Aktualijos

Kas 1990 m. kovo 11 d. atkūrė Lietuvos Nepriklausomybę ?

Written by Redakcija · 49 sec read

2018 m. spalio 24 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarų Egidijaus Klumbio ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kas 1990 m. kovo 11 d. atkūrė Lietuvos Nepriklausomybę – pagal tarybinius įstatymus išrinkti Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos deputatai ar neegzistavęs Atkuriamasis Seimas?”

Minint Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Steigiamojo suvažiavimo trisdešimtmetį, būtina prisiminti ne tik tuometinį Lietuvos žmonių dvasinį pakilimą, bet ir teisinius pagrindus, kuriuos šis suvažiavimas paklojo taikiam nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimui ir kurie nepelnytai pamirštami bei ignoruojami.Valstybės Nepriklausomybės atkūrimas buvo ne tik gražus siekis, bet ir atsakingas ir ilgas, labai sudėtingas daugybės Lietuvos žmonių, visų pirma, sąjūdiečių  pasiaukojantis triūsas. Triūsas, kurį tie, kurie tuo metu buvo kitoje barikadų pusėje, šiandien bando pavadinti neigiamais „sovietmečio“ darbais.

Pranešėjai klausia, ar mes susimąstome, kad tokiu absurdišku ir niekuo nepagrįstu neigimu siekiama paneigti ir patį mūsų valstybės Nepriklausomybės atkūrimą ir sąjūdiečių pasiaukojimą?

Šventė bus tikra, jei mes ją suvoksime ir gerbsime.

1988 m. spalio 23 d. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Steigiamasis suvažiavimas Geros Valios Pareiškimu Lietuvai skelbė: „Visose Lietuvos gyvenimo srityse esame pasiryžę siekti taikos ten, kur rasime nesantaiką, tiesos ten, kur rasime klaidinimą, darnos ten, kur rasime netvarką, šviesos ten, kur rasime tamsą.“