Aktualijos

Lietuvos Sąrašo Taryba: Konstitucinis Teismas po liepos 11-osios nutarimo atsidūrė už Konstitucijos ir Lietuvos Respublikos ribų

Written by admin · 47 sec read

Įvertinusi 2014 metų liepos 11-ąją, prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracijos išvakarėse, priimtą Konstitucinio Teismo nutarimą dėl Referendumo įstatymo atitikties Konstitucijai, Lietuvos Sąrašo Taryba tvirtina:

Pirma, Konstitucinis Teismas, liepos 11-osios nutarimu priskirdamas Vyriausiajai rinkimų komisijai ir Seimui teisę suvaržyti Tautos suverenitetą bei savintis visai Tautai priklausančias suverenias galias, pasikėsino į konstitucinę valstybės santvarką ir paneigė pačią Lietuvos Respublikos – laisvos politinės bendruomenės – idėją. Ši idėja, kaip pamatinis bendro gyvenimo principas, buvo įtvirtinta 1991 metų vasario 9 dieną visuotinėje apklausoje, kurioje daugiau nei trys ketvirtadaliai valstybės piliečių pasisakė už tai, kad „Lietuvos valstybė būtų nepriklausoma demokratinė respublika“. Suverenios tautos, laisvos Respublikos idėja sudaro Lietuvos Konstitucijos šerdį: ji išdėstyta ir įteisinta trijuose pirmuosiuose pagrindinio įstatymo straipsniuose.

 

Antra, Konstitucinis Teismas, pasikėsindamas į Tautos sutartį ir Konstituciją, peržengė jam piliečių suteiktus įgaliojimus ir, kaip daugumoje kitų pokomunistinių šalių, tapo nomenklatūros savivalės įrankiu.

Trečia, Konstitucinis Teismas, neigdamas Konstituciją ir Lietuvos Respubliką, pats atsidūrė už Konstitucijos ir Lietuvos Respublikos ribų.

Ketvirta, Konstitucinio Teismo savivalės akivaizdoje Lietuvos Respublikai ištikimiems piliečiams dera remtis trečiuoju Konstitucijos straipsniu ir priešintis visomis demokratinėmis priemonėmis tam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę ir konstitucinę santvarką.

Vilnius, 2014 m. rugpjūčio 11 d.
tiesos.lt