Aktualijos

Leonas Kerosierius. DĖL LĖŠŲ SKYRIMO VERSLINEI ŽVEJYBAI UŽDRAUSTI

Written by Redakcija · 2 min read

         ASOCIACIJŲ SĄJUNGA „ŽUVININKŲ RŪMAI“ 

     „ŽUVININKŲ RŪMAI“ THE ALLIANCE OF ASSOCIATIONS 

L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius, tel+370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com

Jo Ekscelencijai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

PERSONALIAI LR Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen

PERSONALIAI  LR Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei

PERSONALIAI  LR finansų ministrei Gintarei Skaistei

PERSONALIAI LR Seimo finansų ir biudžeto komiteto pirmininkui Mykolui Majauskui 

LR Seimo nariams

Žvejams
Žiniasklaidai   

    DĖL LĖŠŲ SKYRIMO VERSLINEI ŽVEJYBAI UŽDRAUSTI

                                                      Vilnius,  2022-10-21

    Ne vieną kartą esame aiškinę, kad:

2020-12-11 Seimo  valdančioji dauguma IN CORPORE ir KELETAS PRISIPLAKĖLIŲ nutarė UŽDRAUSTI VERSLINĘ ŽVEJYBĄ.

    Jau greitai 2 metai kai politikai  su valdžios institucijų ir padlaižių                                                                                      komandomis buldozeriu stumia žvejybos verslo uždraudimo įstatymų projektus ir balsuoja juos prastumti. 

    Daugiau kaip prieš pusmetį Seimo finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas M. Majauskas viešai pradėjo aiškinti, kad bus skirta 10 mln eurų pasitraukusiems iš verslo žvejų kompensavimui. 

    Žvejai verslininkai nesirengia trauktis iš verslo. Tačiau politinis verslo draudimo elitas aiškina, kad tie pinigai bus skiriami verslo panaikinimui, kad žvejai mėgėjai sugautų daugiau žuvų. Lietuvos žmonės tokias pinigų skyrimo savokų manipuliacijas suprato, kad išvarius žvejus iš verslo daugiau balsų rinkimuose gaus iš žvejų mėgėjų, žvejų verslininkų naikinimo iniciatoriai ir norintys pasišildyti ant žvejų verslininkų kapų.

    IŠAIŠKĖJO, kad Europos komisija neleis skirti šių pinigų žvejybos verslo draudimui KAIP TĄ OPERACIJĄ BEPAVADINTŲ SEIMO VALDANČIOJI DAUGUMA IR PRISIPLAKĖLIAI.

    ŽINOMA, kad Vyriausybė Seimui pristatė 2023 metų biudžeto projektą. Manytina, kad šame projekte yra įdėti tie 10 milijonų, kuriuos valdančioji dauguma pažadėjo išvarytiems žvejams verslininkams  nuostolių ir praradimų padengimui.

Ne vieną kartą aiškinome, kad 2013-2015 metais uždraudus verslinę žvejybą Kauno mariose, Kruonio HAE Aukštutiniame baseine, ežeruose, nuomojamose telkiniuose, tvenkiniuose  žvejai verslininkai patyrė nuostolių. Jiems nebuvo skirta nė cento už verslo sužlugdymą ir patirtus nuostolius. 

Prašome PERSONALIAI Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen,  PERSONALIAI Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, PERSONALIAI Finansų ministrę G. Skaistę ir PERSONALIAI Seimo Finansų ir biudžeto komiteto pirmininką M. Majauską  PAAIŠKINTI , KURIOJE BIUDŽETO PROJEKTO SANDAROS VIETOJE YRA UŽPROGRAMUOTI TIE 10 MILIJONŲ EURŲ. Taip pat prašome biudžete numatyti lėšų 2013 – 2015  metų žvejybos verslui draudimo  nuotoliams susidariusiems per 8 metus padengti. 

    Žvejų verslininkų atstovai nuolatos lankysis Seimo komitetų, frakcijų, komisijų darbo grupių posėdžiuose, kuriuose bus svarstomas 2023 metų biudžeto projektas ir stengsis apginti savo interesus.

    PRAŠOME Seimo nesvarstyti Žuvininkystės įstatymo pakeitimo projektų kol nebus biudžete įtvirtinta žvejybos verslo uždraudimo kompensavimui lėšų. 

Asociacijų sąjungos „Žuvininkų rūmai“ prezidentas   Leonas Kerosierius,  

Tel.  8674 38465 el.  p  leonaslabora@gmail.com    www.fisheryabc.eu