Aktualijos

KREIPIMASIS į neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo vardu veikiančius asmenis

Written by Redakcija · 1 min read

Šiuo viešai kreipiamės į neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo tarybos ir valdybos nariais viešoje erdvėje pristatomus asmenis, kviesdami nutraukti šią neteisėtą veiklą. 

Pranešame apie tai ir Respublikos Prezidentui, Ministrui Pirmininkui bei LR Seimui, VRM, apie šią neteisėtą veiklą skelbiančiai LRT, kviesdami LRT neatidėliotinai pagarsinti šį kreipimąsi ir kuo skubiau pabaigti šią Lietuvos žmonių apgaulę:

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio LR Seimo nario Audriaus NakoKREIPIMASIS į neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo vardu veikiančius asmenis

2020 m. balandžio 21 d. Vilnius

Viešai skelbiama ir plačiai reklamuojama finansų ministro Viliaus Šapokos tariamai įkurto COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veikla. Nurodoma, kad šio fondo tarybai vadovauja eks-prezidentė Dalia Grybauskaitė, o lėšas skirsto fondo valdyba. Tačiau toks fondas LR Juridinių asmenų registre nėra įregistruotas. Finansų ministras V. Šapoka taip pat patvirtino, kad toks fondas nėra įsteigtas.

Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia vykdyti veiklą neegzistuojančio juridinio asmens vardu, numato dėl to ir baudžiamąjį persekiojimą.

Kreipiamės į neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo tarybos ir valdybos nariais pristatomus asmenis – eks-prezidentę Dalią Grybauskaitę, patvirtinusią, kad ji vadovauja šio neegzistuojančio fondo tarybai, fondo tarybos nariais skelbiamus Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų generalinį direktorių Feliksą Jankevičių, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinį direktorių Renaldą Jurkevičių, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininką Rimvydą Baltaduonį, fondo valdybos pirmininku pristatomą finansų ministrą Vilių Šapoką, jo pavaduotoju pristatomą sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, fondo valdybos nariais pristatomus socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, Inovatyvios medicinos centro Farmacijos skyriaus vedėją Vladą Algirdą Bumelį, MO muziejaus įkūrėją Viktorą Butkų, UAB „Termo Fisher Scientific Baltics“ generalinį direktorių Algimantą Markauską, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantį partnerį Rolandą Valiūną, Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centro vadovą Paulių Skruibį.

Prašome jus visus nedelsiant nutraukti šią neteisėtą veiklą, kuri atitinka ne vieno LR Baudžiamojo kodekso straipsnio nustatytų nusikalstamų veikų požymius, ir viešai atsiprašyti Lietuvos Respublikos piliečių bei paaiškinti, kas jus įtraukė į šio neegzistuojančio fondo veiklą.

Neegzistuojančio fondo vardu gautas lėšas raginame nedelsiant grąžinti šias lėšas paaukojusiems asmenims ir savo lėšomis apmokėti pirktų prekių tiekėjams. Tikime, kad lėšas, paaukotas neegzistuojančiam fondui, jūs išleidote kilniais tikslais, tačiau įstatymas yra privalomas visiems.

Apgaulės būdu rinkti aukas amoralu ne tik krizės metu. Tai – ir sukčiavimas, morališkai net žemesnis už lėšų išvyliojimą apgaulės būdais iš pagyvenusiųjų asmenų, nes tai padaryta jūsų – visuomenėje plačiai žinomų asmenų – vardu.

Pagarbiai,

​Zigmas Vaišvila, Audrius Nakas