Aktualijos

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime

Written by Redakcija · 52 sec read

2018 m. rugpjūčio 07 d. 11.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Teismas – Generalinei prokuratūrai: būtina ištirti Z. Vaišvilos nurodytas aplinkybes dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo VSD ir AOTD prie KAM vadovams, kad netiriama Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės veikla“Š.m. birželio 18 d. Z. Vaišvilos spaudos konferencijoje Seimui buvo priminta dėl prokuratūros įstatymo pakeitimo dėl nepriklausomo prokuroro institucijos sukūrimo. Z. Vaišvilos nuomone, viena tokių bylų, kurias turėtų tirti Seimo paskirtas nepriklausomas prokuroras, yra Prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklos tyrimas.

Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą pagal 2018-03-26 Z. Vaišvilos pareiškimą dėl VSD ir AOTD prie KAM direktorių neveikimo dėl to, kad netiriama po 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo“ paskelbimo Z. Vaišvilos 2016-03-31 prašymu VSD ir AOTD prie KAM pateikta informacija, jog Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra ne tik didžiausią grėsmę Lietuvai keliančios Rusijos federaliniais įstatymais saugomas subjektas, informaciją apie kurią galima pateikti tik pačiai p. D. Grybauskaitei, bet ir yra Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, taip pat kitos aplinkybės.

Z. Vaišvila pateiks informaciją apie Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, kuria panaikintas Generalinės prokuratūros nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šio Lietuvos saugumiečių neveikimo ir nurodyta prokuratūrai, kad būtina ištirti ir pasisakyti dėl Z. Vaišvilos nurodytų aplinkybių.