Aktualijos

Lenkija ragina Europą atsibusti, antraip turės „kas dieną apverkti savo vaikus“

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Lenkija „leido aiškiai suprasti Europos Sąjungai, kad nepriims pabėgėlių, kadangi tai kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, praneša prancūzų leidinys Boulevard Voltaire. Lenkijos premjerė Beata Šidlo, pasisakydama Seime, paragino Europą atsibusti iš „letargo sapno“, antraip ji bus priversta „kas dieną apverkti savo vaikus“.

Mes nesileisime šantažuojami Europos Sąjungos. Nes nedalyvausime Briuselio elito beprotybėje“, – pareiškė Lenkijos premjerė Beata Šidlo trečiadienį Lenkijos Seime, saugumo ir gynybos klausimų svarstymo metu, praneša Boulevard Voltaire.Mes turime drąsos, kad užduotume klausimą Europos šalių politiniams elitams: kur jūs einate? Kur eini tu, Europa? Atsibusk iš letargo miego, antraip tau teks kas dieną apverkti savo vaikus!“ – kreipėsi Beata Šidlo į europiečius, turėdama omenyje masinę imigraciją ir teroro aktus Europos miestuose, pateikdama pavyzdžiu įvykį Mančesteryje, kur nuo Salmano Abedi bombos žuvo du Lenkijos piliečiai.

Po to, kai praėjusią savaitę Europos komisija, o vėliau ir Europarlamentas pagrasino Lenkijai, Vengrijai ir Austrijai sankcijomis, jei jos ir toliau atmes pabėgėliu kvotas, Lenkija leido „aiškiai suprasti, kad ji nenusileis“. Lenkijos valdančiosios konservatyvios partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderės nuomone, pabėgėlių priėmimas taptų katastrofa ir priverstų „radikaliai sumažinti saugumo lygmenį“ Lenkijoje.

Kaip pažymi prancūzų leidinys, Beata Šidlo tuo pačiu nurodė ir į pavojų nacionaliniam saugumui, kylantį atvykstant nacijoms, kardinaliai besiskiriančioms kultūriniu požiūriu. Taip pat premjerė gynė savo vyriausybės politiką, susivedančią į pagalbą „tikriesiems pabėgėliams“ Sirijoje ir kaimyninėse šalyse, tada, kai ankstesnė vyriausybė, kuriai vadovavo Eva Kopač, gerokai sumažino šios pagalbos mastą, girdamasi tuo, jog ji davė sutikimą „geraširdiškam nelegalių imigrantų priėmimui“, kuris buvo primestas iš ES pusės ir ypač Vokietijos, kuri „plačiai atvėrė prieš juos duris 2015 metais“.

Tarp tų, kurie grįžta iš Artimųjų Rytų, daug nusikaltėlių, kurie turi sėdėti kalėjime, vietoje to, kad marširuotų po Europą, gaudami socialines lengvatas“, – sako Lenkijos social-demokratų partijos lyderis Lešekas Mileris.

Kaip rašo Boulevard Voltaire, Lešekas paragino uždaryti radikalias mečetes, išvyti iš šalies visus radikalius imamus ir užsieniečius, įtariamus ryšiais su teroristinėmis organizacijomis, o taip pat likviduoti visas džihadistų kuopeles kontinente.

 infa.lt