Aktualijos

Lietuva ruošiasi Astravo AE sprogimui – perką jodo tabletes ir skambins bažnyčios varpais

Written by Biciulystė Siūlo · 59 sec read

Astravo-AE  Baltarusija Astravo AE , kuri randasi 23 kilometrai nuo Lietuvos sienos, atidaryti jau šį rudenį. Astravo elektrinė buvo pradėta statyti prie „Landsbergių“ buvimo valdžioje.

Tuomet ponas A. Kubilius važinėjo su žmona dviračiu ir sakė, kad nebus jokios elektrinės, nes tai, tik imitacija. Pasak Kubiliaus, Baltarusija imituoja elektrinės statybą ir gąsdina Lietuva. Taip pat Kubilius pareiškė, kad Baltarusija neturi tokių pinigų pastatyti Astravo AE elektrinei.

Kai Astravo AE statybos pradėjo eiti į pabaigą, „Landsbergistai“ nusprendė, kad tai yra grėsmė Lietuvos nacionaliniams saugumui, puolė Lietuvius gąsdinti jos grėsme ir darė savo juokingus AE sustabdymo piketus.

Lietuva labai rimtai pasiruošė Astravo AE sprogimui

Vilniaus savivaldybės tarybos narė konservatorė Rasa Baškienė teigė girdėjusi Radiacinės saugos centro atstovų atsiliepimus iš birželio pradžioje su savivaldybe kartu vykdytų stalo pratybų, jog savivaldybės civilinės saugos skyriaus vadovė Sandra Norbutaitė pasiūlė įspėti gyventojus skambinant bažnyčios varpais.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis šią savaitę patvirtino, kad jodo preparatai dar nenupirkti, bet iki Astravo darbo pradžios turėtų būti išdalinti gyventojams. A. Bužinskas BNS nurodė, kad administracija savo iniciatyva jau nupirko apie 2 tūkst. jodo tablečių, kurios kilus radiacinei grėsmei būtų dalinamos savivaldybės darbuotojams – tiekėjų laukiama, kada jos bus pristatytos. Jodo pirkimams iš viso skirta beveik 1,5 tūkst. eurų,- rašo Lrytas.lt

Susijęs vaizdas Neprošal būtų užpirkti ir „angliukų“ nuo viduriavimo, jų gali prireikti anksčiau, nei bus paleista Astravo AE. „Angliukus“ galėtų pirkti iš Baltarusijos, nes ten pigiau, o gal Baltarusija sutiktų ir nemokamai juos Lietuvai padovanoti, kaip kompensaciją.

BV inf.