Aktualijos

Leonas Kerosierius. Apie žuvų išteklius

Written by Redakcija · 1 min read

ASOCIACIJŲ SĄJUNGA „ŽUVININKŲ RŪMAI“ 

„ŽUVININKŲ RŪMAI“ THE ALLIANCE OF ASSOCIATIONS 

Jo Ekscelencijai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

LR Seimo Pirmininkei  Viktorijai Čmilytei-Nielsen

LR Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei

LR Žemės ūkio ministrui  Kęstučiui Navickui

LR Aplinkos ministrui  Simonui GentviluiLR Seimo Kaimo reikalų komiteto Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui

LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto Pirmininkei Aistei Gedvilienei

LR  Seimo nariams

Žuvininkystės tarybos Pirmininkui Egidijui Bukelskiui

Lietuvos ir Kaliningrado srities Tarpvalstybinei komisijai

Kaliningrado srities Gubernatoriui Antonui Alichanovui
Kaliningrado valstybinio technikos universiteto rektoriui Vladimirui Volkogonovui
Vyriausios žuvininkystės valdybos vadovui Sergiejui Kurinoj
Kaliningrado srities Žemės ūkio ministrei Natalijai Ševcovai
Vakarų Baltijos žvejybos valdybos vadovui Aleksandrui Žukovui 

Žiniasklaidai 

DĖL ŽUVŲ IŠTEKLIŲ LIETUVOS IR KALININGRADO SRITIES VANDENYSE 

                              Vilnius,  2021-11-24     

  2020-12-11 d LR Seimas priėmė nutarimą, kuriame patvirtintoje Vyriausybės programoje numatyta  UŽDRAUSTI   VERSLINĘ  ŽVEJYBĄ.   Vyriausybės programoje nenumatyta kovoti prieš alkoholizmą, kai Lietuva pirmauja pasaulyje, nenumatyta kovoti prieš skurdą, kai apie 25 proc žmonių gyvena žemiau skurdo ribos, nesirengiama kovoti prieš narkotikų ir psichotropinių medžiagų vartojimą. Vyriausybės programoje nenumatyta  kovoti  prieš korupciją, žudynes, prostituciją, rūkymą. Verslinės žvejybos draudimui mestos visos politinės ir valstybės valdymo pajėgos bei milžiniški finansiniai ištekliai apmokėti patarėjų, partiečių,  padėjėjų, samdinių ir žiniasklaidos paslaugas.

Niekas nereagovo, kad pateikiant ir priimant šį nutarimą buvo pažeita Lietuvos Konstitucija, daugelis Lietuvos ir Tarptautinių teisės aktų.

PAŽYMIME, kad VISO  PASAULIO  VALSTYBIŲ VADOVAI   deda milžiniškas pastangas ir investicijas, kad žvejai verslininkai gaudytų žuvis ir švežias tiektų rinkai.

DAUGYBĖ LIETUVOS POLITIKŲ ir įvairiausio rango valstybės pareigūnai NUOLATOS  nuo 2007 metų  MELUOJA VISAI LIETUVAI IR  PASAULIUI,   kad žvejai verslininkai nualino vandens telkinius, apstato ežerus tinklais, brakonieriauja ir trukdo žvejams mėgėjams žuvauti.

PAŽYMIME, kad 2018-2020  ir šiais metais ne vieną kartą buvo kreiptasi į atsakingas Lietuvos institucijas, kad į Kuršių marias būtų įveisiamos plėšrios žuvys.  

Pagal  atliktus mokslinius tyrimus Lietuvos vandenyse verslinio dydžio žuvų ištekliaui  yra gausūs. Panašūs rezultatai yra Kuršių mariose pagal Kaliningrado srities mokslininkų tyrimus.  

Geriausių rezultatų gausinant žuvų išteklius galima būtų pasiekti UŽDRAUDUS DVIEMS MĖNESIAMS ŽVEJYBĄ PAVASARINIO NERŠTO METU (išskyrus stintas), paprašius, kad kiekvienas  žvejas įrengtų nors po 10 kvadratinių metrų dirbtinų nerštaviečių bei dirbtinai įveisiant žuvis ypatingai sterkus, lydekas.

Daugiau informacijos galima rasti www.fisheryabc.eu

PRAŠOME Lietuvos vadovus tartis su Kaliningrado srities vadavais ir išsiaiškinti kylančias grėsmes dėl žuvų išteklių būklės Kuršių mariose, dėl sūrainio antplūdžio į Kuršių marias gilinant Klaipėdos uostą ir imtis kuo skubiausių priemonių, kad  Kuršių marios būtų labai patrauklios žvejams mėgėjams ir žvejams verslininkams. 

Lietuvos Seimas turėtų atmesti visus įstatymo projektus dėl verslionės žvejybos draudimo, nes verslinio dydžio žuvų ištekliai  Kuršių mariose, Kauno mariose, ežeruose, nuomojamose telkiniuose ir tvenkiniuose yra gausūs ir įpareigoti institucijas nedelsiant skirti limitus verslininkams žuvauti paminėtuose telkiniuose.  

 

Asociacijų sąjungos “Žuvininkų rūmai” prezidentas   L. Kerosierius

Tel. +370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com       www.fisheryabc.eu