Aktualijos

Kastytis Braziulis. Japonija atsiprašė žmonių, Ukrainos ir, aišku, Azovo pulko už padarytą didelę klaidą

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Kastytis Braziulis. Japonija atsiprašė žmonių, Ukrainos ir, aišku, Azovo pulko už padarytą didelę klaidą

Kartais mes jų nematome. Kartais laiku nepastebime. Dažnai nesuprantame. Dažnai mums būna neįdomu.

Kalbu apie didvyrius. Maža, drąsi ir ryžtinga šalis Čečėnija du kartus kovojo su Rusija dėl savo nepriklausomybės. Karas tęsėsi ilgai. Žuvo begalė civilių žmonių, buvo sugriauti miestai. Kančia. Mes tylėjome. Daugelis iš mūsų rėmė Rusijos veiksmus. Juk čečėnai yra teroristai, kuriuos būtina mušti „v sortire“, kaip sakė putinas. Šis karas mums buvo tolimas, nesuprantamas ir neįdomus.

Maža, drąsi ir stipri šalis Sakartvelis stojo į karą su Rusija. Gynė savo teritoriją ir dalį jos prarado. Žuvo žmonės. Buvo griaunami namai. Ištisos gyvenvietės ištuštėjo, paliko juos žmonės, nes ten gyventi yra nesaugu. Mes tylėjome. Mes abejojome. Kas gi ten yra teisus? Ne vienas iš mūsų uždavė sau šį klausimą. O daugumai mūsų buvo tiesiog neįdomu. Karas, kažkur, toli.

Ukrainos pirmas karas su Rusija. Jis vis artėjo prie mūsų. Mes suklusome. Pasidarė įdomu. Žiniasklaida rašė, smerkė rusus. Daugeliui iš mūsų neliko jokių abejonių kas yra teisus. Daugelis iš karto užėmėme aiškią poziciją. Tačiau buvo daug tokių, kurie atvirai rėmė Rusiją. Važinėjo prisikabinę koloradę prie švarko ar lipduką ant automobilio. Rodė visiems: Aš rusas. Didžiuokitės manimi, nes mes kieti. Tyliai smerkėme juos, o laikui bėgant užmiršome, susitaikėme ir gyvenome toliau.

Antras karas Ukrainoje pastatė viską į vietą. Aišku kas yra kas ir atėjo supratimas, kad taip toliau tęstis nebegali. Neturi būti tiek daug karų. Pirmas, antras, trečias ir taip be galo. Agresorius turi būti sustabdytas visiems laikams. Supratimas jis ateina laikui bėgant. Gaila, kad jis neateina iš karto, tuomet kai jo labiausiai reikia. Turi būti praeitas kančios, praradimų kelias iki pilno suvokimo. Matyt, toks yra žmogus.

Azovas yra didvyrių pulkas. Milžinai. Vyrai ir moterys atsidavę Tėvynei gina ją iš paskutiniųjų. Apie jų kovą bus prirašyta daug istorijų, sėkmių, eilėraščių ir straipsnių. Jie jau yra legenda. Mes didžiuojamės jais, nes jie atskleidė geriausias žmogaus savybes. Tačiau… prieš keletą metų JAV dalis kongresmenų reikalavo pripažinti šį pulką teroristinę organizacija. Japonija tik prieš savaitę išbraukė šį pulką ir teroristinių organizacijų sąrašo. Ji atsiprašė žmonių, Ukrainos ir, aišku, Azovo pulko už padarytą didelę klaidą. Ji pripažino, kad klydo, patikėjo rusijos propagandonų skleidžiama informacija. Pagaliau vieniems ir kitiems atėjo supratimas kas yra kas. Tam prireikė nemažai laiko. Viskas yra sudėtinga. Gerai, kad pripažino.

Tuo tarpu pranešama, kad rusija panaudojo cheminį ginklą prieš Azovo pulką. Nebegali jo įveikti. Nepajėgūs, ištižę, silpni, alkani, neorganizuoti, nedisciplinuoti, bet pasipūtę. Mes Rosija. Juokas ima. Žiūrėk, dar prieš Azovo vyrus atominę bombą paleis.

Slava Ukraine! Herojam Slava! Jie gina mus.

tiesos.lt