Aktualijos

Kastytis Braziulis. Kaip jums atrodo, kodėl „Lietuvos rytas“ taip aršiai puola R. Karbauskį?

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Kastytis Braziulis. Kaip jums atrodo, kodėl „Lietuvos rytas“ taip aršiai puola R. Karbauskį?Kelios versijos:

– „Lietuvos ryto“ žurnalistai, savininkai, redaktoriai yra labai sąžiningi ir moralūs. Jie tiesiog negali apkęsti politikų melagysčių, dviveidysčių ir sukčiavimų. Jie tiesą traukia į dienos šviesą ir tokiu būdu auklėja politikus.

– R. Karbauskio verslas atsisakė „Lietuvos ryto“ siūlymo už kelis milijonus reklamuoti R. Karbauskio verslą, patį R. Karbauskį ir jo partijos veiklą savo televizijoje, naujienų portale bei dienraštyje. R. Karbauskis nusprendė, kad jam nereikia tokių paslaugų, kad jis savo darbais visuomenei įrodys savo vertę. smile

„Lietuvos rytas“ užpyko ir pradėjo keršyti: kiekvieną rytą pasitinkame su naujiena apie R. Karbauskį ir jo aplinką. „Lietuvos rytas“ yra įtakingas dienraštis Lietuvoje ir gali sužlugdyti ne tik politiko karjerą, bet ir politines partijas.

– Prezidentės įtakos grupė galų gale sutarė su „Lietuvos ryto“ savininkais dėl abiem pusėms naudingo bendradarbiavimo. Pradžioje „Lietuvos rytą“ ši grupė stipriai spaudė. Tikriausiai pamenate „Snoro“ banko reikalus, straipsnius apie spaudimą banko savininkams dėl „Lietuvos ryto“ straipsnių. Dienraščio savininkai – jie ir „Snoro“ banko savininkai – „gavo į kaulus“ ir pabėgo iš Lietuvos. „Lietuvos rytas“ susidūrė su finansinėmis problemomis. Tačiau nepasidavė.
Vėliau dienraštį įtakos grupė spaudė kitais būdais. Pakeitė įstatymus reglamentuojančius žurnalistų ir leidėjų neetiško elgesio bausmes ir pritaikė jas dienraščiui. Pripažino jį neetišku ir nubaudė: atšaukė PVM lengvatas; uždraudė dalyvauti valstybės institucijų bei įmonių organizuojamuose konkursuose; neleido už ES lėšas reklamuoti socialinių programų. Tačiau dienraštis nepasidavė.

Praėjusią vasarą STT pradėjo ikiteisminį tyrimą ir visai Lietuvai paskelbė apie neva „Lietuvos ryto“ pagrindinio akcininko Vainausko „prekyba įtaka“. Prasidėjo poėmiai, tardymai, pasipylė straipsniai spaudoje. Dienraštis vis dar laikėsi, bet… jau reikėjo ką nors daryti, nes… grėsė didelės finansinės ir kitokios problemos. Pasirinkimas tik iš dviejų galimų variantų: arba bankrotas ir problemos, arba bendradarbiavimas su savo skriaudėjais.

Pasirinko bendradarbiavimą. Nutilo ikiteisminis tyrimas ir kalbėjimai apie jį ir pasipylė straipsniai prieš įtakingiausią žmogų Lietuvos parlamente.

Aš nežinau teisingo atsakymo, bet galiu pasakyti tik tiek, kad netikiu žmonių nuoširdumu, sąžiningumu, morališkumu, kai kalba pakrypsta apie pinigus, apie didelius pinigus arba apie dideles asmenines problemas.

Netikiu.

tiesos.lt