sąžiningumą, kuris turi būti mūsų santykių, politikos ašis. Visais įmanomais būdais sieksiu, kad Lietuvos piliečiams būtų suteikta tikra pasirinkimo teisė, o ne melu grindžiamas pasirinkimas. Antraip mes – ne demokratinė valstybė.

Arvydas Juozaitis