Aktualijos

LIETUVOS POLITIKŲ ir VALDININKŲ POLITINIS-EKONOMINIS SABOTAŽAS DĖL LIMITŲ SKYRIMO VERSLINEI ŽVEJYBAI

Written by Redakcija · 11 min read

 ASOCIACIJŲ SĄJUNGA „ŽUVININKŲ RŪMAI“

 „ŽUVININKŲ RŪMAI“ THE ALLIANCE OF ASSOCIATIONS

L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius, tel+370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com

Jungtinių Tautų Maisto ir Žemės ūkio organizacijos generaliniam direktoriui Jose Graziano da Silva

Jos Ekscelencijai LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei

Išrinktajam LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui

LR Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui

LR Žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui

LR Aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai

LR Seimo Kaimo reikalų komiteto Pirmininkui Andriejui Stančikui

LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto Pirmininkui  Juozui Imbrasui

LR Seimo Ekonomikos komiteto Pirmininkui Rimantui Sinkevičiui

LR socialinės  apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Pirmininkei  Ingai Ruginienei

LR Seimo nariams

Žvejams

Žiniasklaidai 

   LIETUVOS  POLITIKŲ  ir  VALDININKŲ  POLITINIS-EKONOMINIS  SABOTAŽAS  DĖL  LIMITŲ  SKYRIMO  VERSLINEI  ŽVEJYBAI  

(kuojų, ešerių, karosų, lydekų, karšių, lynų, raudžių, starkių, plakių gaudymui valstybiniuose  ežeruose, Kauno mariose ir tvenkiniuose)

                                    Įstatymo projektas  XIIIP-1205

                                                Vilnius,   2019-06-03

Lietuvoje  tyvuliuoja  apie 3000 ežerų, apie 1500 tvenkinių ir apie 29 tūkst. upių, upelių bei kanalų ir Kuršių marios.

LR Žuvininkystės įstatyme  rašoma, kad verslinė žvejyba leidžiama vadovaujantis  žuvininkystės tyrimų duomenimis didesniuose kaip 200 ha vidaus vandenų telkiniuose. Tokių valstybinių telkinių yra 99.

Nuo 2013-01-01 Kauno mariose, o nuo 2014-01-01  valstybiniuose ežeruose ir tvenkiniuose didesniuose kaip 200 ha išskyrus Kuršių marias NELEIDŽIAMA verslininkams gaudyti  kuojas, ešerius, karosus, lydekas, karšius, lynus, raudes, starkius, plakius ir kitas menkavertes žuvis.

2017-10-12 d. Seimo nariai  K. Mažeika, M. Majauskas V. Vingrienė ir  A. Gaidžiūnas įregistravo  Žuvininkystės įstatymo Nr. XIIIXP – 1205 pataisas, kuriuose siūloma ĮSTATYMU uždrausti verslinę žvejybą valstybiniuose vandens telkiniuose didesniuose kaip 200 ha išskyrus Kuršių marias. TAM TIKSLUI IŠ VYRIAUSYBĖS BUVO PAPRAŠYTA IŠVADŲ.

JAU PRIEŠ 10 METŲ atsakingų institucijų vadovai, politikai, jų parankiniai ir žvejai mėgėjai ĖMĖSI  INICIATYVŲ UŽDRAUSTI VIDAUS VANDENŲ VERSLINĘ ŽVEJYBĄ melagingai aiškindami, kad žvejai verslininkai nualino vandens telkinius, apstato tinklais vandens telkinius, brakonieriauja ir trukdo žvejams mėgėjams žuvauti.      

PRANEŠAME, kad apie verslininkų pažeidimus ir žuvų sugavimus jokios  oficialios informacijos nesame gavę.

PAŽYMIME,   kad   įstatymo  projekto  iniciatoriai  NEPATEIKĖ  jokių   mokslininkų    ir  specialistų tyrimų ir pasiūlymų, ekonominių skaičiavimų ir prognozių, nenurodė žvejų verslininkų nuostolių ir praradimų, kokiu būdu ir kas padengs žvejų verslininkų patirtus nuostolius, kaip bus  paisomi ir užtikrinami Konstitucijoje ir įstatymuose įteisinti žvejų verslininkų ir žuvininkystės bendruomenių  narių teisėti lūkesčiai. 

ŽINOMA, kad visas pasaulis tame tarpe ir kaimyninės  VALSTYBĖS PROPAGUOJA ir SKATINA vidaus vandenų verslinę žvejybą ir šviežių žuvų pardavimą, o Lietuva DRAUDŽIA.         

            2017-04-07 Aplinkos ministras K. Navickas  pateikė informaciją, kad  ištyrinėtuose 384 ežeruose ir tvenkiniuose bendra žuvų biomasė 2011-2016 m padidėjusi 1,5 karto, o vidutinis žuvies svoris padidėjo apie 1,3 – 1,4 karto.

PATEIKIAME  mokslininkų ištirtų 68  vandens telkinių didesnių kaip 200 ha, kurių plotas yra 41463 ha rekomenduojamų žuvų produkcijos sugavimo limitai kilogramais: ešerys 142627 kg. kas sudaro 16,33 proc., karosas – 7836 kg.   0,9 proc., lydeka 23864 kg. – 2,73 proc., lynas 33946 kg. –  3,89 proc., karšis 126876 kg. – 14,53 proc., starkis 9627 kg. – 1,1 proc., kuoja 270390 kg. – 30,97 proc., plakis 94419 kg. – 10,81 proc., raudė 13035 kg. – 1,49 proc., kitos 150570 kg. – 17,24 proc., iš viso 873190 kg.   Sugavimų limitų lentelę pridedame.

PAŽYMIME, kad  2017-09-12 Aplinkos ministras K. Navickas  LR Seimo Pirmininkui ir Kaimo reikalų komiteto Pirmininkui rašė:  „Daugumoje … tai, kad nustatytas kitų žuvų (ne seliavų) sugavimo limitas ežeruose būdavo panaudojamas tik apie 20 proc. (mūsų pabraukta). Panašią informaciją 2017-10-25 Aplinkos viceministrė R. Brandišauskienė teikė Prezidento kanceliarijai, o  Aplinkos viceministras M. Norbutas 2018-02-16 LR Vyriausybės kanceliarijai bei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui“. Tie, aukščiausių Aplinkos ministerijos vadovų raštai paaiškina, kad buvo sugaunama tik apie 20 proc. limitais skirtų žuvų. Tai reiškia, kad 80 proc. žuvų likdavo vandens telkiniuose.

PAŽYMIME, kad apie 90 proc. žuvų sugaunama Kuršių mariose, kurių plotas 22 proc. visų vidaus vandenų ploto, o likusiuose vandens telkiniuose sugaunama tik 10 proc. žuvų. Kitų daugybės vandenų žuvų ištekliai geri ir verslininkai galėtų sugauti daugiau žuvų, bet valdžia neleidžia.

Per tuos 10 metų asociacijų sąjunga „Žuvininkų rūmai“ Lietuvos vadovams, svarbiausioms Lietuvos institucijoms, partijoms, Seimo nariams pateikė virš 100 laiškų dėl  verslinės žvejybos žlugdymo valstybiniuose ežeruose, Kauno mariose ir tvenkiniuose.  PAŽYMIME, kad Prezidentūra, Seimo vadovybė,  Vyriausybė  ir Seimo nariai net minimaliai  NEREAGAVO.  Pagal  mokslininkų tyrimus vandens telkiniuose yra daug žuvų –  tenka apgailestauti, kad VALDŽIA neleidžia verslininkams  žuvauti. Todėl laiškai buvo rašomi   Jungtinių Amerikos valstijų Prezidentui Donaldui Trumpui, Kinijos Liaudies Respublikos Prezidentui Xi Jinpingu,  Didžiosios Britanijos Premjerei Theresa May,  Prancūzijos Prezidentui Emmanuel Macron,  Europos Komisijos Pirmininkui  Jean-Claude Juncker,  Estijos Prezidentei Kersti Kaljulaid, Latvijos Prezidentui Raimondui Vėjuoniui,Lenkijos Prezidentui Andžejui Dudai, Švedijos Ministrui Pirmininkui Stefan Lofven, Vokietijos Kanclerei Angelai Merkel,  Europos Sąjungos aplinkos, jūrų reikalų ir žuvininkystės komisarui Karmenu Vella, Europos Parlamento nariams (laišką pridedame, 28 lap).      

            PRIMENAME, kad dėl totalaus verslinės žūklės draudimo vandens telkiniuose įsigali menkavertės žuvys. Šioms žuvims išgaudyti ir plėšrioms įveisti Vyriausybė numatė skirti virš 600 tūkst. eurų. ĮDOMI DIALEKTIKA pilni telkiniai žuvų, kasmet savaimine mirtimi miršta  apie 20 proc. žuvų, bet VERSLININKAMS VALDŽIA DRAUDŽIA ŽUVAUTI.

  Mes prisimename laikus kai komunistai išbuožindavo ūkininkus ir sunkiausiems darbams trėmė į Sibirą.

            Dabar KITOKIOS GENERACIJOS  įvairių partijų partiečiai rengiasi  Seime SUNAIKINTI SENIAUSIĄ IŠ AMŽIŲ GLŪDUMOS ATĖJUSĮ SMULKUJĮ ŽVEJYBOS VERSLĄ, atimti iš žvejų darbą, kad  į Seimą išrinktų žvejų verslininkų niekintojus.  

ATKREIPIAME DĖMESĮ, kad Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO), kurios narė yra ir Lietuva, dar 1995 m. priėmė Atsakingosios žuvininkystės kodeksą.  Visuotinis nedidelio masto žvejybos tinklais ežeruose, Kauno mariose ir tvenkiniuose ligšiolinis  draudimas ir BANDYMAI  TAI ĮTEISINTI  ĮSTATYMU  akivaizdžiai prieštarauja šiam kodeksui, kurio vieną straipsnį cituojame ištisai: „6.18. Pripažindamos neprofesionalios ir nedidelio masto žvejybos svarbų indėlį gyventojų užimtumui, pajamoms bei maisto saugumui valstybės atitinkamai gina žvejų ir žuvininkystės darbuotojų, ypač tų, kurie užsiima žvejyba savo maisto poreikiui tenkinimui, nedidelio masto ir neprofesionalia žvejyba, teises į saugų, sąžiningą pragyvenimo šaltinį. Taip pat, kur tik įmanoma, suteikia jiems pirmenybę prieiti prie tradicinių žūklės plotų ir išteklių jų nacionalinėje jurisdikcijoje esančiuose vandenyse“. PAŽYMIME, kad didelė dalis žvejų verslininkų yra  ūkininkai ir kiti kaimo gyventojai, kurie kaip tik užsiėmė žvejyba valstybės ir nuomojamuose  vandens telkiniuose savo maisto poreikiui tenkinimui arba nedidelio mąsto žūklės realizacijai.

PRANEŠAME , kad nuo 2015-01-01 uždrausta verslinė žvejyba valstybiniuose ežeruose, Kauno mariose ir tvenkiniuose, o Seimas tą draudimą RENGIASI  ĮTEISINTI ĮSTATYMU.

PRAŠOME  taikyti Lietuvos vadovams ir politikams poveikio priemones, SPRĘSTI patirtos žalos kompensavimo klausimus ir ĮPAREIGOTI išduoti limitus  gaudyti kuojas, ešerius, karosus, lydekas, karšius, lynus, raudes, starkius, plakius ir kitas menkavertes žuvis valstybiniuose ežeruose, Kauno mariose ir tvenkiniuose. 

Asociacijų sąjungos “Žuvininkų rūmai” prezidentas                                                         L. Kerosierius

Tel. +370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com

 

 

                          PRIEDAS  Nr. 1

 

     ASOCIACIJŲ SĄJUNGA „ŽUVININKŲ RŪMAI“

„ŽUVININKŲ RŪMAI“ THE ALLIANCE OF ASSOCIATIONS

 1. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius, tel+370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com

 

Jo Ekscelencijai  Jungtinių Amerikos valstijų Prezidentui Donaldui Trumpui

Jo Ekscelencijai  Kinijos Liaudies Respublikos Prezidentui Xi Jinpingui

Jos Ekscelencijai  Didžiosios Britanijos Premjerei Theresa May

Jo Ekscelencijai  Prancūzijos Prezidentui Emmanuel Macron

Jo Ekscelencijai  Europos Komisijos Pirmininkui  Jean-Claude Juncker

Jos Ekscelencijai Estijos Prezidentei Kersti Kaljulaid

Jo Ekscelencijai Latvijos Prezidentui Raimondui Vėjuoniui

Jo Ekscelencijai Lenkijos Prezidentui Andžejui Dudai

Jo Ekscelencijai Švedijos Ministrui Pirmininkui Stefan Lofven

Jos Ekscelencijai Vokietijos Kanclerei Angelai Merkel 

Europos Sąjungos aplinkos, jūrų reikalų ir žuvininkystės komisarui Karmenu Vella

Europos Parlamento nariams

 

Jos Ekscelencijai LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei

LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui

LR Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui

LR Žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui

LR Aplinkos ministrui

LR Seimo Kaimo reikalų komiteto Pirmininkui Andriejui Stančikui

LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto Pirmininkui  Kęstučiui Mažeikai

LR Seimo Ekonomikos komiteto Pirmininkui Rimantuii Sinkevičiui

LR socialinės  apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Pirmininkei  Ingai Ruginienei

LR Seimo nariams

Žvejams

Žiniasklaidai

           

Tokie laiškai bus siunčiami atvykstančių į Lietuvą valstybių Prezidentams,  Parlamentų Pirmininkams, Ministrams Pirmininkams,  Žemės ūkio ir Aplinkos ministrams,  žiniasklaidai bei į tas valstybes kur vyks Lietuvos  vadovai, nes PASAULIS TURI SUŽINOTI, KAD VIENINTELĖJE PASAULIO VALSTYBĖJE LIETUVOJE DRAUDŽIAMA VERSLINĖ ŽVEJYBA.

 

   LEISKIME VIDAUS VANDENŲ ŽVEJAMS VERSLININKAMS ŽUVAUTI  

                           (LR Žuvininkystės įstatymo projektas XIIIP-1205)

                                                            Vilnius,  2019-04-01

 

Lietuvoje  tyvuliuoja  apie 3000 ežerų, apie 1500 tvenkinių ir apie 29 tūkst. upių, upelių bei kanalų ir Kuršių marios.

LR Žuvininkystės įstatyme  rašoma, kad verslinė žvejyba leidžiama vadovaujantis  žuvininkystės tyrimų duomenimis didesniuose kaip 200 ha vidaus vandenų telkiniuose. Tokių valstybinių telkinių yra 99.

 Mes kalbame ir keliame klausimus tik apie limitų skyrimą gaudyti kuojas, ešerius, karosus, lydekas, karšius, lynus, raudes, starkius, plakius ir kitas menkavertes žuvis.

Nuo 2013-01-01 Kauno mariose, o nuo 2014-01-01  valstybiniuose ežeruose ir tvenkiniuose didesniuose kaip 200 ha išskyrus Kuršių marias NELEIDŽIAMA verslininkams gaudyti aukščiau paminėtų  žuvų.

2017-10-12 d. Seimo nariai  K. Mažeika, M. Majauskas V. Vingrienė ir  A. Gaidžiūnas įregistravo  Žuvininkystės įstatymo Nr. XIIIXP – 1205 pataisas, kuriuose siūloma ĮSTATYMU uždrausti verslinę žvejybą valstybiniuose vandens telkiniuose didesniuose kaip 200 ha išskyrus Kuršių marias. TAM TIKSLUI IŠ VYRIAUSYBĖS BUVO PAPRAŠYTA IŠVADŲ.

JAU PRIEŠ 10 METŲ atsakingų institucijų vadovai, politikai, jų parankiniai ir žvejai mėgėjai ĖMĖSI  INICIATYVŲ UŽDRAUSTI VIDAUS VANDENŲ VERSLINĘ ŽVEJYBĄ melagingai aiškindami, kad žvejai verslininkai nualino vandens telkinius, apstato tinklais vandens telkinius, brakonieriauja ir trukdo žvejams mėgėjams žuvauti.

 Nuo to laiko Lietuvos vadovams, Seimo nariams, politikams ir atsakingiausioms institucijoms buvo parašyta virš 100 laiškų dėl verslininkų niekinimo ir verslo žlugdymo KONSTATUOJANT:   

 1. PAŽYMIME, kad iki šiol nebuvo pateikta jokios informacijos apie brakonieriaujančių žvejų verslininkų kiekį, personalijas ir padarytą žalą.
 2. PAŽYMIME, kad apie 90 proc. žuvų sugaunama Kuršių mariose, kurių plotas 22 proc. visų vidaus vandenų ploto, o likusiuose vandens telkiniuose sugaunama tik 10 proc. žuvų. Kitų daugybės vandenų žuvų ištekliai geri ir verslininkai galėtų sugauti žuvų.
 3. PAŽYMIME, kad pagal mokslininkų tyrimus 68 didesniuose kaip 200 ha telkiniuose yra apie 870 tonų prekinių žuvų. Manoma, kad 98 telkiniuose yra apie 1200 tonų.
 4. PAŽYMIME, kad Aplinkos ministerija iki 2013-01-01 būdavo skiriami limitai verslininkams žuvauti maždaug 20 ežeruose, tvenkiniuose ir Kauno mariose.
 5. PAŽYMIME, kad 1 žvejas sukuria papildomas 3-5 darbo vietas krante.
 6. PAŽYMIME, kad ant valstybių sienų esančiuose ežeruose Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos valdžios institucijos savo žvejams verslininkams leidžia žuvauti, o Lietuvos valdžia DRAUDŽIA.
 7. PAŽYMIME, kad 8-uose vandeningiausiuose regionuose, kur vandens telkiniuose yra daug kuojų, ešerių, karosų, lydekų, karšių, lynų, raudžių, starkių, plakių ir kitų menkaverčių žuvų, yra susikūrusios Europos Sąjungos finansuojamos žuvininkystės regionų vietos veiklos grupės – TAČIAU  VERSLININKAMS DRAUDŽIAMA GAUDYTI AUKŠČIAU PAMINĖTAS ŽUVIS. 
 8. PAŽYMIME, kad Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų sudarytas patariamasis organas Žuvininkystės taryba nepritarė verslinės žvejybos draudimams.
 9. PAŽYMIME, kad 2017-04-07 Aplinkos ministras K. Navickas pateikė informaciją, kad  ištyrinėtuose 384 ežeruose ir tvenkiniuose bendra žuvų biomasė 2011-2016 m padidėjusi 1,5 karto, o vidutinis žuvies svoris padidėjo apie 1,3 – 1,4 karto.
 10. PAŽYMIME, kad VISAS PASAULIS tame tarpe ir KAIMYNINĖS  VALSTYBĖS PROPAGUOJA ir skatina vidaus vandenų verslinę žvejybą ir šviežių žuvų pardavimą. VALDANTIEJI  LIETUVĄ žlugdo smulkųjį  žvejybos verslą.
 11. PAŽYMIME, kad toks totalus politikų žvejų verslininkų niekinimas, MATYT, YRA TODĖL, KAD JIEMS RINKIMUOSE LABAI REIKALINGI ŽVEJŲ MĖGĖJŲ BALSAI.
 12. PAŽYMIME, kad 2017-09-12 Aplinkos ministras K. Navickas LR Seimo Pirmininkui ir Kaimo reikalų komiteto Pirmininkui rašė:  „Daugumoje … tai, kad nustatytas kitų žuvų (ne seliavų) sugavimo limitas ežeruose būdavo panaudojamas tik apie 20 proc. (mūsų pabraukta). Panašią informaciją 2017-10-25 Aplinkos viceministrė R. Brandišauskienė teikė Prezidento kanceliarijai, o  Aplinkos viceministras M. Norbutas 2018-02-16 LR Vyriausybės kanceliarijai bei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui“. Tie, aukščiausių Aplinkos ministerijos vadovų raštai paaiškina, kad buvo sugaunama tik apie 20 proc. limitais skirtų žuvų. Tai reiškia, kad 80 proc. žuvų likdavo vandens telkiniuose.
 13. PAŽYMIME, kad 2018-06-06 prašėme, kad ŽŪM ministras priimtų pokalbiui žvejus verslininkus, mokslininkus ir specialistus bei išklausytų pasiūlymų dėl verslinės žvejybos ekonominės naudos. G. Surplys NERADO  REIKALO susitikti. PRIMENAME, kad žvejų atstovai buvo priimti Prezidentūroje.
 14. PAŽYMIME, kad daug kartų vykusių įvairiausių pasitarimų, posėdžių, tarptautinių konferencijų buvo teikiama argumentuotus aiškinimus apie neteisėtus verslinės žvejybos draudimus, apie naujų darbo vietų kūrimą, apie didėjančią bedarbystę ir didėjančią socialinę atskirtį.
 15. PAŽYMIME, kad kadangi Lietuvos aukščiausios institucijos ir politikai visiškai nereagavo į mūsų keliamas problemas, mes ne vieną kartą kreipėmės laiškais į Europos ir pasaulio institucijas. 2018-12-11 d. PAREIŠKIMU „Lietuvos politikų ir vyriausybės SABOTAŽAS prieš žvejus verslininkus“ kreipėmės į eilės pasaulio valstybių vadovus.
 16. PAŽYMIME, kad daugeliui aišku, kad kuo didesnė ir žymesnė žmonių grupė siekdama tikslų skleidžia DEZINFORMACIJĄ – tai tas pasiekia tikslą. TODĖL  PRISIMINKIME, kad 10 metų sistemingai įvairiausiom formom per laikraščius, radiją, televiziją, internetu ir įvairiausiais  būdais bendraujant didelė dalis politikų, valstybės pareigūnų ir  jų parankinių, žvejai mėgėjai sukėlė neregėtą psichozę, MELUODAMI aiškinę,  kad žvejai verslininkai nualino vandens telkinius, apstato tinklais vandens telkinius, brakonieriauja ir trukdo žvejams mėgėjams žuvauti.
 17. PAŽYMIME, kad 2019-03-01 susirinkę Žemės ūkio ministerijoje Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų atstovai, NEPASIKVIETĘ žvejų verslininkų ir mėgėjų, mokslininkų, specialistų bei  socialinių partnerių,  SUTARĖ, kad būtų uždrausta verslinė žvejyba  valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose didesniuose kaip 200 ha išskyrus Kuršių marias.

VADOVAUDAMIESI aukščiau 1-17    punktuose pateikta medžiaga TEIGIAME,

– kad Žuvininkystės įstatymo pataisų iniciatoriai ir jų rėmėjai skleidžia melagingą, klaidingą ir žvejus verslininkus niekinančią informaciją,

– kad nepateiktas  įstatymo projekto juridiškas paaiškinimas ir ekonomiškai nepagrįstas,

– kad nenurodyta kokią naudą gali duoti žvejai verslininkai, kai Europos Sąjunga skiria daug pastangų ir investicijų žvejybos plėtrai,

 – kad nenurodant kas padengs žvejų verslininkų patirtus nuostolius ir žalą, kai pažeidžiami žvejų teisėti lūkesčiai, kai ŽEMINAMAS ir EKONOMIŠKAI SOCIALIAI ŽLUGDOMI  vienos nedidelės grupės žmonių GYVENIMAI, KAI BANDOMA nuskurdinti žvejus verslininkus ir jų produkcijos perdirbėjus,

– kai  išaukštinama žvejų mėgėjų veikla skiriant jiems  Lietuvos biudžeto asignavimų dalį –

 ĮSTATYMO PROJEKTAS yra nepagrįstas, skurdinantis žmones, amoralus, antikonstitucinis  sukeliantis žmonėms nepasitenkinimą iškovota ir apginta Nepriklausomybe, sukelia  kai kurių politikų  ir valstybės pareigūnų interesų konfliktą.

2019-03-27 d. vykusiame Vyriausybės posėdyje Aplinkos viceministras M. Norbutas, paaiškinęs apie pataisų svarbą,  pasiūlė uždrausti verslinę žvejybą valstybiniuose vandens telkiniuose didesniuose kaip 200 ha išskyrus Kuršių marias.

Pasisakymą pradėjau internetu platinama žinia: „VYRIAUSYBĖS VYKDOMOS REFORMOS PAGERINS VISŲ LIETUVOS ŽMONIŲ GYVENIMĄ“. Iš anksto žinodamas, kad ši įstatymo pataisa TAIKOMA nedidelei grupei nuo 2014 metų valstybei neleidžiant žuvauti,  NEPRASIKALTUSIŲ valstybei žvejams, BANDŽIAU vyriausybės nariams paaiškinti kai kuriuos 17-oje aukščiau pateiktų punktuose  argumentų. Tiesiai sakiau, kad viceministras meluoja, nes žuvų yra, bet valdžia neleidžia žuvauti. ŽŪM ministras aiškino, kad verslininkai užsiimdami specializuota žvejyba galės gaudyti žuvis. Aš aiškinau, kad nereikia apgaudinėti žmonių, kad žuvų yra daug ir reikia leisti žuvauti pagal Žuvininkystės įstatymą. Vyriausybės posėdyje aiškinau, kad okupavus ir puolant Lietuvą valdžios institucijos kreipėsi į pasaulio vyriausybes ir geros valios žmones prašydami paramos. Asociacijų sąjunga „Žuvininkų rūmai“ ne vieną kartą kreipėsi į atsakingas Europos institucijas ir Vyriausybių vadovus. Priėjusi vyriausybės kanceliarijos darbuotoja paprašė mane išeiti iš salės. Iš posėdžių salės neišėjau, nes   posėdyje sakiau tiesą, kadangi 2 kartus su tėvais pabėgome nuo tremties į Sibirą,  turiu universitetinį ekonominį išsilavinimą, virš 50 metų dirbau gamyboje, aktyviai dalyvavau atkuriant ir apginant Nepriklausomybę, aktyviai dalyvauju visuomeniniame gyvenime,  esu Vilniaus Sąjūdžio tarybos pirmininkas, asociacijų sąjungos „Žuvininkų rūmai“ prezidentas, esu valstybės pagerbtas ir apdovanotas, dar turiu daug įpareigojimų.     

TOKS SLAPTAS PASIRENGIMAS VYRIAUSYBĖS POSĖDŽIUI IR VISIŠKAS VYRIAUSYBĖS NARIŲ ABEJINGUMAS IR NESIDOMĖJIMAS SVARSTYMO PROCEDŪROMIS DĖL NEDIDELĖS  ŽMONIŲ GRUPĖS VIENO IŠ SENIAUSIO AMATO-ŽVEJYBOS TEISINIO SUNAIKINIMO SUKĖLĖ MAN DIDELĮ SUSIRŪPINIMĄ.

Po posėdžio įsitikinau, kad ŽVEJAMS VERSLININKAMS GYVENIMAS NEPAGERĖS.

SUSIDARĖ NUOMONĖ, kad vyriausybės narių PROFESIONALUMAS matuojamas

 užangažuotai vykdyti politinę doktriną, kad rinkimuose iš žvejų mėgėjų gauti daugiau balsų.

Jie turbūt uždraustų šventiems apaštalams Andriejui, Petrui, Zenui, Magnui  tinklais žuvauti ir pamaitinti alkanuosius.

Net silpnaprotis turėtų suprasti, kad verslininkams  žvejojant  20-yje  telkiniuose ir pagaunant juose 20 proc.  žuvų, neįmanoma nualinti apie 30  tūkst. Lietuvos VANDENS telkinių. Tačiau  Lietuvos politikams ir valdovams tai nė motais.

Už   tokį  įstatymo projektą galėtų  balsuoti  turbūt sergantys priklausomybės ligomis.

Dažnai pagalvoju ar vergai prikaustyti galerose balsuotų už tokį žvejų verslininkų niekinimą ir naikinimą – jie turbūt sukiltų.  

Gerbiamieji Lietuvos vadovai, Seimo ir Vyriausybės nariai pagalvokite ir  susimąstykite iš kur imasi tiek  pykčio, neapykantos, žmogaus teisių ir įstatymų pažeidimų, cinizmo,  ir pagiežos, kad įstatymiškai naikinti seniausią Lietuvos žmonių verslą, kai žuvų Lietuvos telkiniuose yra daug.

Tokie laiškai bus siunčiami atvykstančių į Lietuvą valstybių Prezidentams,  Parlamentų Pirmininkams, Ministrams Pirmininkams,  Žemės ūkio ir Aplinkos ministrams ir žiniasklaidai bei į tas valstybes kur vyks Lietuvos  vadovai, nes PASAULIS TURI SUŽINOTI, KAD VIENINTELĖJE PASAULIO VALSTYBĖJE DRAUDŽIAMA VERSLINĖ ŽVEJYBA, nes tokia yra Lietuvos VADOVŲ ir politikų VALSTYBĖS valdymo ir žmonių niekinimo politika, kadangi rinkimuose iš mėgėjų  galima gauti keliomis dešimtimis daugiau rinkėjų balsų negu iš verslininkų.

PRAŠOME ATMESTI LR Žuvininkystės įstatymo Nr. XIIIP-1205  projektą.

PRAŠOME SKIRTI limitus 2019 metams kuojų, ešerių, karosų, lydekų, karšių, lynų, raudžių, starkių, plakių žvejybai valstybiniuose  ežeruose, Kauno mariose ir  tvenkiniuose.

 

VIETOS PO SAULE TURI UŽTEKTI IR ŽVEJAMS MĖGĖJAMS IR ŽVEJAMS VERSLININKAMS.

Pridedame 2018-12-11 d.  PAREIŠKIMĄ į JUS „Lietuvos politikų ir vyriausybės SABOTAŽAS prieš žvejus verslininkus“

 

 

 

Asociacijų sąjungos “Žuvininkų rūmai” prezidentas                           L. Kerosierius

Tel. +370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com

 

 

                                                              PRIEDAS  Nr. 2