Aktualijos

Laima Lingytė. Vilniuje prasidėjo solidarumo maratonas “Žurnalistika nėra nusikaltimas!”(papildyta)

Written by Redakcija · 34 sec read

Gegužės 3-iąją minima Pasaulinė spaudos laisvės diena.

Per 29-erius A. Lukašenkos valdymo Baltarusijoje metus spaudai ir laisvai žurnalistikai niekada nebuvo lengva. Nuo 2020 metų diktatoriškas režimas praktiškai paskelbė karą žurnalistams ir žiniasklaidai.
Šimtai kratų, areštų, užblokuotų svetainių, uždraustos žiniasklaidos. Šiuo metu Baltarusijos kalėjimuose įkalinti 33 žiniasklaidos atstovai.

SOS!

Nuotraukoje – LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius ir Baltarusijos žurnalistų asociacijos pirmininkas Andrei Bastunefcveb

Palaikydama savo kolegas, kurie šiuo metu yra už grotų, Baltarusijos žurnalistų asociacija (šiuo metu dėl valdžios persekiojimo veikianti Vilniuje) kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga pradeda solidarumo maratoną Baltarusijos nepriklausomiems žurnalistams remti ir ragina prisijungti kitas pasaulio žurnalistų organizacijas.

Pati akcija simboliškai prasidėjo gegužės 3 dieną Vilniuje prie Sakurų parko, Upės gatvėje. Čia buvo filmuojamas, fotografuojamas kolegų susirinkimas, simboliškai iš žurnalistų sudarytas žodis SOS (nufilmuota dronu). Daugelio susirinkusiųjų rankose kalinamų žurnalistų portretai. Kvietime į renginį įrašyta: ,,Ateik ir palaikyk savo kolegas!!!”

2023 05 07